Ga naar inhoud
AZ laat overwinning in Kerkrade schieten (2-2)
Wedstrijden

AZ laat overwinning in Kerkrade schieten (2-2)

Martijn Benjamin 6 april 2014

Op basis van 90 minuten had AZ het niet verdiend, maar als je de kansen in de tweede helft bij elkaar optelt dan had het eigenlijk wel gemoeten. De doelpunten aan AZ-kant werden gemaakt door Markus Henriksen en Aron Jóhannsson.

Gehavend AZ

De vele wedstrijden dit seizoen beginnen zijn tol te eisen bij AZ. Zo ontbraken basisspelers Nemanja Gudelj en Simon Poulsen in de basisopstelling, dat na 21 minuten ook Roy Beerens wegviel was extra pijnlijk. Waar het logisch had geleken om de afgelopen weken jongens als Hoedt, van Overeem, Haye en Lewis wat kansen te geven heeft Advocaat te lang teveel gevraagd van zijn vaste basis.

AZ werd in de beginfase van de wedstrijd flink achteruit gedrukt door de rode lantaarndrager. Waar de Limburgers vochten voor lijfsbehoud was bij AZ de druk er wel een beetje vanaf. Na 25 minuten kwam Roda op voorsprong via Berry Powell. De spits, die na smerig doorgaan op Steven Berghuis eigenlijk al onder de douche had moeten zitten, kopte een voorzet knap binnen (1-0). Waar AZ rijp voor de sloop leek deed Roda iets vreemds. Het elftal ging achteruit lopen en liet AZ steeds beter in de wedstrijd komen. Dit resulteerde in de 41e minuut in de gelijkmaker. Markus Henriksen poeierde een afgeslagen bal snoeihard binnen en noteerde daarmee eindelijk zijn eerste treffer van het seizoen (1-1).

De helft van Jóhannsson

Na een uur spelen kwam AZ op voorsprong via Aron Jóhannsson. De spits scoorde met een kopbal nadat hij de bal op een presenteerblaadje kreeg van de goed spelende Steven Berghuis (1-2). AZ kon helaas maar 11 minuten genieten van de voorsprong. Het was de door AZ gewilde (en hopelijk stiekem al vastgelegde) Guus Hupperts die de gelijkmaker onhoudbaar binnen schoot 2-2). AZ had het duel ondanks het overwicht van Roda wel kunnen beslissen, maar helaas had Aron Jóhannsson het vizier nog niet helemaal op scherp staan. Dat gezegd hebbende was het wel duidelijk dat de spits na zijn doelpunt meteen weer een stoot zelfvertrouwen had gekregen en dat kan nog wel eens van pas komen donderdag (een mens mag hopen nietwaar?).

Roda moest de wedstrijd uitspelen met 10 man na het tweede geel voor Guy Ramos. Ramos liet zich wat provoceren door Esteban en hapte mooi door richting de edele delen van de keeper te meppen. Die miste hij in tegenstelling tot de pielemuis van Johansson dit keer wel. De 2-2 einduitslag was voor AZ uiteindelijk wel prima, terwijl ze bij Roda nog wel even (onterecht) boos zullen blijven op Braamhaar en de KNVB.

Roda JC – AZ 2-2 (1-1)

Opstelling Roda JC: Filip Kurto; Henk Dijkhuizen, Guy Ramos, Timo Letschert, Ard van Peppen; Mitchel Paulissen (70. Davy De Beule), Anouar Kali, Arnaud Djoum Sutchuin, Mark-Jan Fledderus (87. Marc Höcher); Guus Hupperts, Berry Powel.
Opstelling AZ: Esteban; Etiënne Reijnen, Jeffrey Gouweleeuw, Nick Viergever, Johann Berg Gudmundsson; Markus Henriksen, Celso Ortiz (46. Wesley Hoedt), Viktor Elm; Steven Berghuis, Aron Jóhannsson, Roy Beerens (21. Thom Haye).

Scoreverloop: 25. Powel 1-0, 41. Henriksen 1-1, 59. Jóhannsson 1-2, 70. Hupperts 2-2,
Gele kaarten: Berghuis, Esteban, Haye (AZ)
Rode kaarten: Ramos (81e minuut, 2x geel)
Scheidsrechter: Eric Braamhaar
Toeschouwers: 14.421

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(68)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nelis
Nelisbijna 12 jaar geleden

Ach, nadat ik de eerste 20 minuten had gezien was ik bang dat we met 3-0 klop zouden krijgen. Dat viel dus wel mee.

Ik denk dat Johannsson volgend jaar een doelpuntenmachine wordt, maar hij is nu fysiek nog niet zover. Komt wel goed Aron.

Wat betreft de andere spelers, ik vond Reijnen ouderwets slecht, Gouweleeuw werd genaaid omdat Ramos niet meteen een rode kaart kreeg voor die schandalige overtreding, Viergever, Henriksen, Haye en Hoedt (petje af, Advocaat, voor de jeugd. Waarschijnlijk had je geen andere keuze, maar toch) deden het absoluut niet slecht. Elm, direct wisselen die hap. Nauwelijks een duel gewonnen en zelfs toen Roda met 10 man speelde liep hij constant achter de feiten aan.

Berghuis Motm, voor zijn inzet en voorzet. Ondanks die domme overtreding waar de 2-2 uit ontstond.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Haha hoed niet slecht? Bal op 2 meter uit schieten. In de zone rammen. Geen 1 x goed passen….weer te druk met over coaching…Type Dennis Haar…Henriksen alleen z’n goal verder NIET aan de bal geweest! Weer overal ouderwets te laat. Goal was pure frustratie! Reijnen is aanvallend 0 dat klopt, Verd doet ie wel zn taak! Rest was ook bagger esteban viel me nog mee.

stefanvw14
stefanvw14bijna 12 jaar geleden

Ach gelijkspel was terecht, het spel was de eerste 35minuten zo rommelig en niet om aan te gluren, waar Roda van houdt! Op de eerste helft hadden wij kunnen verliezen, op de tweede helft hadden wij kunnen winnen. Nu op naar donderdag!

daalmeerfan
daalmeerfanbijna 12 jaar geleden

leuk potje , maar slechtniveau pffbrrr maja … jammer dat we roda niet dieper de ellende hebben kunnen duwen.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Hoor 4gever al weer roepen; we kunnen het niet opbrengen….Waarom geen Lewis brengen maar hoedt? Die vind zichzelf goed, fijn voor hem dat nog 1 hem goed vind! Was niveau jong AZ ontstegen…Ok….geen 1 bal kwam aan. Paniek speler met veel babbels. Hebben ze dan toch gelijk dat de jeugd niet over loopt van kwaliteit…Meeste al weggekaapt! Aron…doe mij Babalj dan maar of desnoods Avdic. Ga verlangen naar Boymans….pfff niet van 10 homo’s kunnen winnen. Man man heb veel liever dat Roda degradeert! Ze hebben niets goedgemaakt.

achnaton.
achnaton.bijna 12 jaar geleden

omdat hoedt een verdedigers is.
ik vraag mijn af waarom gudmunson op huppers de beste speler van roda en daar een aanvaller op zetten voor teverdedigen.
de tweede helft ging juist beter viergever op links hoedt in het centrum.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Dan heb ik news voor je! Ook hoedt is daar terug gezegt vanaf 10! Net als lamme omdat ie lang is! Verdedigen ho maar! Kan jong Almere city al niet aan… Kopen die guus! Gudm was een van de weinige smaakmakers nog! Haha beter? Wij hebben Hoedt geen 1x naar de goede kleur zien spelen! Paniek voetballer een prater. Praat het hele duel, die zou eens wat meer aan zijn conditie en techniek moeten doen! Heeft die zn handen vol! Lekker naar de jl roda met Hoedt daar wilde die zo graag heen…

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Btw van Overeem voor Ortiz is direct! Zonder het complete elftal om te gooien! 4GEVER NAAR binnen. Gud linksbuiten Haye p Elm en Elm op Ortiz…Kan t gekker?

Camiel
Camielbijna 12 jaar geleden

haha wat had ramos voor een ratre gedachte en johansson zijn reactie was ook wel een beetje laat.

Az kan veel beter dan dit de eerste helft was echt niet om aan te zien. Wat mij vooral de 2e helft opviel is dat na Ortiz zijn wissel AZ nog slechter werd. We speelden echt niet beter dan met Ortiz. En opnieuw weer een scheidsrechter die echt niet goed floot vaak geen voordeel voor AZ na een overtreding. Hij floot voor de meest onbenulligste dingen.

Nee AZ heeft heel veel mazzel gehad vandaag!

Wat erg leuk is om Thom Haye te zien spelen erg leuk liet best wel wat mooie dingen zien! ik genoot er van. De beste vandaag was in mijn ogen toch wel weer Berghuis die word echt met de week beter! en ook Gouweleeuw was erg belangrijk vandaag voor AZ.

Op naar Donderdag ik hoop dat we daar wat meer laten zien dan vandaag, vandaag was AZ, AZ onwaardig!

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Na 20 min zat Tom er al doorheen! Zo zie je maar die maandagavond duels stellen geen reet voor!!!

AZtekettet
AZtekettetbijna 12 jaar geleden

Aron had direct na het doelpunt naar Ramos moeten lopen.. “trek er nog eens aan…brengt geluk” mazzel dat Aron rustig bleef. had zo hard aan ze ballen getrokken dat hij kon hooghouden met die dingen. Grapturk

marc
marcbijna 12 jaar geleden

is wel een goed idee van ramos
johansson een bal afdraaien als ie weer 5 kansen mist hahahah
mischien moeten we hem zo wel resetten

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Dan had ie hem nog gemaakt erna! Misselijke moslim die ramos bah.

AZtekettet
AZtekettetbijna 12 jaar geleden

zei het nog van tevoren. Ramos pakt rood. Kali hield zich daarintegen wel aardig stil dit keer.

simon
simonbijna 12 jaar geleden

Johanssen gaat nu wel heel veel cruciale ballen missen.
Als hij wat scherper was geweest hadden we in de finale beker gestaan en gewonnen van benfica.
en gewonnen van roda dus bijna zeker playoffs gehaald.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Dan was Benfica 1-1 maar dan nog ok.

Gerben
Gerbenbijna 12 jaar geleden

Nee hij bedoelt ook die kans 5 min. voor tijd waar hij finaal over de bal heenmaaide.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 12 jaar geleden

Ow die telde ik geen eens mee…Die had Boymans wel geraakt Babalj ook. Aron meest overschatte speler na berghuis.

AZtekettet
AZtekettetbijna 12 jaar geleden

met alle respect maar berghuis werkt nu wel hard. beste van de slechtste is ook een titel maar goed.. levert wel de assist

AZtekettet
AZtekettetbijna 12 jaar geleden

ik denk dat die foto hierboven genoeg zegt…