Ga naar inhoud
3 op een rij: Ook Anderson tekent
Elftal en Technische staf

3 op een rij: Ook Anderson tekent

NAKZ 27 juni 2014

Voor de derde dag op rij heeft AZ vrijdag een speler gepresenteerd. Ook deze transfer hing al langer in de lucht, maar is kort voor de eerste training van het seizoen komende maandag dan ook officieel. De 19-jarige rechtervleugelverdediger Djavan Anderson komt over van (Jong) Ajax en tekent in Alkmaar een contract voor twee seizoenen.

Anderson had bij Ajax nog een contract voor één jaar. Volgens De Telegraaf betaalt AZ zo’n 200.000 euro voor de verdediger, waarbij tevens een doorverkooppercentage is bedongen.

Van AFC naar Europees kampioen

De geboren Amsterdammer groeide op bij AFC in Amsterdam-Zuid en speelde sinds 2010 in de jeugdopleiding van Ajax. Afgelopen seizoen maakte hij zijn debuut voor Jong Ajax in de eerste divisie, waar hij sinds de winterstop tot de selectie behoorde. Hij kwam tot acht duels in de eerste divisie, maar wilde graag vertrekken omdat hij in Amsterdam weinig perspectief zag. Hij speelde niet in het eerste elftal. Anderson was jeugdinternational voor Oranje Onder 18 en Onder 17, met wie hij twee jaar geleden Europees kampioen werd.

Op Twitter liet Anderson al blijken zin te hebben in een nieuwe stap door een aantal succeswensen van AZ-supporters te retweeten. Op AZ.nl zegt hij: ”Ik kijk er naar uit om met Marco van Basten te gaan werken. Dat is echt iemand tegen wie ik opkijk. Ik zie mezelf als een atletische teamspeler met zowel verdedigende als aanvallende kwaliteiten. Ik heb als verdedigende middenvelder gespeeld, maar vooral veel als rechtsback. Voor die positie heeft AZ me ook gehaald.”

Concurreren met Johansson

Op die plek moet Anderson de concurrentie aangaan met Mattias Johansson. ”Anderson is een talentvolle verdediger die zich komend seizoen in de A-selectie mag bewijzen”, zegt technisch directeur Earnest Stewart op AZ.nl. ”Hij heeft veel loopvermogen en zou ook op het middenveld kunnen spelen.”

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(6)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Daan de Graaf
Daan de Graafmeer dan 11 jaar geleden

lekker

AZtec
AZtecmeer dan 11 jaar geleden

Ben niet snel blij als er een speler van ajax naar AZ komt. Had even een euforiemoment toen ik Anderson las, ik ging uit van Lucas Andersen…
Foutje Steward?
Djavan zegt me niets, ik kan ook geen beelden van hem vinden. Toch wens ik hem heel veel succes bij AZ.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Van harte welcome! Weet zeker dat hij m uit de basis gaat spelen. Alleen Derrick Luckassen word een geduchte concurrent voor hem, even oud!.

achnaton.
achnaton.meer dan 11 jaar geleden

die komt uit de jeugd opleiding,die maakt dus geen enkele kans.
welke speler wel uit de jeugd opleiding?
verhuren en dan verkopen.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Tja, ik houd hoop, want hoop doet leven!

cheeseonion
cheeseonionmeer dan 11 jaar geleden

Beetje concurrentie op de rechtsback positie is wel goed. Succes Anderson