Ga naar inhoud
AZ hard onderuit tegen SC Heerenveen: 5-2
Wedstrijden

AZ hard onderuit tegen SC Heerenveen: 5-2

Marius Wiegman 11 april 2015

Opnieuw heeft AZ een ruime nederlaag geleden in de eredivisie. Na de kansloze nederlaag tegen Feyenoord was het nu SC Heerenveen dat met 5-2 te sterk was in het Abe Lenstra Stadion. In een redelijk gelijkopgaande wedstrijd, en voor een goed gevuld uitvak, liep de ploeg van Dwight Lodeweges in de slotfase uit naar een ruime overwinning. Er stond voor de Alkmaarders niet veel meer op het spel, maar desondanks zal de nederlaag hard aankomen in de kaasstad. De doelpunten werden gemaakt door Steven Berghuis (tweemaal) aan Alkmaarse zijde. Voor Heerenveen waren Thern, Slagveer, Larsson (tweemaal) en Van den Berg trefzeker.

AZ schoot in Heerenveen uit de startblokken. De Alkmaarders hadden als strijdplan om de thuisploeg te laten komen en in de omschakeling gevaarlijk te worden, iets dat al binnen de minuut resultaat opleverde. Aron Jóhannsson ontsnapte aan de rechterkant en gaf de bal voor richting de tweede paal. Steven Berghuis was meegelopen en werkte de bal diagonaal achter de kansloze Nordfeldt. De ploeg van Van den Brom kwam hierdoor in een zetel en bleef ook in het vervolg van de eerste helft de meest gevaarlijke ploeg. Via Henriksen en Dos Santos waren de Alkmaarders nog gevaarlijk, maar tot een goal kwam het niet. Op slag van rust kwam SC Heerenveen echter langszij. Na een uitbraak over rechts kwam de bal via Joey van den Berg bij Thern. De Zweed liet Esteban kansloos en schoot de Friezen naast de Alkmaarders.

02017454 (Custom)

In de beginfase na rust waren de gastheren de sterkste partij. Mark Uth had een reuze kans toen hij oog in oog kwam te staan met Esteban, gelukkig voor de gasten lette Mattias Johansson op en voorkwam hij met een ultieme poging dat de Duitser uit kon halen. Het was echter uitstel van executie want vlak daarna schoot Slagveer de ploeg van Lodeweges alsnog op voorsprong. Lang kon Heerenveen niet van de voorsprong genieten. Steven Berghuis bracht AZ luttele minuten daarna langszij met een prachtige stift.

Na de gelijkmaker was de wedstrijd lange tijd in evenwicht. De ploegen probeerden wel naar voren te voetballen maar kwamen nauwelijks tot echt grote kansen. De eerste de beste kans was echter wel direct raak. Sam Larsson kon na een mooie individuele actie vanaf de rand van het strafschopgebied uithalen en bracht Heerenveen daarmee wederom op voorsprong. Kort na deze treffer beslistte diezelfde Larsson de wedstrijd. Knullig balverlies leidde de tegenaanval van de Friezen in en oog in oog met Esteban kreeg de Zweed met enig fortuin de bal mee en gooide de wedstrijd in het slot. Joey van den Berg strooide met een afstandschot vervolgens extra zout in de Alkmaarse wonden door de vijfde treffer binnen te schieten.

Zo leidt de ploeg van Van den Brom dus wederom een nederlaag, en krijgt het opnieuw een groot aantal tegentreffers om de oren. Vooraf had de trainer aangegeven om iets compacter te gaan spelen vanwege het grote aantal tegendoelpunten. De realiteit was echter dat het nog meer tegentreffers kreeg dan in de wedstrijd tegen Feyenoord. De keuzeheer zal dan ook onmogelijk tevreden kunnen zijn. De Alkmaarders lijken al zeker van de play-offs, dus wat dat betreft staat er niet veel meer op het spel. Ondanks dat zal de oorwassing in Friesland toch hard aankomen bij AZ.

Doelpunten: 1′ Berghuis (0-1), 45′ Thern (1-1), 57′ Slagveer (2-1), 59′ Berghuis (2-2), 76′ Larsson (3-2), 83′ Larsson (4-2), 87′ Van den Berg (5-2)

Gele kaarten:

Opstelling AZ: Esteban; Johansson, Gouweleeuw, Luckassen, Poulsen; Henriksen, Ortiz, Gudelj (c); Berghuis, Jóhannsson (67′ Haps), Dos Santos (72′ Tankovic)

Opstelling SC Heerenveen: Nordfeldt; Marzo, St. Juste, Van Aken (72′ Veerman), Van Anholt; De Roon (c), Van den Berg, Thern; Slagveer, Uth (84′ Otigba), Larsson (89′ Namli)

Foto’s Henk Jan Dijks-Ed van de Pol/Pro Shots

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(49)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Gerben
Gerbenbijna 11 jaar geleden

Ben je nu nog zo positief over dit AZ Marius!. Wat een slap zooitje weer en wat een waardeloze instelling. Heb er zo langzamerhand geen zin meer in. Wordt natuurlijk volgende weekend weer ergeren. Sla de play-offs maar over want dat wordt een drama met dit slappe spel.

km71
km71bijna 11 jaar geleden

Ik weet niet of iemand nog denkt dat de play offs nog wat gaat worden want 10-1 vliegen de ballen in de eerste wedstrijd weer om onze oren. AZ gooit het seizoen zo weer weg, wat een slappe hap!

AZ-072
AZ-072bijna 11 jaar geleden

Wat speelde Gudelj toch weer slecht zeg, Esteban die niks tegen houd de enige die nog inzet toonde van Berghuis. Gudelj ga nu maar alvast naar die varkens toe als je toch geen inzet meer wilt tonen voor AZ. En van de Brom die zegt dat hij Gudelj die transfer wel gunt naar die ” grote club”

sister of mercy
sister of mercybijna 11 jaar geleden

Ik hoop dat nu meer mensen de ogen gaan openen en in gaan zien dat dit een structureel probleem is!!
Over de wedstrijd…………………..nou ja, laat maar. Stewart pak a.u.b. zelf je biezen en stap op!

bexie
bexiebijna 11 jaar geleden

Typisch AZ zo snel voor gewoon de wedtrijd verneuken. Gehele achter op poulsen na verkopen schandalig 52 om je oren. Aron j ook verkopen prutser. Na competitie wordt niks hebben daar ook niks te zoeken met 2e klasse afdeling voetbal

Rijdende Rechter
Rijdende Rechterbijna 11 jaar geleden

Gudelj, wat een waardeloze prof als je nu al met je hoofd bij je nieuwe werkgever zit. Wat een vuile hond.

AZ-072
AZ-072bijna 11 jaar geleden

Play offs gaan we toch niet winnen want Gudelj en Hoedt zijn dan toch niet meer met hun gedachte bij AZ die willen liever zo snel mogelijk weg. Wat slecht dit zeg

sharkie
sharkiebijna 11 jaar geleden

Ik verdoem dit AZ naar de hel. Wat een rampzalige ploeg behoudens Gudelj en Berghuis. Ze mogen wat mij betreft oprotten vooral die waardeloze lul Joansson, go back to USA. V d Brom en van basten heb ik zo mijn twijfels over, ze weten dit AZ niet aan het voetballen te krijgen. Hoeveel kansen moet je hebben om te scoren. Belachelijk gewoon. En waarom Henriksen op rechtsbuiten, die faalde ook enorm. Tankovic en Johansson wederom zeer balverliefd en kansen verprutsend. Vorige week 4-0 en nu weer 5-2 verliezen. Schandalige wanvertoning. Kan hier niets goeds over schrijven. Ik hoop dat ze de play offs gaan verliezen, want dit AZ is beschamend om europees te spelen. Ze verdienen het gewoon niet, meneer Steward. Ga je scouting maar beter organiseren voor het volgend seizoen. Ik kan mij voorstellen dat Berghuis ook wel weg wil ipv met zo’n zooitje onwillige, zonder enige passie spelend team te spelen. v.d. Brom praat teveel over taktiek en opstelling, maar bereikt er helemaal niets mee.

sharkie
sharkiebijna 11 jaar geleden

Er zouden eens 3000 seizoenkaarten minder verkocht moeten worden, dan pas worden ze eens wakker bij de AZ-leiding.

sister of mercy
sister of mercybijna 11 jaar geleden

Nee, hoor. Dat denk ik niet.

sharkie
sharkiebijna 11 jaar geleden

Die verslaggever van FOX sport zei na de 1-0 van AZ dat AZ nu wel achterover kan leunen. Wat een enorme idioot om dit te verslaan.

sister of mercy
sister of mercybijna 11 jaar geleden

Dit heeft totaal niets meer met voetbal te maken.

AZpeldoorn
AZpeldoornbijna 11 jaar geleden

. . . . . . en toch ga ik volgende week weer naar het stadion !!!

Gerben
Gerbenbijna 11 jaar geleden

Nou veel plezier. Ik gun deze “dames/mietjes” geen blik meer waardig. Ik wil “kerels” zien die vechten voor een plek in de play-offs. Ik erger me al 3 jaar aan dit zooitje slapjanussen. Bedankt hè Earnest.

De realist
De realistbijna 11 jaar geleden

Sinds Gudelj bij 020 heeft getekend (daar kunnen we wel vanuit gaan) heeft hij helemaal geen zin meer om zich in te zetten voor AZ. Wat een klote-streek.
En die lolbroek van den Brom, heeft de kloten niet om ‘m er naast te zetten. Wat een slap zooitje mislukkelingen.
Het begon nog zo aardig. Maar het werd weer des AZ’s verneukt door de bal in de voeten van tegenstanders te schuiven.
Op uitzonderingen daargelaten (Berghuis,Poulsen), heeft AZ op het ogenblik een uitgeblust kut-elftal,zonder vorm van mentaliteit.
Heb je eindelijk weer eens een vol uitvak, het interesseerd ze geen reet, en de trainer grijpt niet in.
Nee, geen zin/tijd om te expirimenteren. Man laat je elftal toch gewoon thuis en loop tegen een regelementaire 0-3 aan.
Hoef je die 1200 meegereisde supporters deze ergernis ook niet voor te schotelen.
Schaam je kapot!

az67
az67bijna 11 jaar geleden

Dit AZ heeft gvd de mentale weerbaarheid van een 12 jarig meisje bij een Bieber concert.

Men kan hier met uitgebreide artikels komen van zus en zo, de val van DSB, waar het aan ligt, en bla di bla…. maar het is al gewoon jaren NIET OM AAN TE ZIEN.

Het lijkt wel of elke speler dat AZ naar Alkmaar haalt in mum van tijd in een mietje verandert.

Feyenoord speelt gvd met een middenveld van een Classie dat 1 meter 50 is, een lul van een Immers die eigenlijk voor geen ruk kan voetballen, en met een afdankertje van een Kazim in de spits die overal gefaald heeft, en nog staan ze fier boven ons.

Waarom? Zijn ze nou echt veel beter dan AZ?
Nee.
Waar ligt het aan dan?
WINNAARSMENTALITEIT.

Een promovendous als Pec doet het zelfs gvd beter dan AZ met een begroting van een Mexicaanse vuilnisbelt!

Maar wat wil je nou anders met een kneus van een Stewart aan de roer???
Welke mietjes gaat hij dit zomer weer uit zijn hoed toveren die niks toevoegen?
Een beetje als Elm heen en weer lopen, riante salaris, heerlijk toch?

Deze sukkels gaan alles uit het handen geven, let maar op….. want de play-offs kan je ook vergeten.
Zoals ieder jaar, dat we van AZ gewend zijn, op het laatst, wanneer het op aankomt, alles verneuken.

Mischien moeten Stewart en Eenhoorn de film Moneyball nog eens huren en gaan kijken, want volgens mij hebben zij de verkeerde film gekeken…… Scary Movie 5 ofzo.

Gast
Gastbijna 11 jaar geleden

Gaat nou even eerst is effe nederland leren, joh,!!!!

Ruud
Ruudbijna 11 jaar geleden

Je bedoelt dat PEC dat plotseling heel random 5 keer achter elkaar verloor van de meest random tegenstanders?

sportfotoalkmaar
sportfotoalkmaarbijna 11 jaar geleden

Ja , want straks moet je tegen diezelfde ploegen spelen waar je in de competitieeen oorwassing van kreeg.

High-T
High-Tbijna 11 jaar geleden

Fantastische wedstrijd gezien!! Behalve de laatste 15 minuten dan. De wissel van Aron voor Haps pakte wel heel slecht uit. Wat daar de bedoeling van was??
En het uitvak was echt top! Wat een verschil met onze zouteloze klappertjesthuiswedstrijden.