AZ heeft zojuist de 500e overwinning in de Eredivisie binnen gesleept. Go Ahead Eagles was duidelijk een maatje te klein voor de Alkmaarders (3-0). Dat er op het spel nog genoeg aan te merken viel moge duidelijk zijn, maar als AZ de kansen die het kreeg wat eerder had benut dan had de einduitslag nog een stuk hoger uit kunnen vallen.
Duidelijk beter
In de eerste helft was het AZ dat de dienst uitmaakte. Onder aanvoering van de uitstekend spelende Aron Jóhannsson ging AZ op zoek naar de openingstreffer en kwam daar een aantal keren dichtbij. De beste kans kwam op naam van Maarten Martens, die na een omhaal de pech had dat Eloy Room fantastisch wist te redden op de doellijn. De 1-0 viel uiteindelijk via de strafschopstip. Jóhannsson werd door de niet al te snuggere Overgoor neergehaald in de zestien meter en schoot de strafschop wederom onberispelijk binnen.
Go Ahead Eagles dat tot nu toe een prima indruk maakte in de Eredivisie had maar weinig in te brengen tegen AZ. De Deventenaren werden fel afgejaagd en creeerden in de eerste helft geen enkele kans. Het is dat AZ weer eens slordig was in de afwerking, want anders hadden de Alkmaarders het duel al voor het rustsignaal kunnen beslissen.
Duidelijk minder
In het begin van de tweede helft had Viktor Elm het duel moeten beslissen nadat hij de bal op een presenteerblaadje kreeg van Aron Jóhannsson. De Zweed presteerde het echter om de niet te missen kans toch naast te schieten. Daarna volgden er nog wel enkele kansen, maar werd het niveau van beide elftallen steeds treuriger. Bij AZ sloop de angst er duidelijk weer in en dat viel niet goed bij het AlkZaanse publiek. Voor het eerst dit seizoen rolden er vrij massale spreekkoren van de tribune, het “VOETBALLEN, VOETBALLEN!” en het ouderwetse “JAGEN! JAGEN” gaven aan dat het voetbal niet echt is wat we willen zien in Alkmaar. Of die spreekkoren hielpen is de vraag, maar het kan bijna geen toeval zijn dat AZ in de absolute slotfase nog twee keer wist te scoren. Na een goede voorzet van Roy Beerens maakte Viktor Elm zijn eerdere misser goed. De Zweed kon geheel vrij inkoppen en deed dat uitstekend. In de dying seconds was het de getergde Steven Berghuis die de 3-0 maakte. De buitenspeler/middenvelder/valse spits lette goed op nadat Roy Beerens de paal naast Eloy Room raakte.
Vijfde!
Ondanks de kritieken heeft AZ zich met de overwinning toch ‘gewoon’ weer in de subtop geknokt en dat is in deze fase van de competitie gewoon prima te noemen. Wij zijn vaak kritisch, maar ergens is het ontzettend logisch dat dit elftal nog zoekende is. Met het vertrek van Jozy Altidore en Adam Maher heeft AZ aan creativiteit en doelpunten ingeleverd, maar zelfs met deze twee mannen in de gelederen kwam de club vorig jaar niet verder dan een tiende plaats. Nu vijfde staan is gezien het spel dus ook wel zeer knap te noemen.
AZ – Go Ahead Eagles 3-0 (1-0)
Opstelling AZ: Esteban; Mattias Johansson, Jeffrey Gouweleeuw, Jan Wuytens, Nick Viergever; Nemanja Gudelj, Markus Henriksen, Viktor Elm; Roy Beerens, Aron Jóhannsson (81. Steven Berghuis), Maarten Martens (78. Johann Berg Gudmundsson).
Opstelling Go Ahead Eagles: Eloy Room; Doke Schmidt, Bart Vriends, Jop van der Linden (87. Mawouna Amevor), Xandro Schenk; Erik Falkenburg, Sjoerd Overgoor (77. Jeffrey Rijsdijk), Deniz Türüc; Jarchinio Antonia (69. Joey Godee), Marnix Kolder, Xander Houtkoop.
Scoreverloop: 31. Jóhannsson (pen.) 1-0, 90+1. Elm 2-0, 90+4. Berghuis 3-0.
Gele kaarten: 31. Overgoor (Go Ahead Eagles).
Scheidsrechter: Eric Braamhaar
Toeschouwers: 15.421








