Ga naar inhoud
AZ geeft Heerenveen een onverwacht pak slaag (0-4)
Wedstrijden

AZ geeft Heerenveen een onverwacht pak slaag (0-4)

Martijn Benjamin 26 april 2013

Nu het einde in de Eredivisie nadert lijkt AZ eindelijk zijn topvorm te pakken te hebben. Vrijdag werd de lastige uitwedstrijd tegen sc Heerenveen overtuigend met 0-4 gewonnen.

Heerenveen was eerder dit seizoen in eigen huis te sterk voor de titelkandidaten PSV, Feyenoord en Vitesse. Daarnaast had Heerenveen een week geleden op vechtlust een punt gepakt in de ArenA tegen Ajax (1-1), maar van die instelling was in het eigen Abe Lenstra Stadion niets meer over.

De ploeg dacht ogenschijnlijk ook op halve kracht wel even van het laaggeklasseerde AZ te kunnen winnen. Zonder de ideeën van smaakmaker Filip Djuricic, die met een hamstringblessure op de tribune zat, speelde de ploeg van trainer Marco van Basten niet bepaald geïnspireerd.

Het zeker niet in de beste vorm verkerende AZ, waar trainer Gertjan Verbeek vanwege een schorsing niet op de bank mocht zitten, profiteerde dankbaar. De ploeg uit Noord-Holland kreeg in het eerste half uur twee kansen en die waren ook allebei raak. Eerst kreeg Jozy Altidore een vrije doortocht richting doelman Kristoffer Nordfeldt. Die hield de inzet van de Amerikaan in eerste instantie nog tegen, maar was op de daaropvolgende kopbal van AZ’s clubtopscorer geslagen: 0-1.

Enkele minuten later stond het dankzij Roy Beerens al 0-2. De rechtsbuiten kreeg een voorzet van Johann Berg Gudmundsson ietwat gelukkig voor de voeten en gleed de bal in één keer in het doel.

Vlak na rust kende de thuisploeg nog een korte opleving toen Marten de Roon met een kopbal dicht bij de 1-2 was. AZ-doelman Esteban tikte die poging echter stijlvol uit de hoek. Heerenveen putte niet bepaald vertrouwen uit die kans. Sterker nog, ruim tien minuten later was het duel al vroegtijdig beslist.

Gudmundsson zette de bekerfinalist na een hakje van Altidore op 0-3. Vlak daarna zorgde Altidore zelf uit een vrije trap voor de 0-4. AZ ontloopt door de zege zo goed als zeker de nacompetitie. Nummer 16 Roda kan in punten nog wel op gelijke hoogte komen, maar het doelsaldo van de Alkmaarders is veel beter.

sc Heerenveen – AZ 0-4 (0-2)

Opstelling sc Heerenveen: Kristoffer Nordfeldt; Pele van Anholt, Jeffrey Gouweleeuw, Ramon Zomer, Arnold Kruiswijk; Martens de Roon, Sven Kums, Joey van den Berg (69. Lukas Marecek); Rajiv van La Parra (78. Marco Pappa), Alfred Finnbogason, Yassine El Ghanassy.

Opstelling AZ: Esteban; Dirk Marcellis (73. Mattias Johansson), Etiënne Reijnen, Nick Viergever, Giliano Wijnaldum; Adam Maher, Celso Ortiz, Viktor Elm (70. Willie Overtoom); Roy Beerens, Jozy Altidore, Johann Berg Gudmundsson (78. Steven Berghuis).

Scoreverloop: 29. Altidore 0-1, 32. Beerens 0-2, 63. Gudmundsson 0-3, 66. Altidore 0-4.
Gele kaarten: 65. De Roon (sc Heerenveen) 15. Ortiz (AZ).
Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer
Toeschouwers: 25.800

Bron: Voetbalprimeur.nl en AZ.nl

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(78)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

sharkie
sharkiebijna 13 jaar geleden

Nou ik heb een hele goeie wedstrijd van AZ gezien. Was blij Gudmondson.Reijnen wel redelijk tot goed gespeeld deze keer. Altidore toch weer 2 hele goeie goals, vooral zijn vrij trap.Fantastisch. Moet ie tegen PSV ook nog eens over doen. Kritiek vandaag niet op z’n plaats vind ik. Daar kun je naar sommigen ZOEKEN.

mataz96
mataz96bijna 13 jaar geleden

reijnen redelijk tot goed ? ik vond hem wederom de slechtste man van het veld noem maar iemand die slechter speelde direct zijn eerste bal was alweer te slecht voor woorden waardoor heerenveen direct van af de aftrap al even los was maarja 0-4 HEERLIJK!

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Overtoom, Elm, berghuis, Johansson en Wijnaldum waren aanzienlijk slechter vandaag! Dus hij was de middenmoot Etienne dat is voor hem top! Bijna gescoord ook nog!

mataz96
mataz96bijna 13 jaar geleden

heeerlijk ! 0-4 deze had ik niet verwacht maar wat lekker….. moet ook zeggen dat heerenveen heel slecht speelde

sharkie
sharkiebijna 13 jaar geleden

Gudmondson is wel zeker gegroeid in vergelijking met vorig jaar.Voor mij is ie een vaste keus. Goeie voorzetten en ook nog scoren, knap hoor. Liever geen Berghuis.

Dedie
Dediebijna 13 jaar geleden

Liever geen Overtoom. Berghuis had meer gedaan in zijn invalbeurt. Overtoom leed alleen maar balverlies. Gudmundsson moet gewoon zijn basisplaats houden inclusief Ortiz.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Haha en beste man Henriksen ernaast zetten zeker?

Brian
Brianbijna 13 jaar geleden

zo zie je dat verbeek fout heeft gezeten en ortiz een basis plaats moet geven wat speelde die lekker zeg!! alleen verbeek houd niet van veranderingen

Gerben
Gerbenbijna 13 jaar geleden

Eindelijk……misschien wel de beste wedstrijd van het hele seizoen. En……Stewart heb het hart niet in je lijf dat je Altidore verkoopt. Die jongen wil hier dolgraag blijven en na het volgend seizoen is hij nog meer waard. Stewart je vangt voor Maher al vele miljoenen dus ALTIDORE MOET BLIJVEN!!!!!!. Ook ik neem dan weer een seizoenskaart!!!

sharkie
sharkiebijna 13 jaar geleden

Helemaal met jou eens.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Als er dan nog plek voor je is Gerben! 🙂

sister of mercy
sister of mercybijna 13 jaar geleden

Ortiz, wat een verademing. Ontzettend goed gespeeld. Bood zich continu aan. Helaas ziet Verbeek niet in hem zitten.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

In t 2e speelt ie niet zo goed hoor week op week! Dus nu uit nood geboren! Ja kan hem nu echt niet meer buiten de 18 houden de laatste 3 duels! Dan berghuis laten vallen!

sharkie
sharkiebijna 13 jaar geleden

Reken maar, ook vandaag heeft Verbeek bepaalt wie er speelt.

peter
peterbijna 13 jaar geleden

Volgend seizoen nieuwe trainer Martin Haar !!!!! doei verbeek

Dedie
Dediebijna 13 jaar geleden

Eigenlijk heeft Verbeek de opstelling gemaakt he? Alleen Martin Haar heeft de wissels gemaakt en ik vond het minder. Overtoom inbrengen vertraagt alleen maar de aanval. Had hij Aron ipv Overtoom ingebracht dan was de score misschien nog hoger.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Aron kan niet op het middenveld! Berghuis stond linksbuiten die hadden ze niet moeten brengen voor hem! Maar daar mogen we niet aankomen he je verliefdheid houd al lang aan zeg…

Dedie
Dediebijna 13 jaar geleden

Eindelijk heeft Verbeek een perfecte opstelling gebracht. Ortiz was de perfecte controleur/regisseur op het middenveld. Hij was het ontbrekende puzzelstukje op het middenveld. Er waren nog steeds balverlies maar Ortiz was altijd daar om de bal te heroveren en snel naar een vrije man te passen. Hij was de verbinding factor tussen verdediging en middenveld. Daardoor kwam er minder druk op de verdediging en Maher en Elm konden vrijuit aanvallen. Met de Gudmundsson ipv de slome Overtoom, was er meer dynamiek op de aanval. Ik begrijp niet waarom Martin Haar de Overtoom heeft ingebracht – hij was de zwakste speler daar. Ik had liever Aron Johansson zien spelen naast Altidore. Ik hoop dat Verbeek Ortiz vertrouwen geeft en hem laat staan voor de rest van de competitie.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Omdat der fuhrer dat bepaald vooraf en niet Martin dat is slechts z’n loopjongen!
Henriksen onze beste man van het seizoen eruit trappen? Kon al lezen dat je ook al geen voetbal verstand heb maar nu ben je zelfs knettergek!!! Berghuis is altijd nog veel wakker dan Overtoom! Die ook al meteen scoorde in z’n 2de game! Hoeveel goals heeft berghuis gemaakt in z’n 30 games?

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarbijna 13 jaar geleden

Respect aan Reijnen en Ortiz! Zie het verre van in hun zitten. Maar juist knap dat ze zich nu laten zien. Knap na t zingen van vorige week en Henriksen opvolgen. Just for 1 day! Was wel bang na die domme maar wel onterechte gele kaart ook snel zijn 2e zou krijgen…Toen de wissels erin kwamen werd het niveau beduidend minder. Maar sparen voor over 2 weken! Als je zo speelt rol je subsidie fc op!