AZ neemt zondag afscheid van Vincent Janssen (22). Voorafgaand aan het thuisduel tegen NEC zal de aanvaller van het Engelse Tottenham Hotspur in het zonnetje worden gezet.
Janssen, die in 2015 werd overgenomen van Almere City, liet Alkmaar afgelopen zomer al na twaalf maanden achter zich. De voormalig jeugdspeler van Feyenoord kroonde zich in zijn enige AZ-seizoen met 27 treffers tot topscorer van de Eredivisie en werd hiermee tevens eerste spits van het Nederlands Elftal. Hierdoor kwam Janssen op de radar bij The Spurs, dat naar verluidt zo’n twintig miljoen euro voor hem neertelde. Een bedrag dat door bonussen nog hoger kan uitvallen.
Debuut
Lang hoefde Janssen niet op een kans te wachten bij de ploeg die afgelopen seizoen derde werd in de Premier League. In het eerste competitietreffen met Everton kwam hij als invaller binnen de lijnen, en in het thuisduel tegen Crystal Palace verscheen de oud-AZ’er aan de aftrap. Zijn eerste treffer in het shirt van de Britten laat wel nog op zich wachten.
AZ – NEC begint zondag om 16:45 uur. Voor dit duel zijn nog kaarten beschikbaar.







