Ga naar inhoud
Parrott: "Het doel is om de bal zo snel mogelijk te veroveren"
Elftal en Technische staf

Parrott: "Het doel is om de bal zo snel mogelijk te veroveren"

Marius Wiegman 25 juli 2024

Vorige week konden we Troy Parrott verwelkomen als nieuwe aanvalsleider. Twee oefenwedstrijden later staat de teller al op een goal en een assist. In gesprek met ons blikt de aanvaller terug op zijn eerste dagen in Alkmaar. “Ik heb het enorm naar mijn zin hier”, geeft de Ier aan. “Ik heb een warm welkom gekregen van de spelers en de staf en de samenwerking voelt goed. Het is wel even pittig, maar dat is het natuurlijk altijd in de voorbereiding.”

“Ik merk wel dat ik me redelijk snel aanpas. Ik ben hier nog maar net dus in die zin zal ik nog wel een aantal weken nodig hebben om me alles eigen te maken. Gelukkig hebben we nog even en hopelijk zal ik er staan als het seizoen begint.”

Spelopvatting

Vorig seizoen speelde Parrott met Excelsior het hele seizoen tegen degradatie. Dat is een andere manier van voetballen dan wat hij komend seizoen gaat spelen. Op de vraag wat Martens van hem verwacht als aanvalsleider is spits helder: “Hij verwacht dat ik heel veel druk zet als wij de bal niet hebben. Het doel is om de bal zo snel mogelijk te veroveren. Als we de bal hebben moeten we vervolgens laten zien wat we kunnen. We spelen niet voor niets in het shirt van AZ en dat moeten we uitdragen als we de bal hebben.”

“In vergelijking met Excelsior is dat een hele andere spelopvatting. Bij Excelsior hadden we de bal niet zoveel in bezit. Maar ik heb ook in teams gespeeld waar we wel veel de bal hadden, in dat opzicht is dit niet nieuw voor me. Ik voel me fijn bij deze manier van spelen.”

Pavlidis

In Alkmaar wacht de 22-jarige international de zware taak om Pavlidis te vervangen. Toch voelt dat voor de aanvaller niet als een extra druk. “Ik leg mezelf in dat opzicht geen druk op. Als ik hard werk en ik doe wat ik moet doen, dan vertaalt zich dat vanzelf naar resultaten op het veld.”

“Het belangrijkste is hard werken en hopelijk resulteert dat in goals. Ik noem daarbij nooit aantallen. We zullen zien hoe het seizoen zich ontwikkelt, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het een mooi seizoen gaat worden.”

Foto: Pro Shots | Jasper Ruhe

 

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!