Ga naar inhoud
Onafhankelijk AZ-nieuwsVoor en door supportersSinds 2000
Business Club — nog 12 plekken vrij
Elftal en Technische staf

Nieuwe kans voor Meerdink: AZ-spits opgeroepen voor Oranje

Youssef Nassiri

door Youssef Nassiri · 20 september 2026

Maak ons je Google-favoriet
Mexx Meerdink mag zich opnieuw melden bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de spits van AZ zondagavond toegevoegd aan zijn selectie voor de komende interlandperiode. Meerdink vervangt de geblesseerde Donyell Malen en krijgt daarmee een nieuwe kans om zijn debuut te maken in Oranje.
De oproep volgt op een succesvolle zondag voor Meerdink. De 23-jarige spits was eerder op de dag nog goud waard voor AZ in de Noord-Hollandse derby tegen Telstar. Meerdink maakte in het AFAS Stadion de enige treffer van de wedstrijd en bezorgde de Alkmaarders daarmee een 1-0 overwinning.
Enkele uren later volgde opnieuw goed nieuws. Malen heeft zich vanwege een blessure afgemeld voor de komende interlandperiode, waarna Xavi besloot Meerdink als vervanger bij de selectie te halen. De AZ’er meldt zich maandagmiddag samen met de rest van de selectie in Zeist.

Tweede kans na ongelukkige eerste oproep

Voor Meerdink is het niet de eerste keer dat hij onderdeel uitmaakt van de selectie van het Nederlands elftal. In oktober 2025 werd de in Winterswijk geboren spits voor het eerst bij Oranje gehaald. Toenmalig bondscoach Ronald Koeman riep hem op voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Malta en Finland.
Zijn eerste periode bij het Nederlands elftal kreeg echter een bijzonder ongelukkig einde. Tijdens een training in Zeist liep Meerdink een blessure op. Daardoor moest hij het trainingskamp voortijdig verlaten en ging een mogelijk debuut aan hem voorbij.
Bijna een jaar later krijgt het AZ-product een nieuwe mogelijkheid om zijn eerste minuten in het Nederlands elftal te maken. Ditmaal gebeurt dat onder Hernández, die onlangs het stokje als bondscoach heeft overgenomen.

Opnieuw AZ-inbreng bij Oranje

De oproep vormt een nieuwe mijlpaal voor Meerdink, die de afgelopen jaren vanuit de AZ Jeugdopleiding via Jong AZ is doorgebroken in het eerste elftal. De spits heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een vaste waarde in de Alkmaarse aanval en liet ook vlak voor de interlandperiode weer van zich horen met zijn winnende treffer tegen Telstar.
Meerdink is overigens niet de enige speler met een AZ-verleden die Hernández alsnog bij de selectie heeft gehaald. Ook oud-AZ’er Guus Til heeft een oproep ontvangen. De huidige PSV’er vervangt de eveneens geblesseerd afgehaakte Justin Kluivert.
Voor Meerdink wacht nu vooral de vraag of zijn tweede oproep wél wordt bekroond met zijn eerste interland. Oranje speelt tijdens de komende periode vier wedstrijden in de Nations League. Duitsland is donderdag 24 september in Amsterdam de eerste tegenstander. Daarna volgen duels met Servië, Griekenland en opnieuw Servië.
Na de domper van vorig jaar lonkt voor Meerdink zo alsnog zijn debuut in het Nederlands elftal.

Reacties(11)

Praat mee over AZ

Of reageer met je account:
Inloggen
23 dagen geleden

Hij zal echt beter moeten, zeker qua snelheid. Maar dat weet Mexx zelf ook wel.
Gefeliciteert in elk geval Mexx.

23 dagen geleden

Heeft geluk dat Van Bergen niet gehaald is door AZ anders zat die bij Oranje

22 dagen geleden

Heel leuk voor Mexx, en leuk voor AZ’ers. Succes.

19 dagen geleden

Had ik niet verwacht dat ie 2e helft zo lekker zou spelen. Had wel een goal verdiend. Hij kan nog wel wat vaker in de bal komen denk ik of gaten trekken.

19 dagen geleden

Meerdink heeft tegen Duitsland een uur mogen/moeten spelen en heeft dat gewoon goed gedaan.
Ik vind zelfs zijn beste uur van dit seizoen. Waar hij bij AZ soms afwezig / plichtmatig over het veld loopt, zette hij zich volledig in voor het team. Op zijn Parrot’s zeg maar. Heel verrassend en hoopgevend. Hij kan het dus wel mits hij goed geprikkeld wordt door zijn omgeving.
Nadeel voor Meerdink: dit moet nu zijn standaard worden 😜
Echteld: wat kan Xavi met Meerdink in 3 dagen wat jou nog niet gelukt is ?

18 dagen geleden

Antwoord:
Heel veel topspelers om hem heen zetten, die gewend zijn altijd te leveren en dat ook van de ander vragen.

17 dagen geleden

Dat is niet leuk voor Smit, Clasie, Kwakman, Koopmeiners, Stengs en Daal maar dat zou het idd kunnen zijn. Clasie en Koopmeiners kunnen het na de wedstrijd perfect formuleren maar in de wedstrijd zijn het verbaal grijze muizen.
Goes geeft Schouten op zijn flikker als hij met een riskante pass de bal onnodig inleverde en dat heeft Schouten wel geholpen. Zouden Clasie en/of Koopmeiners ook eens moeten doen bij Stengs en Meerdink.

16 dagen geleden

Toch prachtig hoe ie zich manifesteert bij Oranje. We mogen de volgende transferperiode wel oppassen. Hij speelde een klasse beter dan bij AZ. Gefeliciteert hoor Mexx, je hebt het verdient. 👏👏

16 dagen geleden

Voor Mex leuk dat hij het goed doet, echter is de kans op overbelasting zeer aanwezig. Absurd om 4 interlandwedstrijden in te plannen, wat een debielen!

16 dagen geleden

En de laatste 2 met amper 2 dagen er tussen. Bezopen.
Terwijl Jong Oranje een week zich lopen te vervelen lees ik.

15 dagen geleden

Ik vind er ook wel iets voor te zeggen. Een bondscoach die voor het eerst zijn ploeg wat langer bijeen heeft en echt aan een ingespeeld systeem kan werken. Dat maakt interlandvoetbal wel aantrekkelijk. Voor de niet-geselecteerden idd wel minder, die kunnen dan wel heel gericht trainen in kleinere groep.