Ga naar inhoud
Roda JC geveld door spits en keeper Kerssens
AZ Jeugd

Roda JC geveld door spits en keeper Kerssens

Rik Bos 5 februari 2024

Roda JC kwam vandaag op bezoek in Wijdewormer. De nummer drie van de KKD had een overwinning nodig om weer over ADO Den Haag heen te gaan op de ranglijst. Dat lukte niet door een enthousiast spelend jeugdig Jong AZ. Na een knotsgekke slotfase bleef het 1-0.

AZ verloor gisteren weliswaar van Feyenoord, maar de ploeg had eindelijk weer wat kleur op de wangen. Onder andere de talenten uit eigen opleiding Owusu-Oduro, Goes en Addai brachten de nodige frisheid in het elftal. Zij waren er logischerwijs niet bij vandaag. Portugese winteraanwinst Esteves stond wel aan de aftrap.

Dat Jong AZ niet met zijn allersterkste ploeg begon, en speelde tegen een kandidaat voor promotie naar de Eredivisie was niet te zien. De ploegen hielden elkaar lang in evenwicht en Jong AZ speelde energiek en fel. Vooral rechtsachter Esteves liet zich in positieve zin zien door sterke aanvallende acties.

Hoge druk beloond

In de 25e minuut werd het felle druk zetten van de Alkmaarse talenten beloond. De keeper van Roda speelde zijn verdediging onder druk aan. Kewal was er als de kippen bij om de bal te ontfutselen en stelde Tom Kerssens in staat hard binnen te schieten. Het was de eerste tegengoal voor Roda JC dit kalenderjaar.

De ploeg uit Kerkrade begon vervolgens wat aanvallender te spelen maar had een zware dobber aan Jong AZ. Ondanks het gemis van een aantal basisspelers speelde AZ volwassen en vooral enthousiast. Een tekenend moment was de gele kaart voor Peña Zauner. De linksbuiten van Roda schoot geïrriteerd de bal naar de grensrechter toen deze vlagde voor buitenspel. Het lukte de enigszins gefrustreerde Limburgers niet meer te scoren voor rust.

Roda gooit de beuk erin

Jong AZ startte ongewijzigd aan de tweede helft. Roda bracht er met Güclü een extra aanvaller in voor een verdediger. Roda leek ook van plan er in de tweede helft de beuk erin te gooien. Na de thee werd er meteen behoorlijk geschoffeld door de mannen in het zwart. De toenemende wind droeg ook bij aan een steeds rommeliger spelbeeld.

Zo kwam Roda wel steeds beter in de wedstrijd zonder snel tot echt grote kansen te komen. In de 60e minuut werden de twee beste mannen aan AZ-kant gewisseld. Esteves en Dekker werden vervangen door Van Aken en Kalisvaart. Waarschijnlijk met het oog op de rol die ze spelen in het eerste.

Roda drukt maar AZ houdt stand

Roda begon steeds beter in de wedstrijd te komen en kreeg AZ onder druk. Doordrukken lukte alleen niet. Jong AZ bleek in de tegenstoot zelfs gevaarlijker. Een schitterende combinatie van Nick Koster en Kewal kon nog nét verdedigd worden door een verdediger van Roda en Calvin Raatsie kon ternauwernood redden toen Gerold aanviel. Niet veel later schoot diezelfde Gerold op de paal.

Het beloofde een spannend laatste kwartier te worden aangezien Roda al negen keer scoorde in het laatste kwartier. De eerste beschietingen kwamen echter van AZ-debutant Kasper Boogaard. Met Van der Klaauw bracht Echteld ook een tweede debutant in het betaalde voetbal binnen de lijnen in de 80e minuut.

Circus Sarrasani in Wijdewormer

Het leek alsof tegen het einde van de wedstrijd Circus Sarrasani neerstreek in de polder. Jong AZ kreeg het steeds lastiger en het werd helemaal een moeilijke opgave toen Keeper Zeggen bij een, overigens zeer sterke, redding geblesseerd raakte. Omdat al vijf keer was gewisseld moest de ploeg met tien man verder en mocht doelpuntenmaker Kerssens de keepershandschoenen aantrekken.

De hulp voor Jong AZ kwam uit onverwachte hoek want aanvaller Peña Zauner besloot rond de middellijn een domme rode kaart te pakken. Roda kreeg aan de andere kant weer hulp van de vierde man die 11 (!) minuten extra tijd bijtelde. Wat volgde was een rommeltje met veel wind, overtredingen, valpartijen, tijdrekken en een teenblessure bij de nieuwbakken keeper Kerssens die daardoor nauwelijks kon uitschieten. Het was kortom een heerlijk potje. Die ook nog eens zeer knap over de streep werd getrokken door de talenten van AZ.

FOTO: PRO SHOTS / Vincent de Vries

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!