AZ neemt het zaterdag in eigen huis op tegen promovendus Willem II. Dit doen de Alkmaarders met een nagenoeg fitte selectie. Dat heeft trainer John van den Brom zojuist tijdens de wekelijkse persbabbel bevestigd. Dit betekent ook dat Aron Jóhannsson weer inzetbaar is. ”Of hij in de basis staat? Nee, Robert heeft het goed gedaan, dus ik ga niets veranderen”, stelt de 48-jarige oefenmeester, die alleen nog geen beroep kan doen op de van een arm operatie herstellende Celso Ortiz.
Robert Mühren zal dus opnieuw aan de aftrap verschijnen. De aanvaller uit Volendam lijkt zijn draai in het elftal te hebben gevonden, nadat hij vorige week in Deventer met een droge schuiver de wedstrijd wist te beslissen. Een logische keuze van Van den Brom die hiermee de ‘Never change a winning team’- regel in stand lijkt te houden. ”Robert is een slimme jongen. Hij weet precies wat hij wel en wat hij niet kan. Bovendien heeft hij het goed gedaan, waardoor we geen aanleiding zien om hem te wisselen”, stelt Brom.
”Ik heb nog veel contact met spelers als Nemanja Gudelj en Viktor Elm. Ik hoop terug te keren bij AZ en wil Willem II komend seizoen via de voordeur verlaten.”
AZ-huurling Jonas Heymans zit op z’n plek in Tilburg, maar wil alsnog slagen in Alkmaar. (clubsite Willem II)
Willem II
De Tricolores zijn bezig aan een uitstekend seizoen, nadat de Tilburgers, met oud-AZ’ers Ali Messaoud en Jonas Heymans in de gelederen, vorig jaar promotie richting de Eredivisie wisten af te dwingen. Eerder dit seizoen ging AZ in Brabant met 3-0 onderuit. Het betekende de laatste wedstrijd van Marco van Basten als hoofdtrainer. Zijn opvolger is onder de indruk van Willem II. ”Ze staan in het linkerrijtje. Dat zegt wel iets. Iedereen heeft het over PEC Zwolle en Cambuur, maar Willem II laat zien dat het gewoon erg goed bezig is. Dat is ook een compliment aan de trainer.”

AZ – Willem II op archief:

De laatste vijf:
2012/13: AZ – Willem II 0-0
2010/11: AZ – Willem II 3-0 (Jonathas, Martens, Holman)
2009/10: AZ – Willem II 2-1 (Holman, Moreno)
2008/09: AZ – Willem II 3-1 (Dembélé, Martens, El Hamdaoui)
2007/08: AZ – Willem II 2-0 (Ari, Dembélé)
AZ – Willem II begint zaterdagavond om 19:45 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Serdar Gözübüyük.
[poll id=”118″]







