AZ heeft vanmiddag een knappe zege geboekt op bezoek bij PEC Zwolle. Door treffer vlak voor rust van Wout Weghorst kwamen de Alkmaarders aan de leiding. Vlak voor tijd maakte Guus Til er uiteindelijk 0-2 van. De overwinning kwam AZ ook toe. Het elftal was vanaf de eerste minuut de betere ploeg en liet bij vlage aardige dingen zien. Door de overwinning komt de ploeg uit de Kaasstad in punten gelijk met PSV. Het gat naar koploper Feyenoord bedraagt nog wel vijf punten.
De ploeg van Van den Brom op bezoek bij PEC Zwolle vanaf minuut één de touwtjes in handen. De Alkmaarders hadden de controle over de wedstrijd, gaven weinig weg en waren zelf regelmatig dreigend, al bleven grote kansen lang uit. De eerste grote kans kwam halverwege de eerste helft op naam van Van Overeem, alleen had Van der Hart een antwoord op zijn inzet in de korte hoek. Niet lang daarna zat de doelman er helemaal naast bij een voorzet van Bel Hassani maar zag Dos Santos zijn inzet vervolgens van de lijn gehaald worden. Op slag van rust zou AZ dan toch loon naar werken krijgen. Na een afgeslagen corner kwam de bal via de kluts voor de voeten van Weghorst, die de bal vervolgens al vallend langs Van der Hart schoot.

Debutant
Na rust namen de gasten zeker geen gas terug en ging het voetballend ook al beter lopen. Met name met de bewegelijkheid van onder andere Bel Hassani, Van Overeem en Dos Santos zorgden de Alkmaarders voor het nodige gevaar. Direct na rust hadden Dos Santos en Vlaar de wedstrijd al in het slot kunnen gooien, alleen had Van der Hart een antwoord op de inzet van Dos Santos en kreeg de goalie bij de inzet van Vlaar hulp van de lat. Na een uur spelen kreeg de thuisploeg dan ook eindelijk eens een grote mogelijkheid toen het uit een vrije trap de paal trof.
Over de streep
In een fase dat PEC Zwolle iets meer aan ging zetten kwam Guus Til in de ploeg voor Joris van Overeem. De invalbeurt betekende het competitiedebuut voor de talentvolle middenvelder, die eerder al minuten maakte in de Europa League. Til liet zich direct gelden. Eerst bediende hij met een mooi passje Weghorst, die de bijna niet te missen bal van zijn voeten liet stuiteren, waarna de middenvelder uiteindelijk zelf de wedstrijd beslistte met een prachtige uithaal in de verre hoek.
Doelpunten: 43′ Weghorst 0-1, 89′ Til 0-2
Gele kaarten: Schenkeveld, Marcellis (PEC Zwolle) Bel Hassani, Haps, Johansson, Rienstra (AZ)
Opstelling AZ: Rochet; Johansson, Vlaar (c), Van Eijden, Haps; Luckassen, Bel Hassani (76′ Seuntjens), Rienstra; Van Overeem (71′ Til), Weghorst, Dos Santos (79′ Ouwejan)
Opstelling PEC Zwolle: Van der Hart; Schenkeveld, Marcellis, Van de Pavert, Van Polen; Brama, Achabar, Hebling (46′ Holla); Ehizibue (67′ Marinus), Brock-Madsen, Thomas (28′ Moktar)
Foto’s: Pro Shots | Ed van de Pol







