Toon Gerbrands verlaat AZ deze zomer na twaalf jaar als algemeen directeur. Dat meldt AZ op de eigen website. Gerbrands (56) is toe aan een nieuwe uitdaging. Zijn naam wordt onder meer in verband gebracht met PSV. Gerbrands blijft in dienst tot 1 september, onder meer om lopende zaken af te werken. Grootste dossier is het trainingscomplex.
Gerbrands kwam in april 2002 naar AZ en maakte de groei van de club mee van middenmoter in De Hout naar topploeg in het nieuwe Victorie Stadion. AZ haalde negen keer Europees voetbal, waarvan drie keer de kwartfinale en één keer de halve finale. Met het kampioenschap in 2009 en de bekerwinst in 2013 werden tevens twee prijzen gewonnen.
Na het faillissement van DSB en het vertrek van Dirk Scheringa in 2009 bleef Gerbrands over als enige eindverantwoordelijke en vormde hij samen met technisch directeur Earnest Stewart de directie. De algemeen directeur was één van de langst zittende bestuursleden in het huidige betaald voetbal.
Moment om te stoppen
”Ik voel zelf aan dat dit het moment is om deze moeilijke beslissing te nemen”, zegt Gerbrands op AZ.nl. ”Ik heb veel zaken meegemaakt in die twaalf jaar en kijk met trots terug op hoe wij dit allemaal hebben gerealiseerd. Bij mijn karakter past uitdaging en ontwikkeling.”
”Ik heb nog geen idee wat de toekomst mij gaat brengen. Ik heb nog geen aanbiedingen op zak en ik heb ook nog geen idee wat de volgende stap in mijn carrière zal zijn. Voor mijn gevoel kan ik meerdere kanten op. Daar ga ik de komende tijd over nadenken. Mijn grootste belang is nu om alle zaken bij AZ goed af te handelen en deze club door de voordeur te verlaten.”







