Een bij vlagen uitstekend spelend AZ heeft zaterdag niet kunnen winnen van FC Groningen. Ondanks een overschot aan kansen, bleef de wedstrijd in Alkmaar zoals deze begon: 0-0.
Het duurde slecht vier minuten alvorens de eerste grote AZ-kans kon worden genoteerd. Ridgeciano Haps ontsnapte aan zijn tegenstander en omspeelde FC Groningen-doelman Sergio Padt. De rechtsback wist de bal via de achterlijn voor het doel te krijgen, maar aanvaller Fred Friday kwam net te kort. Laatstgenoemde kreeg van trainer John van den Brom de voorkeur boven de van een blessure teruggekeerde Wout Weghorst.
Hierna bleef het doelgevaar van Alkmaarse kant komen. Schoten van Stijn Wuytens en Dabney dos Santos leverden niet het maximale rendement op. AZ liet zien de goede lijn van het gewonnen thuisduel tegen ADO Den Haag (4-0) te willen doortrekken. De ploeg koos veelvuldig voor de voetballende oplossing en vermaakte het publiek met enkele leuke combinaties.

Borst
Toch werd het betere AZ bijna verrast, toen aanvaller Mimoun Mahi vrij opdook voor doelman Tim Krul. De Haagse sluitpost was er echter als de kippen bij om de inzet met zijn borst te keren. De fase hierop leverde weinig opwindende momenten op, maar dit werd goedgemaakt in de slotfase.
Vlak voor rust had AZ namelijk alsnog moeten scoren, toen een legio aan mogelijkheden om zeep werd geholpen. Derrick Luckassen vuurde vanuit kansrijke positie huizenhoog over, en Friday en Wuytens zagen Padt de sterkste in een één-op-één-situatie.
Na de thee kwam de wedstrijd wat geleidelijker op gang. De meest dreigende momenten vielen voor het Groningse doel te bespeuren, maar ook de bezoekers wisten zich iets vaker te melden op de vijandelijke speelhelft. Tot groot gevaar leidde het echter niet. AZ had de voorsprong kunnen nemen via Joris van Overeem, die de bal per toeval voor zijn voeten kreeg. Hij schoot over. Aan de overkant deed Ruben Jenssen hetzelfde. Na goed ingrijpen van Krul op een eerdere inzet, peerde hij de bal richting Ben-Side. Het leek een op voorhand niet te missen kans.
Draai
Om de 1-0 alsnog te kunnen forceren bracht Van den Brom een aantal nieuwe spelers binnen de lijnen. De ongelukkig acterende Friday werd vervangen door Weghorst en ook Illias Bel Hassani en Muamer Tankovic maakten hun opwachting. Weghorst kreeg direct de schijnwerpers op zich gericht, toen hij Padt zijn schot uit de draai met een ultieme ingreep uit de bovenhoek liet stompen. Aanvoerder Vlaar probeerde het een minuut later op identieke wijze. Maar weer bleek de Groningse goalie een sta in de weg.
Karakteristieken:
AZ – FC Groningen 0-0 (0-0)
Geel: –
Opstelling AZ: Krul; Svensson, Vlaar, Van Eijden, Haps; Luckassen, Seuntjens (76. Bel Hassani), Wuytens; Van Overeem, Friday (71. Weghorst), Dos Santos (83. Tankovic).
Opstelling FC Groningen: Padt; Hiariej, Reijnen, Memisevic, Davidson; Tibbling (81. Idrissi) Bacuna, Jenssen; Drost, Sörloth (70. Hrustic), Mahi.







