AZ kan zondag weer beroep doen op Dani de Wit. De middenvelder was de afgelopen maandag afwezig vanwege een blessure, maar hij meldt op Instagram tegen Emmen weer terug te keren bij de selectie.
Daarmee kan De Wit voor het eerst sinds 22 januari minuten maken voor de Alkmaarders. De aanvallende middenvelder maakte toen tegen Fortuna Sittard al snel de openingstreffer, maar hij moest toen wel na een halfuur geblesseerd het veld verlaten. De kans dat De Wit tegen Emmen meteen gaat starten is klein, maar mogelijk komt hij er in de tweede helft in voor Mijnans.
Ten opzichte van de verloren wedstrijd tegen West Ham afgelopen donderdag kan AZ weer beschikken over Milos Kerkez. De Hongaars international was afwezig vanwege een schorsing, maar hij zal nu weer de plek van Mees de Wit overnemen.

FC Emmen
FC Emmen strijdt nog altijd tegen degradatie. De ploeg van Lukkien staat met een vijftiende plek slechts één puntje boven de plek die veroordeelt tot play-offs. Nummer zestien Excelsior heeft evenveel punten, maar een slechter doelsaldo. Emmen ging vorige week in de slotfase met 0-3 onderuit tegen FC Twente, terwijl het een week daarvoor nog met 2-3 won bij Heerenveen. Rommeny was met drie goals toen de grote man.
AZ is bezig aan een sterke reeks tegen Emmen. Sinds 2016 won het alle zeven onderlinge ontmoetingen en incasseerden de Alkmaarders slechts één doelpunt. Eerder dit seizoen eindigde de ontmoeting tussen FC Emmen en AZ in een overtuigende 0-3 overwinning voor de ploeg van Jansen. Odgaard, De Wit en Reijnders waren toen verantwoordelijk voor de treffers.
Aftrap
AZ – FC Emmen begint zondag om 20:00 uur. De wedstrijd is live te zien op ESPN 2.







