Ga naar inhoud
Fred Friday schiet AZ langs tiental van Heerenveen
Wedstrijden

Fred Friday schiet AZ langs tiental van Heerenveen

Marius Wiegman 23 december 2017

AZ heeft zojuist het kalenderjaar afgesloten met een belangrijke 3-1 overwinning op SC Heerenveen. De Alkmaarders moesten echter wel diep gaan tegen de Friezen. Na een stroeve eerste helft kwam Heerenveen pal na rust op voorsprong via Van Amersfoort. Twintig minuten voor tijd kantelde de wedstrijd definitief in Alkmaars voordeel na een rode kaart van Thorsby. Dumfries bracht de stand in evenwicht met een eigen doelpunt, waarna Fred Friday met twee treffers zijn ploeg aan de drie punten hielp. 

De Alkmaarders begonnen in eigen huis goed aan het treffen met de Friezen. Al vroeg in de wedstrijd raakte Ricardo van Rhijn de lat na een vrije trap en moest Hahn ingrijpen na een knal van Koopmeiners. Het bleek echter niet het startsein voor een belegering van het doel van de bezoekers. De thuisploeg was wel beter, maar speelde iets te slordig om Heerenveen in grote problemen te brengen. Aan de andere kant had Bizot vrij weinig te doen.

Achterstand

In de tweede helft kwamen de gasten rap op voorsprong. Na een ingooi belandde de bal via Veerman voor de voeten van Van Amersfoort. De aanvaller bleef oog in oog met Bizot rustig en schoot het speeltuig eenvoudig in de hoek. Die voorsprong speelde Heerenveen in de kaart, want ook in de eerste helft deed de ploeg van Streppel er al alles aan om het spel te vertragen. Twintig minuten voor tijd kreeg AZ wat hulp uit onverwachtte hoek. Morten Thorsby kreeg na een harde overtreding zijn tweede gele kaart en mocht vroegtijdig douchen.

Ommekeer

Die overtal situatie pakte goed uit voor de thuisploeg. De gasten werden nog iets vaster op de eigen helft gezet, waarna de Alkmaarders langzaam de druk opvoerden. Het resulteerde tien minuten voor tijd dan ook in de logische gelijkmaker. Dumfries werkte op ongelukkige wijze een voorzet van Ouwejan achter zijn eigen doelman. De honger van de gastheren was echter niet gestild en men ging dan ook op jacht naar de voorsprong. Die zou vier minuten na de gelijkmaker vallen. Invaller Fred Friday schoot bij de eerste paal een voorzet van Guus Til tegen te touwen.

Het slotakkoord zou ook voor de Nigeriaan zijn. Na een panklare voorzet van Helmer stond de spits op de goede plek om de bal het laatste beslissende zetje te geven. Het was de definitieve beslissing in de wedstrijd, waardoor de ploeg van Van den Brom een uitstekende eerste seizoenshelft in stijl weet af te sluiten. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een keurige derde plek op de ranglijst.

Karakteristieken

Doelpunten: 48′ Van Amersfoort 0-1, 80′ Dumfries (eigen doelpunt) 1-1, 84′ Friday 2-1, 90′ Friday 3-1

Gele kaarten: Van Rhijn (AZ) Thorsby, Kobayashi (SC Heerenveen)

Rode kaart: Thorsby 2x geel (SC Heerenveen)

Opstelling AZ: Bizot; Van Rhijn, Hatzidiakos, Wuytens (46′ Seuntjens), Ouwejan; Midtsjø , Til, Koopmeiners; Jahanbakhsh, Weghorst (c) (65′ Helmer), Van Overeem (76′ Friday)

Opstelling SC Heerenveen: Hahn; Dumfries, Høegh, Pierie, Schmidt; Thorsby, Schaars (c) Kobayashi (86’Ghoochannejhad); Vlap (74′ Naess), Veerman, Van Amersfoort (78′ Woudenberg)

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(18)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

HEERENVEEN
HEERENVEENongeveer 8 jaar geleden

Bedankt, bedankt..

AZ United**
AZ United**ongeveer 8 jaar geleden

Waarvoor bedankt?

Joris Bolhuis
Joris Bolhuisongeveer 8 jaar geleden

Wat een knotsgek einde van de wedstrijd zeg. Ik zag het niet meer gebeuren. Heerenveen zat telkens zo fel op de bal, goede intercepties en Jahanbaksh werd goed afgestopt. Dat Friday bij alle goals betrokken was en bijna nog de 4-1 maakt is echt heel bijzonder. Na zijn 1e 5 ‘aannames’ dacht ik al weer dat het niks zou gaan worden. Toch heeft hij het meer dan goed gedaan deze wedstrijd. Of hij dit vaker laat zien valt te betwijfelen, hij is niet echt het type spits dat bij dit AZ past.

AZ United**
AZ United**ongeveer 8 jaar geleden

Een heerlijke eerste seizoenshelft gezien en werkelijk alles wat mooi is aan voetbal.
Wat in de tweede helft van het seizoen beter moet is de hervatting na de thee wat (nog steeds) erg slap is en bij iedereen in Nederland bekend en zeker bij de trainers.
Op deze manier breng je de tegenstander lekker in de wedstrijd!!
Werk eraan dus na de thee direct er staan dan win je dit soort wedstrijden vrij simpel.

Gelukkig voor Fred dat hij de kans kreeg om zich te herstellen.

Hark
Harkongeveer 8 jaar geleden

Guus Til statisch en onzichtbaar. Had veel eerder gewisseld moeten worden.

AZaanstreek
AZaanstreekongeveer 8 jaar geleden

Hij kwam pas los na de gelijkmaker

AZaanstreek
AZaanstreekongeveer 8 jaar geleden

Heerlijk avondje, heerlijk sfeertje, heerlijke uitslag.

Ron
Ronongeveer 8 jaar geleden

Net als tegen Ajax blijft scorend vermogen een aandachtspuntje. Combineren gaat lekker maar de zuiverheid in de afronding… Gaat ook allemaal net een tempotje te laag voorin.

Bex
Bexongeveer 8 jaar geleden

Klopt was gisteren te laag tempo gelukkig goed gekomen.
Nu linksbuiten (mokthar) aantrekken en je wordt nog sterker.

oldfan
oldfanongeveer 8 jaar geleden

Heerenveen wilde het zelfde spelletje spelen als tegen fnoord in de kuip. Lekker puntjes verzamelen, het is effectief maar niet attractief. AZ had de kerst al in gedachten en niet de felheid om dit af te straffen. Sommige spelers zijn echt even toe aan een time out. Maar het lukte toch. Hopelijk wordt er scorend vermogen aangetrokken in de winterstop want een zwaluw in de lucht is nog geen hele zomer met Fred want als hij hem had gemaakt tegen 020 hadden we nu nog boven ze gestaan. Wel een geweldig einde van de wedstrijd. Zeker een felicitatie naar AZ, had het eerlijk niet verwacht voor het seizoen, maar wat hebben ze ons verwend met een prachtige eerste seizoenshelft. Wie weet een nog betere 2e? Fijne feestdagen.

AZaanstreek
AZaanstreekongeveer 8 jaar geleden

De invalbeurt van Helmer beviel me trouwens wel. Hij begon als eerste op doel te schieten en er komt (bijna) altijd wel iets moois van zijn voet. Niet voor niets roemde Guus Til zijn maatje in een interview als het grootste talent van zijn lichting. Daar kan ik me wel in vinden.

Hark
Harkongeveer 8 jaar geleden

Fred heeft wel gogme. Prachtige voorzet Helmer, buitenkantje rechts.

aztje
aztjeongeveer 8 jaar geleden

Wat betreft de ranking op dit moment mogen we niet mopperen! !
Gisteren was het niet best
Ali en wout speelden een dramatisch slechte wedstrijd.
Vrijwel iedereen verloor de bal op knullige wijze op Ouwejan na die terecht de man of the match was.
Wel weer door blijven werken en gelukkig toch de overwinning gepakt met hoe ongelooflijk het ook is met 2x friday !!!!!.
We gaan hopelijk een goede 2de seizoenshelft tegemoet……..

Voor iedereen goede feestdagen. ………….

crocky
crockyongeveer 8 jaar geleden

Friday liet wel even aan Weghorst Hoe je wel moet scoren.

AZ United**
AZ United**ongeveer 8 jaar geleden

Net als tegen Ajakkes 😉

crocky
crockyongeveer 8 jaar geleden

Dan nog 3 kansen 2 doelpunten, Weghorst loopt 1 op 8…..

AZ United**
AZ United**ongeveer 8 jaar geleden

Ja ik begrijp het.
Fred heeft ook al een fanclub haha!
Leuk man 🙂

Pierre61
Pierre61ongeveer 8 jaar geleden

Een van de mooiste seizoenen sinds tijden. Deed me terugdenken aan de jaren 70 en de tijden met Co.
De wedstrijd gisteren werd na de rode kaart heerlijk omgezet in winst tegen een laf Heerenveen dat de eerste helft continue met 7 verdedigers speelde.
Enkelen van AZ oogden wat vermoeid maar ik denk dat na de rode kaart en de positieve steun van de tribunes de laatste reserves werden aangesproken.
Top instelling.