Kersvers hoofdtrainer Maarten Martens kan zaterdag in het thuisduel tegen PEC Zwolle beroep doen op de herstelde Sven Mijnans en Mees de Wit. Winteraanwinst Kristijan Belić is speelgerechtigd en kan ook meedoen.
AZ sluit zaterdag een hectische week af. Dinsdag won het ternauwernood van amateurploeg Quick Boys in de KNVB Beker en een dag later werd hoofdtrainer Pascal Jansen ontslagen. Martens neemt voor het restant van het seizoen het stokje over, terwijl Jan Sierksma is doorgeschoven als assistent van de Belg.
Martens blikte op de clubwebsite vooruit op het affiche met PEC Zwolle. “Omdat ik Zico Buurmeester volgde heb ik ze al redelijk veel zien spelen”, citeert AZ.nl de voormalig selectiespeler. “Die is nu geblesseerd. Maar PEC is wel een ploeg waar voetbal in zit. Ze hebben lengte en duelkracht voorop. Het is ook een ploeg die niet bang naar Alkmaar zal afreizen. Ik heb al zin in de wedstrijd. We zijn er klaar voor.”

PEC Zwolle
PEC Zwolle promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en doet het zeer verdienstelijk. De ploeg van trainer Johnny Jansen heeft negentien punten bij elkaar gespeeld en bezet de tiende plaats. Bij de blauwvingers staan oud-AZ’ers Lam, Druijf en Buurmeester onder contract. Laatstgenoemde zal er in Alkmaar dus niet bij zijn wegens een blessure.
De laatste keer dat AZ en PEC Zwolle elkaar troffen in het AFAS Stadion was twee jaar geleden. Huidig AZ-speler Mees de Wit zette PEC toen met twee goals brutaal op een 0-2 voorsprong, maar Dani de Wit en Pavlidis zorgden dat de punten toch nog in Alkmaar bleven.
Aftrap
AZ – PEC Zwolle begint zaterdag 20 januari om 20:00 uur. Er zijn nog tickets beschikbaar voor het affiche waar Martens voor het eerst aan de leiding staat.







