Na de kansloze nederlagen tegen FC Anzhi en PSV is het de hoogste tijd voor het elftal van Gertjan Verbeek om zich zondag tegen Roda JC te herpakken.
AZ
Na de interlands is het gelukkig weer tijd voor het voetbal waar we echt om geven, twee weken zonder een dosis AZ blijft toch altijd een helse opgave. De grote vraag is of AZ de twee grote nederlagen achter zich heeft gelaten en het tegen Roda JC weer kan laten zien. Het thuisvoordeel is gelukkig altijd echt een voordeel, dus wat dat betreft is het fijn dat de vrienden van Alemannia Aachen deze kant opkomen.
Stiekem is het een beetje hopen dat we al wat speelminuten gaan zien van nieuwe aankoop Markus Henriksen. Gertjan Verbeek kennende zal een invalbeurt echter het maximaal haalbare zijn voor de Noor, die afgelopen week nog voor Noorwegen scoorde tegen Slovenië. Ook de net van blessures herstelde Ali Messaoud, Celso Ortiz en Thomas Lam zullen zondag zeker nog niet op de bank zitten.
Roda JC
Het elftal uit Kirchroa maakt net als AZ een moeilijke competitiestart door en staat met de elfde plaats op de ranglijst slechts een plaatsje lager op de ranglijst dan AZ. Omdat je net zo goed bent als je laatste wedstrijd (3-0 tegen Willem II) gaan we ervanuit dat Roda in topvorm verkeert voor de wedstrijd van zondag. Het weinig spectaculaire elftal van prima coach Ruud Brood heeft het geluk dat Sanharib Malki na een blessure weer fit genoeg lijkt om te spelen.
Geschiedenis
Logischerwijs is AZ tegen Roda JC de favoriet en dat wordt ondersteund door de historie tussen beide clubs. Van de 31 thuiswedstrijden die AZ speelde tegen Roda won het er zestien, speelde het acht keer gelijk en noteerde het zeven nederlagen. In de laatste editie won AZ met 1-0, door een briljante corner van Rasmus Elm.







