Ga naar inhoud
Vitesse – AZ in de media: pover, armoedig en slaapverwekkend
Wedstrijden

Vitesse – AZ in de media: pover, armoedig en slaapverwekkend

Thimo Spee 29 november 2021

The day after, tijd om de balans op te maken aan de hand van de pers. Maar the day after wat eigenlijk? De vraag waar gisteren eigenlijk naar gekeken is zal bij menig AZ-supporter zijn blijven hangen. Toch gaan we maar de hoogte- en de dieptepunten volgens de pers erbij pakken.

Niets mee opgeschoten

Het Noordhollands Dagblad en De Telegraaf trekken beide direct een duidelijke conclusie. Het NHD opent met: ‘In een draak van een wedstrijd is AZ zondagavond niets opgeschoten in de eredivisie.’ En De Telegraaf betrekt Vitesse ook hierin: ‘Vitesse-AZ was typisch zo’n wedstrijd waar beide teams niet heel veel opschoten met het resultaat’

Weinig dreiging

Er was weinig te beleven zo zag Het AD: ‘Er viel slechts één doelpoging te noteren in Arnhem, waar beide teams ver onder hun gebruikelijke niveau bleven. Het enige moment van opwinding voor de televisiekijker kwam er kort voor rust, toen Vitesse-doelman Markus Schubert weer eens in de fout ging. AZ-aanvaller Vangelis Pavlidis profiteerde en schoof de bal tegen zich aan, maar Schubert kwam goed weg. De Griek kreeg de bal namelijk tegen zijn arm en dus werd de goal afgekeurd.’

Cultheld Beukema

AZ had net als vorig jaar tegen Vitesse een ander strijdplan, ‘In Arnhem was het zondagavond zover. Beukema dankte dat aan de veranderde speelwijze van AZ. In plaats van de gebruikelijke 4-3-3 koos trainer Pascal Jansen voor 5-2-3, met drie centrale verdedigers dus. Beukema was daarin tussen Bruno Martins Indi en Pantelis Hatzidiakos de derde en meest centrale man’. En voor de wedstrijd sprak ESPN zelfs van ‘de cultheld van Alkmaar’ die mocht spelen.

En hoewel er weinig lichtpuntjes over de wedstrijd en het resultaat te zien zijn, was het basisdebuut van Sam Beukema zeker iets om tevreden op terug te kijken. Hij is bekroond tot Man of the Match bij ESPN en maakt ook bij VI deel uit van Het elftal van de week.

[coverfoto via Soccrates]

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!