Ga naar inhoud
Mihailovic kopt AZ naar zege in Andorra
Europees Voetbal

Mihailovic kopt AZ naar zege in Andorra

Marius Wiegman 10 augustus 2023

AZ heeft vanavond een geestdodende pot in Andorra gewonnen. Djordje Mihailovic kopte de Alkmaarders in de tweede helft langs FC Santa Coloma. Volgende week wacht de return in de derde voorronde de Conference League. 

Over de eerste helft kunnen we kort zijn. Het was niet om aan te gluren, het tempo lag te laag en er werd geen schot op doel geproduceerd. Tekenend was dat de thuisploeg de meeste corners kreeg.

Mihailovic verlost AZ

Na de pauze wist AZ iets meer gevaar te stichten, maar goed was het zeker niet. Sugawara was met een schot van afstand nog dichtbij een goal, maar de bal ging net naast. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd wisten de Alkmaarders alsnog te scoren. Sugawara bracht een vrije trap hard in de doelmond, waarna hij Mihailovic de bal met het hoofd tot doelpunt promoveerde.

Het bleek tevens de winnende treffer te zijn. Zodoende zet de ploeg van Pascal Jansen een grote stap naar de volgende ronde van de play-offs. Volgende week zal er om 20:45 worden afgetrapt in Alkmaar voor de return. Via de website van AZ kan je nog kaarten bestellen voor deze wedstrijd.

Samenvatting FC Santa Coloma – AZ

Karakteristieken

Doelpunten: 74′ Mihailovic 0-1

Gele kaarten: Crespo, Novao (FC Santa Coloma) Møller Wolfe, Goudmijn (AZ)

Opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Hatzidiakos, Bazoer, Wolfe; Clasie (c), D. de Wit (68′ Mihailovic), Mijnans (66′ Goudmijn); Lahdo (68′ Poku), Pavlidis, Karlsson (75′ Van Bommel)

Opstelling FC Santa Coloma: Gomes; Markovych, Gomez (58′ San Nicolas), Rodriguez, Crespo; Mourelo, Lopez, Toribio (65′ Guilem), Novoa, Garrido (84′ Niergo), Eloy

[Foto: Pro Shots / Toon Dompeling]

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!