AZ heeft vanmiddag de cijfers van de jaarrekening voor het seizoen 2013/2014 naar buiten gebracht. Op de eigen clubwebsite publiceerde het bestuur een document waarin de club een verlies van circa 3,1 miljoen euro bevestigt. Dit document is net als eerdere jaren openbaar en kan door iedereen worden teruggelezen. De goede resultaten in Europa hebben de grootte van het verlies nog enigszins kunnen drukken. AZ reikte in de Europa League tot de laatste acht en speelde in dat toernooi maar liefst veertien wedstrijden, die allen geld opleverden. Naast 5,6 miljoen euro prijzengeld hield AZ uiteraard ook nog geld over aan horeca-omzet en kaartverkoop.
Het eigen vermogen van AZ is in het boekjaar 2013/2014 gedaald van 11,8 miljoen euro naar 8,7 miljoen euro. Onder meer de inkomsten uit kaartverkoop, sponsorgelden en merchandising liepen terug. Daarnaast deed een onevenwichtig premiesysteem de kosten rap oplopen.
Licentiesysteem
AZ spreekt de verwachting uit binnenkort te zullen worden ingedeeld in Categorie II van het licentie-reglement. Alle Nederlandse clubs die uitkomen in het betaalde voetbal worden een aantal keer per jaar beoordeeld en ingedeeld in een groep. AZ bevond zich bij de vorige peiling nog in Categorie III, de categorie waarin de meest gezonde clubs zitten.







