Ga naar inhoud
Elftal en Technische staf

Kristijan Belić vertrekt definitief bij AZ

AZFanpage

door AZFanpage · 1 juni 2026

Kristijan Belić keert niet terug bij AZ. Maccabi Tel Aviv heeft de koopoptie op de Servische middenvelder gelicht, waardoor zijn tijdelijke overstap naar Israël wordt omgezet in een definitieve transfer.

Belić werd afgelopen seizoen al door AZ verhuurd aan Maccabi Tel Aviv. In de huurovereenkomst was een optie tot koop opgenomen, die de Israëlische club nu heeft geactiveerd.

Eerste aanwinst

Maccabi Tel Aviv meldt dat Belić voor drie seizoenen heeft getekend. De club heeft daarnaast een optie om zijn contract met nog een jaar te verlengen. Daarmee ligt de 25-jarige middenvelder in ieder geval tot medio 2029 vast in Tel Aviv.

De club noemt Belić de eerste aanwinst richting het seizoen 2026/27. Afgelopen seizoen kwam hij tot 23 officiële wedstrijden voor Maccabi.

Kort verblijf in Alkmaar

Voor AZ komt daarmee een einde aan een kort verblijf van Belić in Alkmaar. De middenvelder kwam in januari 2024 over van Partizan Belgrado, maar wist nooit uit te groeien tot een vaste waarde in het elftal.

In januari vertrok hij al op huurbasis naar Maccabi Tel Aviv. Die stap krijgt nu dus een definitief karakter.

Ruimte op het middenveld

Met het vertrek van Belić verdwijnt er opnieuw een middenvelder uit de selectie van AZ. De Serviër gold bij zijn komst als een felle, balveroverende speler, maar zijn periode in Alkmaar bleef beperkt.

Maccabi Tel Aviv ziet wél toekomst in hem en heeft die overtuiging nu kracht bijgezet met het lichten van de koopoptie.

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(1)

Praat mee over AZ

Log in met Google en reageer direct. Eén klik, geen wachtwoord, geen gedoe.

Liever met e-mail? Inloggen of account aanmaken.

over ongeveer 2 uur

Technisch prima en altijd strijdvaardig had hij wellicht een bijdrage aan een constanter AZ kunnen leveren. Ik begreep nooit zo goed waarom men hem niet meer de kans geboden heeft. En een verkoop, zegt men, van 1 mln euro is wel erg weinig.