Robert Mühren heeft zijn ploeg vanavond hoogstpersoonlijk een punt bezorgd tegen Vitesse. Driekwart van de wedstrijd was het zeer matig van Alkmaarse kant en de ploeg leek dan ook tegen een verdiende nederlaag aan te lopen. Invaller Mühren beslistte echter anders. Eerste kopte hij attent de rebound in na een inzet van Rienstra, waarna hij vlak voor tijd ook prachtig een vrije trap binnen schoot.
De klok sloeg amper de minuut of Vitesse had de score kunnen openen. Een bijzonder matige inspeelpass van Mattias Johansson werd onderschept door de Arnhemse bezoekers, maar een – eveneens moeizame – redding van AZ-doelman Sergio Rochet voorkwam de 0-1. Later moest de Uruguyaan een harde knal van Adnane Tighadouini uit zijn doel houden. AZ leek niet helemaal wakker, maar hoefde hier vooralsnog geen prijs voor te betalen. De ploeg van trainer John van den Brom trad in het duel aan zonder aanvoerder Ron Vlaar, die op het laatste moment niet fit genoeg bleek te zijn.
Het eerste speldenprikje aan de overkant werd uitgedeeld door Dabney dos Santos, die gelanceerd kon worden door ploeggenoot Rens van Eijden. De rappe buitenspeler verdrong zich echter te veel naar de zijkant, waardoor de hoek te lastig werd. Vitesse-keeper Eloy Room kon dan ook eenvoudig pakken.

Vitesse zou op het snijvlak van de eerste helft alsnog op voorsprong komen. Lewis Baker knalde een vrije trap -verkregen na een licht duwtje van Van Eijden – van grote afstand in de rechterbenedenhoek van het AZ-doel. De gelegenheidsaanvoerder van AZ moest zijn actie tevens bekopen met een gele kaart. Een straf die aan de zware kant mocht worden genoemd.
Penalty
AZ bleef slordig en kwam amper in de buurt van het vijandelijke strafschopgebied. Een kopkans voor aanvaller Wout Weghorst was het noteren waard, maar daar bleef het bij. Waar het niet bij bleef, waren treffers van Gelderse makelij. Vitesse kreeg een pingel na trekwerk van Weghorst en Ricky van Wolfswinkel faalde niet: 0-2. De bezoekers leken hierna de wedstrijd eenvoudig over de streep te trekken, alleen wist Mühren een kwartier voor tijd uit het niets de aansluitingstreffer te scoren. De Volendammer reageerde attent nadat Room een inzet van Rienstra niet voldoende naar de buitenkant wist te stompen.
Mühren
De treffer van de invaller leek zijn ploeg te hebben wakker geschut en AZ zette hierna een waar slotfoffensief in. Muamer Tankovic werd vijf minuten voor tijd op de rand van de zestien gevloerd, waarna Mühren zich over de bal ontfermde. De aanvaller schoot de bal feilloos raak en zette daarmee het stadion in vuur en vlam. Verder zou de ploeg van Van den Brom echter niet komen. Dat zou gezien de wedstrijd ook niet terecht zijn geweest.
Karakteristieken:
AZ – Vitesse 0-1 (0-1)
23. Baker 0-1, 58. Van Wolfswinkel/pen., 78. Mühren 1-2, 87. Mühren 2-2
Geel: Van Eijden (AZ), Nakamba, Leerdam (Vitesse).
Opstellingen:
AZ: Rochet; Johansson, Van Eijden, Wuytens (83. Friday), Haps; Luckassen, Bel Hassani, Rienstra; Jahanbakhsh, Weghorst (60. Mühren), Dos Santos (60. Tankovic).
Vitesse: Room; Leerdam, Kashia, Miazga, Kruiswijk (86. Ota); Baker, Foor, Nakamba; Rashica, Van Wolfswinkel (72. Zhang), Tighadouini (79. Van Bergen).







