Ga naar inhoud
Jong AZ ondanks late tegentreffer geweldig tegen PAOK
Wedstrijden

Jong AZ ondanks late tegentreffer geweldig tegen PAOK

Martijn Benjamin 12 december 2013

Ondanks de 2-2 in de allerlaatste seconde kunnen wij niets anders doen dan keihard juichen voor het jonge AZ van vanavond. De gretige jongens lieten net als tegen Achilles ’29 zien dat ze dicht tegen het eerste aan zitten en dat is een compliment waard. Door de 2-2 is AZ overigens groepswinnaar en dat betekent dat de club in de volgende ronde een “makkelijke” loting krijgt.

We schrijven normaal gesproken graag zelf, maar omdat de wekker erg vroeg gaat lenen we even van onze vrienden van voetbalzone.

AZ had de schaapjes dus al op het droge in de Europa League, maar startte toch wat nerveus. Twee debutanten, keeper Yves De Winter en Wesley Hoedt, eisten in de beginfase een hoofdrol op. De Winter (die zich later uitstekend zou herstellen) maakte in de eerste minuten een zenuwachtige indruk: hij schoot een uittrap zomaar in de voeten van een tegenstander en liet een slap schot van zijn borst stuiteren. Hoedt veroorzaakte bijna een strafschop, maar had geluk dat de scheidsrechter de bal niet op de stip legde.

Na een weifelend begin kwamen de Alkmaarders beter in de wedstrijd en Thomas Lam haalde na een halfuur de trekker over. De negentienjarige international van Jong Finland profiteerde van een handig passje van Willie Overtoom en hij schoot via de paal raak. Lang kon het team van Advocaat niet genieten van de voorsprong, want nauwelijks vijf minuten later was het alweer gelijk. Fernando Lewis beging een domme overtreding op Costin Lazar en dit keer ging de bal wel op de stip.

Lucas legde aan van elf meter en faalde niet: 1-1. Bij AZ zal men desondanks niet ontevreden geweest zijn met de eerste helft, want de jonge ploeg hield zich uitstekend staande tegen de tweevoudig landskampioen van Griekenland. Ook na rust beet AZ prima van zich af tegen de equipe van trainer Huub Stevens. Met name uitblinker Steven Berghuis maakte een gretige indruk en de aanvaller trof bijna doel met een schot in de korte hoek. Daar ging een uitstekende combinatie en dito actie aan vooraf, toen hij een opponent met een fraaie voetbeweging in de luren legde.

Het publiek van PAOK begon zich te roeren, zeker na een periode van pressie van AZ en een heerlijk schot van invaller Jóhann Berg Gudmundsson. De redding van keeper Panagiotis Glykos mocht er ook zijn. Circa twintig minuten voor tijd kwam AZ dan toch op voorsprong. Een handsbal van Lazar in het strafschopgebied werd bestraft en Donny Gorter mocht aanleggen voor een penalty. De verdediger bleef ijzig koel en schoof de bal tergend langzaam tegen de touwen (1-2). AZ had mazzel dat de bal direct daarna aan de andere kant niet op de stip ging, toen Willie Overtoom in de rug van ex-FC Twente-aanvaller Miroslav Stoch sprong. Met een heerlijke redding voorkwam De Winter in de slotfase de gelijkmaker, maar die zou er alsnog komen: Stelios Pozoglou kopte binnen.

Toch eerste

Omdat het onderlinge reslultaat belangrijker is dan het doelsaldo is AZ dankzij de benutte penalty van Donny Gorter wel keurig groepswinnaar en dat betekent naast een mooie financiele bonus dat AZ relatief gunstig gaat loten. De nummer 1 in de poule speelt tegen een nummer 2 uit een andere poule en heeft bovendien het voordeel dat de eerste wedstrijd uit gespeeld zal worden. De mogelijke tegenstanders zijn ook bekend. We kunnen aanstaande maandag (huh?) loten tegen Juventus, Porto, Pilzen, Swansea, Chornomorets, Esbjerg, Mariborg, Dnipro, Maccabi Tel Aviv, Dinamo Kiev, Liberec, Betis Sevilla, Lazio of Anzhi.

PAOK Saloniki – AZ 2-2 (1-1)

Opstelling PAOK Saloniki: Panagiotis Glykos; Stelios Kitsiou, Kostas Katsouranis, Miguel Vítor, Lino; Lucas, Alexandros Tziolis, Dimitris Konstantinidis (56. Giannis Skondras), Costin Lazăr, Miroslav Stoch (74. Stelios Pozoglou); Stefanos Athanasiadis (64. Tomas Necid).

Opstelling AZ: Yves De Winter; Etiënne Reijnen, Thomas Lam, Wesley Hoedt, Ridgeciano Haps (89. Joris van Overeem); Nemanja Gudelj, Willie Overtoom (74. Aron Jóhannsson), Donny Gorter; Steven Berghuis, Denni Avdic, Fernando Lewis (54. Johann Berg Gudmundsson).

Scoreverloop: 31. Lam 0-1, 37. Lucas 1-1 (pen.), 71. Gorter 1-2 (pen.), 90+4.  Pozoglou 2-2.
Gele kaarten: Gudelj, Lewis, Gorter, Jóhannsson (AZ)
Scheidsrechter: Michael Oliver (Eng)

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(14)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

SDJOK
SDJOKongeveer 12 jaar geleden

Trots op de jonkies!
Prima resultaat en ook nog eens groepswinnaar geworden, hier had je vooraf voor getekend toch?
Jammer van die late goal, laten we daar maar niet te veel over piekeren!
Op naar komend weekend, we gaan weer knallen mannen.

Gerben
Gerbenongeveer 12 jaar geleden

Geweldig gedaan. Een grote pluim voor dit team. Maar oh oh wat viel die Advic door de mand. Trouwens ook een matig invalbeurt van Aron Johansson.

Sharkie
Sharkieongeveer 12 jaar geleden

Geweldig gespeeld. Goede jeugd in Alkmaar, veel belovend. Alleen de laatste paar minuten hadden ze op balbezit moeten spelen en rekken die tijd Dat is meer professioneel.Word alleen doodziek van die Gudelj met weer geel na een belachelijke overtreding, daaruit ontstond uiteindelijk ge tegengoal. Laat ie maar bij zijn vader gaan spelen en daar zoveel gele kaarten verdienen. Yves de Winter zeer goede vervanger voor Esteban. Esteban pas maar op hij komt eraan. Verliezen was helemaal niet nodig geweest. Advic de enige die slecht speelde. Dat is geen spits, maar een ballenjongen.

Ron
Ronongeveer 12 jaar geleden

Word alleen doodziek van die Gudelj met weer geel na een belachelijke overtreding, daaruit ontstond uiteindelijk ge tegengoal – eens

Witzer
Witzerongeveer 12 jaar geleden

Mooi dat de jeugd er staat. AZ heeft een zeer brede selectie . De Winter was erg goed. Groot voordeel tov Esteban is dat De Winter goed kan voetballen. Hoedt en Lam sterk. Hou van de snelheid van Haps. Had graag van Overeem wat langer willen zien. Ook een groot talent. Siert wist dat ook al; “de nieuwe Maher”. De Maher van PSV is geen schim meer van onze Maher. Dat hebben meer oud AZ spelers! Advocaat meer moet wisselen als het niet loopt met zo’n selectie.

km71
km71ongeveer 12 jaar geleden

Siert de Vos is een domme ouwehoer en moet stoppen met zijn baan!!!

CHEESEONION
CHEESEONIONongeveer 12 jaar geleden

FORZA AZ!

vakie t
vakie tongeveer 12 jaar geleden

Legt het aan mij, of ben ik de enige die Reijnen goed vondt spelen.

Witzer
Witzerongeveer 12 jaar geleden

Wat vind je van die Goal in de laatste seconde? Reijnen staat pal achter die kleine Griek!

Iris
Irisongeveer 12 jaar geleden

Vind ik ook, is een prima vervanger van Viergever. Trouwens ook Berghuis mocht eindelijk laten zien dat een invalbeurtje van 10 minuten geen maatstaf is. Heeft wel degelijk veel meer in zijn mars en liet dat ook zien, hij kan bovendien ook goed schieten.

km71
km71ongeveer 12 jaar geleden

Reijnen stond in de laatste 20 seconden lucht te dekken… i.p.v. die kabouter naast hem…… Dus slecht, slecht, slecht!!!

SmithAZ
SmithAZongeveer 12 jaar geleden

Prima resultaat tegen de nummer 2 van Griekenland! Had een ander spelbeeld verwacht, dus top gedaan puppy’s van AZ 😉 !! Gelukkig weet AZ de eer hoog te houden i.t.t. psv…
Iedereen, behalve Avdic (wat is daarmee aan de hand??) speelde goed, De Winter keepte zeer netjes. Na inbreng Gudmundsson zag je het matige begin van de tweede helft omdraaien…. wat een prachtig schot in de kruising! Dat had een doelpunt verdiend. Trots op deze 11 en hun motivatie om te winnen. Thanx!

Bram**
Bram**ongeveer 12 jaar geleden

Ik ben echt trots op de prestatie van het team. PAOK is een ontzettend lastig te bespelen team die op (1?) goal de CL miste.

Ondertussen heeft AZ wel een aardig abonnement op doelpunten tegen in de blessure tijd.

km71
km71ongeveer 12 jaar geleden

Helaas heeft het niet geholpen om de mannen rust te geven…..