Terwijl de laatste champagneflessen worden leeggedronken en de kapotte glazen bij elkaar worden geveegd, is de AZ-directie alweer bezig met volgend seizoen. De Alkmaarders stelden gisteren in Utrecht de vierde plaats veilig en Vincent Janssen kroonde zich met een treffer tot topscorer van Nederland.
Het Noordhollands Dagblad meldt vanochtend dat Max Huiberts (directeur voetbalzaken) het contract van de 21-jarige Heeschenaar graag zou willen openbreken en verlengen. Echter verwacht hij niet dat Janssen ermee instemt. ”Zijn contract loopt nog tot 2019 door, dus dat is sowieso al vrij lang”, citeert de krant de beleidsbepaler van AZ.
Een mogelijke contractverlenging is voor AZ vooral financieel aantrekkelijk, omdat de club dan een enorm geldbedrag voor de clubtopscorer kan vragen. Iets dat Huiberts niet onder stoelen of banken schuift. ”Dat er belangstelling van andere clubs komt, lijkt me duidelijk. Janssen is jong, hij is topscorer van Nederland en hij is ook nog eens international. Dus dan weet je het wel”, rept de oud-prof. Toch probeert Huiberts zijn spits te overtuigen om nog een jaar te rijpen in Alkmaar. ”Natuurlijk houd ik hem voor dat we graag willen dat hij blijft. Of dat lukt, blijft speculeren.”







