AZ heeft vanavond op bezoek bij ADO Den Haag een uitermate belangrijke zege geboekt. Na een rustige openingsfase kwamen de Alkmaarders halverwege de eerste helft op voorsprong door Dos Santos. Tien minuten later bracht Beugelsdijk de stand in evenwicht. Uiteindelijk beslistte Henriksen de wedstrijd in de tweede helft. Door de overwinning blijft de ploeg van Van den Brom vierde, maar neemt het drie punten afstand van FC Utrecht en Heracles Almelo. Deze vierde plek kan wel eens goud waard zijn. Bij bekerwinst van Feyenoord geeft deze plek recht op directe deelname aan Europees voetbal.
De eerste helft kende aanvankelijk weinig hoogtepunten. AZ had in de beginfase een licht overwicht maar wist met name door slordigheden in de eindfase niet tot een uitgespeelde aanval te komen. Na twintig minuten kwamen de Alkmaarders er via Dos Santos razendsnel uit in de counter, waarna de jongeling vanaf de middenlijn doorstoomde tot hij oog in oog met Hansen stond. Dos Santos bleef koel en schoot AZ met zijn derde treffer op rij op voorsprong. Na deze treffer bleef de ploeg van Van den Brom in eerste instantie beter maar kwam ADO Den Haag op gelijke hoogte toen Beugelsdijk ongehinderd in kon koppen uit een vrije trap. Na de gelijkmaker waren de gasten wat van slag en waren de Hagenaars de bovenliggende partij. Gescoord werd er echter niet meer in het eerste bedrijf.

Na de rust kwam AZ weer een stuk scherper uit de kleedkamer. De Alkmaarders zaten er wat korter op en wisten met name via de buitenspelers Dos Santos en Jahanbakhsh gevaar te stichten. Aan de andere kant lieten de Hofstedelingen zich zeker ook gelden, al kwamen hun mogelijkheden voornamelijk uit spelhervattingen. De ploeg van Henk Fraser heeft met Havenaar, Dereijck en Beugelsdijk de beschiking over een sterke luchtmacht en daar probeerde het dan ook van te profiteren. De Alkmaarse defensie kwam echter regelmatig met de schrik vrij.
Voorsprong
Na ruim een uur spelen zetten de gasten het lichte overwicht om in een voorsprong. Markus Henriksen, die bij de goal van Beugelsdijk niet vrijuit ging, herstelde zijn eerdere fout door zijn ploeg vanaf een meter of tien eenvoudig op voorsprong te schieten. Door de achterstand werd ADO gedwongen meer ruimte weg te geven, waardoor AZ er regelmatig gevaarlijk uitkwam. Doelman Hansen werd bij die uitvallen echter nauwelijks getest. Gevaarlijkste man aan de kant van de Hagenaars was opvallend genoeg Beugelsdijk. De ras-Hagenees was niet alleen met spelhervattingen gevaarlijk maar stoomde ook tijdens het spel regelmatig met grote passen op.
Alles of niets
De laatste tien minuten ging de thuisploeg alles of niets spelen en vormden Dereijck en Havenaar het spitsenduo. Om de fysieke krachten een beetje in balans te houden reageerde Van den Brom door Luckassen in te brengen voor Dos Santos. De gastheren wisten ondanks deze tactiek echter nauwelijks tot uitgespeelde kansen te komen. Sterker nog, Rochet heeft in de hele wedstrijd bijna geen enkele redding hoeven verrichten. Daar hoort echter wel de kanttekining bij dat Van Overeem de bal in de eerste helft van de lijn haalde en daarmee zijn doelman te hulp schoot. Doordat er verder geen treffers meer vielen eindigde de wedstrijd in 1-2.
Karakteristieken
Doelpunten: 21′ Dos Santos 0-1, 30 Beugelsdijk 1-1, 65′ Henriksen 1-2
Gele Kaarten: Wuytens, Tankovic (AZ)
Opstelling AZ: Rochet; Johansson, Vlaar, Wuytens, Haps; Rienstra, Henriksen (c), Van Overeem; Jahanbakhsh (61′ Tankovic), Janssen, Dos Santos (79′ Luckassen)
ADO Den Haag: Hansen; Ebuahi, Beugelsdijk, Kanon, Meijers (c); Jansen (74′ Van der Heijden), Dereijck, Bakker (74′ Kristensen); Schaken (51′ Marengo), Havenaar, Duplan
Foto’s: Pro Shots | Ed van de Pol







