Ga naar inhoud
AZ wil verbod op kunstgras
Overig nieuws

AZ wil verbod op kunstgras

NAKZ 20 november 2014 8 reacties

AZ wil kunstgras in de eredivisie verbieden. De club sluit zich daarmee aan bij de oproep die Feyenoord woensdag deed in het Algemeen Dagblad. Uit een rondgang van de NOS langs alle clubs in het betaald voetbal blijkt dat AZ en Feyenoord zes medestanders hebben: PSV, Ajax, FC Utrecht, SC Heerenveen, NAC, Go Ahead Eagles, NEC en De Graafschap. De rest is tegen of neutraal, wat de slagingskans van het plan klein maakt. Feyenoord wil het onderwerp op de agenda zetten voor de bondsvergadering op 2 december.

Niet verrassend zijn de meeste clubs die nu op kunstgras spelen tegen een verbod. Alle zes op plastic spelende clubs in de eredivisie zijn tegen. De overige vier die op gras spelen willen eerst meer informatie over de exacte invulling van het verbod voor ze een standpunt innemen. In de eerste divisie, waar liefst twaalf clubs van de zestien profclubs op kunststof spelen, zijn negen clubs tegen. Drie zijn neutraal, van twee anderen is het standpunt onbekend.

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(8)

Jouw mening telt — discussieer mee!

Maak een gratis account aan en deel je kijk op AZ. Kost 30 seconden — geen spam, beloofd.

meer dan 11 jaar geleden

Voetbal hoort op echt gras inderdaad, maar verbod op die k*t klappers zou ik nog beter vinden.

meer dan 11 jaar geleden

mee eens hoor

meer dan 11 jaar geleden

Echt gras en klappers zijn twee verschillende dingen. Dus die opmerking begrijp ik niet. Ik ben voorstander van gelijkheid: alle clubs of echt gras of alle clubs op kunstgras.

meer dan 11 jaar geleden

Afschaffen van kunstgras is een erg kostbare ingreep voor clubs met een lagere begroting dan de reguliere top 10. Dat houdt in dat de kwaliteit van het nieuw te bouwen gazon achteruit gaat. Als je uiteindelijk aan het voetballen bent in een modderpoel, zou ik daar minder blij van worden.

meer dan 11 jaar geleden

in Belgie spelen ze allemaal op echt gras..Waaron kunnen wij dat dan niet?

meer dan 11 jaar geleden

mee eens. het budget moet wel toereikend zijn om daadwerkelijk de boel netjes te onderhouden. modderpoel betekend meer blessures en als een club met een lagere begroting ook nog eens zijn geld in een grasmat moet steken gaan de sportieve prestaties ook achteruit. De enige die hier baat bij hebben zijn de topclubs omdat het gat tussen de top en de subtop dan groter word. (denk bijvoorbeeld aan het aantrekken of huren van spelers wat ook veel geld kost) Vind het juist mooi dat clubs als Zwolle, Cambuur of de Eagles leuk meedraaien met een minimale begroting wat een paar aardige potjes oplevert. straks krijg je 8 clubs met een J.L. niveau in de eredivisie!

meer dan 11 jaar geleden

Wat een flauwekul, nog zinlozer dan de zwartepietendiscussie.

meer dan 11 jaar geleden

Ik adviseer de clubs die pro kunstgras zijn om hun onderhoudsdienst voor het gras eens bij AZ langs te laten gaan om te kijken hoe zeer proffessioneel men hier het gras onderhoudt.