AZ heeft vanavond in een vermakelijk duel in Leeuwarden een punt gepakt tegen Cambuur. De gasten hadden in de eerste helft een licht overwicht, iets dat leidde tot een 0-1 voorsprong via Vincent Janssen. In de tweede helft kreeg de ploeg van Van den Brom de kans om het duel te beslissen maar verzuimde dat. Nadat Ogbeche uit een corner de gelijkmaker aantekende werd de thuisploeg beter. Coutinho hield zijn ploeg in die fase echter op de been. Naarmate de tweede helft vorderde herstelde de balans. Na de rode kaart van Dammers kreeg AZ kans op meer maar het mocht uiteindelijk niet baten.
De eerste helft was redelijk in evenwicht. Cambuur probeerde het spel te maken en AZ wilde in de omschakeling gevaarlijk worden. Ogbeche was namens de thuisclub tweemaal dichtbij een doelpunt, maar beide kopballen van de Nigeriaan zouden geen doel treffen. Aan de andere kant was Vincent Janssen de gevaarlijke man. Na een minuut of twintig werd de spits na een prachtige steekbal alleen voor Nienhuis gezet, maar na een schot uit een moeilijke hoek wist de doelman te redden. Vijf minuten later zou de aanvaller wel weten te scoren op aangeven van Henriksen. Janssen gebruikte hierbij wel de onderarm maar het doelpunt werd goedgekeurd. Ook voorkwam de jeugdinternational op slag van rust nog een Fries doelpunt door de bal van de lijn te koppen.
In de tweede helft waren de gasten in de beginfase duidelijk de bovenliggende partij. Cambuur probeerde het de Alkmaarders wel moeilijk te maken maar de ploeg van Van den Brom bleef aanvankelijk simpel overeind. AZ kreeg in de tweede helft al snel mogelijkheden om het duel in het slot te gooien, alleen waren de kansen niet besteed aan Hupperts, Dos Santos en Janssen. Toch was het wachten op de knock-out voor de Friezen. Doordat de gasten weigerden de trekker over te halen bleef de thuisploeg in de wedstrijd, sterker nog, ze zouden zelfs op gelijke hoogte komen. Na een serie van drie goede corners was het uiteindelijk Ogbeche die de ploegen in evenwicht bracht.
De gelijkmaker werkte als doping voor de ploeg van Henk de Jong. AZ was het spoor bijster en de thuisploeg kreeg zowaar kansen op meer. Nadat Gouweleeuw opnieuw een bal van de lijn haalde was het Coutinho die zijn ploeg met twee wereldreddingen op de been hield. Het was het sein voor Van den Brom om in te grijpen. Dos Santos werd naar de kant gehaald en Luckassen kwam in de ploeg om de controle over het duel terug te krijgen. De wissel pakte goed uit en het duel kwam weer in balans. De gasten kwamen weer wat meer aan voetballen toe, iets dat ook leidde tot de tweede gele kaart voor Dammers. De Friese verdediger moest inrukken nadat hij een aanval van Haps onderbrak.
In de slotfase probeerde de Alkmaarders de winnende wel te maken, maar tot veel kansen kwam het niet meer. Zo moest de ploeg dus genoegen nemen met een punt. Kijkende naar het spelbeeld was het wellicht een terechte uitslag, aangezien beide ploegen bij fases beter waren en hadden kunnen winnen. AZ pakt zodoende na twee overwinningen op rij nu een punt. Donderdag wacht het Europa League duel tegen Augsburg voor de ploeg van Van den Brom.
Karakteristieken
Doelpunten: 26′ Janssen (0-1), 72′ Ogbeche (1-1)
Gele kaarten: Van der Streek, Peersmans (Cambuur Leeuwarden) Tankovic, Van Overeem, Luckassen (AZ)
Rode kaart: Dammers 2x geel (Cambuur Leeuwarden)
Opstelling AZ: Coutinho; Johansson, Gouweleeuw (c), Van der Linden, Haps; Henriksen, Rienstra, Van Overeem, Dos Santos (80′ Luckassen); Janssen (84′ Mühren), Tankovic (46′ Hupperts)
Opstelling Cambuur Leeuwarden: Nienhuis; Pereira, Dammers, Peersman, Andriuskevicius (9′ Van der Laan); Alvangera (46′ Houtkoop), Overgoor (c), Van der Streek; Narsingh (67′ Byrne), Barto, Ogbeche
Foto’s: Pro Shots | Ed van de Pol








