AZ kan zaterdag op bezoek bij Almere City niet beschikken over Dani de Wit. De aanvallende middenvelder pakte tegen Feyenoord geel en is daardoor geschorst. Het is nog onduidelijk wie hem vervangt.
Martens blikte in het afsluitende perspraatje richting Almere City – AZ vooruit op het treffen met de nummer twaalf van de Eredivisie. De hoofdtrainer vertelt dat zijn ploeg goed uit de twee wedstrijden met Feyenoord zijn gekomen, maar het nog even afwachten is op de laatste fysieke tests. Zo heeft Bazoer nog wat last van zijn schouder. “De ploeg staat nog niet”, vertelt Martens op de clubwebsite. “We moeten de balans nog even opmaken.”
AZ ging woensdag voor de tweede keer in drie dagen onderuit tegen Feyenoord. Na het verlies in eigen huis, eindigde woensdag het bekeravontuur voor de Alkmaarders met een 2-0 nederlaag in de Kuip. Volgens Martens was het ‘wel even een tik’, maar heeft zijn ploeg de knop alweer snel omgezet.
Almere City
Almere City beleeft een prima debuutjaar in de Eredivisie. De ploeg van Alex Pastoor heeft na een zwakke seizoenstart de weg omhoog weer gevonden en staat twaalfde. Bij Almere staat AZ-huurling Peer Koopmeiners onder contract. De middenvelder kan daar rekenen op een basisplaats en was al goed voor vier assists.

Eerdere ontmoeting
AZ en Almere City stonden niet zo lang geleden nog tegenover elkaar. Op 9 december waren de Alkmaarders met 4-1 te sterk. Vangelis Pavlidis toonde zich met twee goals van grote waarde voor zijn ploeg. Hij is terug van zijn schorsing en is tegen Almere City weer beschikbaar.
Aftrap Almere City – AZ
Almere City – AZ begint zaterdag 10 februari om 20:00 uur en is live te zien op ESPN.







