Ga naar inhoud
Onder 19 ontketend, goede competitiestart Onder 17
AZ Jeugd

Onder 19 ontketend, goede competitiestart Onder 17

PVDZ 31 augustus 2015

Na de verliespartij van Roda van gisteren wacht AZ 1 nog altijd op zijn eerste drie punten in de competitie. De jeugdteams kenden daarentegen een veel betere start. Op zaterdag en zondag werden overwinningen behaald in vriendschappelijk, beker- en competitieverband.

Ruime internationale overwinningen voor Onder 19

Onze A-junioren speelden afgelopen weekend twee oefenwedstrijden tegen internationale teams. Zaterdag speelde de oudere helft van de lichting tegen West Ham United, zondag was met een jonger elftal Zulte Waregem de tegenstander. Beide wedstrijden werden overtuigend gewonnen door de Alkmaarders met een opgeteld doelsaldo van maar liefst 13-1. Verrassend genoeg werden uit dit team slechts twee spelers opgeroepen voor de nationale jeugdteams: Robin Schouten (U18) en Jan-Willem Tesselaar (U19).

AZ Onder 19 begon het weekend met een oefenwedstrijd tegen West Ham United. Voor deze wedstrijd sloten enkele spelers van Jong AZ aan bij de selectie. Onder 19 kwam in de 70 minuten durende wedstrijd al vroeg op voorsprong dankzij een goal Zia Sakirovski. De recent voor het Nederlands Elftal Onder 19 opgeroepen spits Tesselaar verdubbelde na ruim twintig minuten de voorsprong. Het team domineerde de hele wedstrijd en de doelpuntenmakers van de eerste helft scoorde beide nog een keer, eindstand 4-0.

Een dag later bleek Zulte Waregem Onder 19 geen partij voor het team van trainer Koen Stam. Dankzij goals van Ferdy Druijf (4x), Robin Schouten (4x) en Guus Til werden de Belgen met 9-1 naar huis gestuurd.

Onder 17 begint met overwinning

Na de overwinning van vorige week op Roda JC in de beker heeft Onder 17 ook zijn eerste competitie-overwinning geboekt. Thuis op ’t Lood speelde de B-junioren tegen de leeftijdsgenoten van Volendam. Al na twee minuten kwam het team van trainer Caspar Dekker op voorsprong via Des Kunst. De ploeg controleerde vervolgens de wedstrijd en creeërde verschillende mogelijkheden. De grootste kans was opnieuw voor Kunst die deze keer niet gelukkig in de afronding was. In de slotfase van de wedstrijd werd de overwinning veiliggesteld door Joël Entsie. De van Twente overgekomen speler ronde af na een pass van Kick de Goede.

Alle uitslagen

Zaterdag 29 augustus
AZ Onder 19 – West Ham United U19 4-0
AZ Onder 17 – FC Volendam B1 2-0
Ajax B2 – AZ Onder 16 5-0
AZ Onder 13 – AFC ’34 D1 5-1
Vitesse C1 – AZ Onder 15 1-2
PSV O14 – AZ Onder 14 3-6

Zondag 30 augustus
AZ Onder 19 – Zulte Waregem O19 9-1
AZ Onder 12 wint Bosma en Schuur jeugdtoernooi

Foto’s met dank aan: Sportfotoalkmaar.nl

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!