Ga naar inhoud
Tiental AZ krijgt Roda JC op de knieën
Wedstrijden

Tiental AZ krijgt Roda JC op de knieën

Brian Wijker 16 januari 2016

AZ is 2016 goed begonnen. In Kerkrade wonnen de Alkmaarders met 0-1 van Roda JC dankzij een treffer van Vincent Jansssen. Niet zonder slag of stoot, want de ploeg van trainer John van den Brom moest het ruim een halfuur met een man minder doen na rood voor Derrick Luckassen.

Bij AZ keerde keeper Sergio Rochet terug in de basisopstelling. De Uruguayaan verving Gino Coutinho, die net als Mounir El Hamdaoui en Muamer Tankovic door griep afwezig was. AZ ging voortvarend van start in het verre Limburg. Joris van Overeem wist zijn man te foppen, en had een voorzet op maat in petto, waarna Vincent Janssen de openingstreffer tegen de touwen kon koppen. Hierna bleef AZ het vijandelijke doel zoeken, en was kersverse aanvoerder Markus Henriksen dichtbij de tweede Alkmaarse treffer. Hij zag zijn inzet gestopt worden door Roda JC-doelman Benjamin van Leer.

AZ liet de thuisploeg voor de pauze niet langszij komen. Wel was Hicham Faik dichtbij een Limburgse treffer. Hij kwam vrij voor het doel van Rochet, maar zag zijn inzet geblokt worden door de sterk spelende Mattias Johansson.

Copyright-ProShots-1078097
Van Overeem en Janssen knuffelen elkaar na de openingstreffer. Jahanbakhsh (links) feliciteert hen.

Oliedom

Na de rust zou de wedstrijd kantelen. Derrick Luckassen maakte een oliedomme overtreding ver op de helft van de tegenstander, en werd door de ietwat onzeker fluitende arbiter naar de kant gestuurd. Het is niet de eerste keer dat de jonge verdediger zijn ploeg op een dergelijke wijze dupeert. In het uitduel tegen PSV kreeg Luckassen ook rood.

AZ komt goed weg

De rode kaart deed AZ geen goed. Het scheelde weinig of Roda JC kwam al snel op gelijke hoogte. Eerst raakte Jordy Buijs de paal, en later schoot ploeggenoot Faik op de lat. AZ mocht niet klagen dat het de minimale voorsprong nog altijd in handen had. Want buiten het te hulp schietende houtwerk, stond ook het vizier van enkele Roda JC-spelers niet geheel op scherp. Ook stond AZ-goalie Rochet een aantal keer in de weg, en was hij attent op minder gevaarlijke inzetten.

De Roda-storm leek iets te gaan liggen, en AZ kreeg wat meer lucht. Toch konden de Alkmaarders amper nog van eigen helft komen, en was het duidelijk dat de ploeg moest overleven. Van den Brom bracht Celso Ortiz binnen de lijnen als vervanger van doelpuntenmaker Janssen. Dit ongetwijfeld met de intentie om meer controle in het spel te verkrijgen. Ook Dos Santos haalde het einde niet en werd vervangen door Robert Mühren. Met hen binnen de lijnen hield AZ stand. Een wedstrijd die gemakkelijk gewonnen leek te worden, werd toch nog een heel karwei voor het tiental uit Noord-Holland, maar de eerste punten van 2016 zijn een feit.

Roda JC – AZ 0-1 (0-1)

Scoreverloop: 5. Janssen 0-1.

Opstelling AZ: Rochet; Johansson, Luckassen, Vlaar, Haps; Van Overeem, Rienstra, Henriksen; Jahanbakhsh (58. Hatzidiakos), Janssen (75. Ortiz), Dos Santos (86. Mühren).

Gele kaarten: Gullón, Faik (Roda JC), Johansson (AZ)

Rode kaarten: Luckassen (AZ, 2x geel)

[Foto’s: PRO Shots/ Ed van de Pol]

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(65)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

AZtekettet
AZtekettetongeveer 10 jaar geleden

Ben er echt niet enthousiast over.. Je leeft als supporter dik 2 weken naar deze wedstrijd toe om te zien dat ze op een goeie start na gewoon amper wat brengen. Luckassen helemaal dom met zn overtredingen en zoals hierboven ook al genoemd is dit niet de eerste keer, eigen doelpunten, domme overtredingen, statistisch gezien word het wel steeds slechter.. Maar goed. Punten zijn binnen dus niet janken maar juigen. Op naar feyenoord thuis!

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenongeveer 10 jaar geleden

Juichen!

AZtekettet
AZtekettetongeveer 10 jaar geleden

Haha dank u wijze spellingscontrole! Was de adrenaline nog denk ik ????

keeskist
keeskistongeveer 10 jaar geleden

feyenooit!

School-meester
School-meesterongeveer 10 jaar geleden

@kees
Grammaticaal moet ik je ernstig (beripsen)….

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenongeveer 10 jaar geleden

Lekker ontspannen wedstrijdje….maar….3 punten!!!
AZ speelde wel heel nerveus na die rode kaart. Paniekvoetbal bijna…
Alireza niet goed. Vlaar robuust. Joris klasse. Na de rode kaart allemaal mager spel.
Vastigheden uit Spanje nog niet gezien.
Maar wat loop ik te lullen, 3 punten naar Alkmaar!!!!

AZtekettet
AZtekettetongeveer 10 jaar geleden

Ontspannen wedstrijdje zegt ie.. AED en een schone broek nodig.. Een echt rechterrij wedstrijdje..

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenongeveer 10 jaar geleden

Heb je de drie puntjes achter wedstrijdje gezien… Man ik heb kramp in mijn billen!!

Ausputzer
Ausputzerongeveer 10 jaar geleden

De zwakte van AZ in een wedstrijd is dat ze gas terugnemen in plaats van door te drukken en na zoveel Europese ervaring zich zo makkelijk laten afbluffen is verbazend!

bex
bexongeveer 10 jaar geleden

Wat een lul die luckassen 3 x rood in een jaar oprotten met die mafkikker Gelukkig wi je nu maar had net zo goed mede dankzij Luckassen verlies kunnen zijn. Dus bestuur opzouten met Derrick

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenongeveer 10 jaar geleden

Inderdaad is hij wel heel hardleers.

keeskist
keeskistongeveer 10 jaar geleden

Of superfanatiek?

AZtekettet
AZtekettetongeveer 10 jaar geleden

..En als het opbouwend nou goed was of zoiets.. Maar het zijn voornamelijk domme fouten en eigen doelpunten.. Hem zo door laten modderen komt zn ontwikkeling ook niet ten goede, zo word ie zelf steeds onzekerder en heeft niemand er iets aan.. Zet hem een tijdje terug tussen de jonkies en geef naast vd linde, panti hadzi een kanzi..

Joris Bolhuis
Joris Bolhuisongeveer 10 jaar geleden

Dit was toch weer teleurstellend zeg. Achterin was de organisatie telkens zwak, en Luckassen wisselde eerder al goede ingrepen af met rare momenten. Ook Alireza leek nergens op vandaag. Van Overeem was weer een mooi pluspuntje.

Ik hoop dat Hatzidiakos volgende week in de basis staat. Hij straalde veel rust uit, netals tegen Bilbao. Door die rare momenten van Luckassen kan het zomaar zijn dat hij snel zijn plek weer kwijt raakt.

Vilascourt
Vilascourtongeveer 10 jaar geleden

Nu maar hopen op een stevige verdediger deze week en niet weer een lieverdje als Thomas Lam. Luckassen is makkelijk een rode kaart aan te smeren, makkelijk uit te lokken en domme overtredingen helaas. Had zoveel verwacht van hem maar komt nog even tekort. Binnen twee weken Bakalorz, Santos en een goede verdediger en we zijn er echt klaar voor. Goeie invalbeurt Harzidiakos

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenongeveer 10 jaar geleden

Jaja, lekker realistisch al je aankopen..

AZaanstreek
AZaanstreekongeveer 10 jaar geleden

Onze Lieve Heer is ook van AZ. Van Overeem vind ik trouwens wel weer geweldig.

hans
hansongeveer 10 jaar geleden

Luckassen voor eeuwig bannen. Verkoop hem aan Nec ofzo. Waardeloze domme gozer

Nelis
Nelisongeveer 10 jaar geleden

Maar goed dat de buren een defibrillator in de gang hebben staan. Luckassen maar naar huis laten joggen? Talent genoeg maar zo onbesuisd.

sister of mercy
sister of mercyongeveer 10 jaar geleden

Het trainingskamp heeft nog steeds niet geholpen. Je denkt dat er na een half jaar voetbal toch een bepaalde organisatie staat. Nee hoor, integendeel verre van dat. Het is net alsof je steeds naar dezelfde film zit te kijken week in week uit.