Hij maakte vorig seizoen al grote indruk tijdens zijn verhuurperiode bij FC Dordrecht, en weer terug in Alkmaar is het net of hij al jaren op topniveau acteert. Joris van Overeem (21) had met zijn sterke spel een belangrijk aandeel in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen FC Twente.
”Het ging top. De trainers hadden er erg op gehamerd dat we de wedstrijd van afgelopen donderdag (Athletic Bilbao, red.) uit ons hoofd moesten zetten en ons volledig op FC Twente moesten focussen. We misten in het begin veel goede mogelijkheden, maar in de tweede helft lukte eigenlijk alles”, spreekt de tevreden middenvelder tegenover AZFanpage.
Goede vorm
Van Overeem moest bij de start van het seizoen nog wel wennen aan het niveauverschil tussen het gedegradeerde FC Dordrecht en AZ. ”Ik voel me en voetbal nu vrijer. Ik kan mijn energie er gemakkelijker uitgooien. Ik maak veel meters, en het systeem ligt me beter. Het komt nu allemaal wat beter uit”, stelt de geboren Amsterdammer. Hij merkt dan ook dat het bij AZ anders voetballen is. ”Wij winnen veel meer wedstrijden en kunnen opereren als team. Bij FC Dordrecht waren we vaak afhankelijk van een individuele actie van een speler.”
De uitstekende support van de Alkmaarse achterban is Van Overeem ook niet ontgaan. ”Wat wij op het veld laten zien, dat harde werken en voor elkaar door het vuur gaan, zie je ook op de tribune terug. We voelen dat ook. Dat is mooi om te zien. En de resultaten zijn goed, dat komt de sfeer natuurlijk ook ten goede.”
Advocaat
Van Overeem debuteerde in 2013 in de Alkmaarse hoofdmacht, toen AZ in eigen stadion een bekerwedstrijd afwerkte tegen Achilles ’29. De toen nog 19-jarige spelmaker bekroonde zijn entree in het profvoetbal met een treffer. De coach die hem destijds liet debuteren nam vandaag ontslag bij het Engelse Sunderland. ”Dick Advocaat, ja. Ik heb begrepen dat hij zelf heeft besloten om te stoppen. Of ik het jammer voor hem vind? Hij heeft vorig jaar mooie resultaten geboekt in Engeland, dus misschien is het wel goed dat hij stopt op zijn hoogtepunt.”







