Ga naar inhoud
Van Eijden: 'Weghorst kwam als een bevrijding'
Elftal en Technische staf

Van Eijden: 'Weghorst kwam als een bevrijding'

Brian Wijker 22 augustus 2016

Rens van Eijden (28) zag AZ zondag op de valreep met 1-2 winnen bij FC Utrecht. De verdediger, nog altijd met masker spelend na een eerder opgelopen neusbreuk, vormde ook in De Galgenwaard een ijzersterk duo met collega Ron Vlaar. 

”Het was een moeilijke partij”, begint Van Eijden tegenover AZFanpage. Volgens de achterhoedespeler, die afgelopen zomer transfervrij overkwam van NEC, had FC Utrecht een klein voordeel in het niet al te spectaculaire duel. ”De wedstrijd van afgelopen donderdag heeft ons veel energie gekost. Ik was zelf ook een vraagteken voor vandaag, was afwachten of ik überhaupt wel zou kunnen spelen. Uiteindelijk voelde ik me fris. Het blijft een gegeven dat wij het dubbele aantal wedstrijden afwerken dan de meeste tegenstanders in de Eredivisie.”

Energie

Ondanks dat AZ lange tijd de touwtjes in handen had, leek de wedstrijd na de 1-1 in het slot te zitten. De thuisploeg viel aan, en de Alkmaarders kwamen nauwelijks nog in de buurt van het vijandelijke strafschopgebied. Maar, toen aanvaller Wout Weghorst de onzichtbare Fred Friday verving, veranderde alles. Weghorst won kopduels, zat er bovenop en gaf kort voor Jahanbahksh’ winnende doelpunt een cruciale pass. ”Zijn invalbeurt was een soort bevrijding. Het is belangrijk, gezien ons hoge aantal wedstrijden, dat je veel energie op de bank hebt zitten. Wout is een goede speler. Ik ben blij dat hij ons vandaag de juiste energie heeft weten te geven om de wedstrijd alsnog naar ons toe te trekken. Mooi voor hem, maar zeker ook voor het team.”

Werk aan de winkel

Het spelen in een AZ-shirt begint steeds normaler te voelen voor Van Eijden, die in het verleden uitkwam voor PSV en Willem II. Vooral de samenwerking met collega Vlaar in het hart van de defensie bevalt hem goed. ”Dat gaat inderdaad prima. We vormen een goed blok, staan uitstekend. Niet alleen vandaag. Ik denk alleen wel dat we het voetballende gedeelte als team moeten oppakken. We hanteren nog te vaak de lange bal, en moeten een extra vrije man op het middenveld creëren. We moeten dus ook niet snel tevreden zijn over wat we hebben. Er is nog genoeg werk aan de winkel.”

Masker

Van Eijden speelde ook in de Domstad met masker. Zoals hij dit al doet sinds hij een neusbreuk opliep in het oefenduel met Hertha BSC. Het begint inmiddels een vertrouwd gezicht te worden, maar daar wil de verdediger zelf niets van weten. ”Om eerlijk te zijn: ik wil dat ding zo snel mogelijk af. Het mag eigenlijk zondag al, maar dan neem ik een risico dat mijn neus nog kwetsbaar is. Thuis tegen NEC draag ik hem dus nog voor de zekerheid, maar na de interlandpauze zul je me niet meer met masker treffen.”

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(4)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Akmaar
Akmaarmeer dan 9 jaar geleden

Ben blij dat AZ Friday en Weghorst hebben aangetrokken zijn twee verschillende soorten spitsen waarmee AZ alle kanten op kan qua manier van spelen.

keeskist
keeskistmeer dan 9 jaar geleden

Ben het helemaal met je eens, tot nu toe vind ik Wout de betere (standvastig, balvast en geeft veel meer goede passes).

AZtekettet
AZtekettetmeer dan 9 jaar geleden

Wout is de eredivisie gewend en zat tijdens de voorbereiding al een groot deel bij AZ. Friday komt uit een andere competitie en heeft zowat de gehele voorbereiding gemist. Allebei zijn goede spitsen maar ook bij allebei zit er nog voldoende rek in. Hoop echt dat ze gaandeweg het seizoen los komen.

Clint
Clintmeer dan 9 jaar geleden

Hoeveel kaartjes zijn er al verkocht voor komende donderdag??