Zoals gebruikelijk blikken we op maandag terug op de wedstrijden van de AZ-jeugd van zaterdag. Dit weekend waren er gelijke spelen voor Onder 19 en Onder 15. AZ Onder 17 is de ploeg in vorm en boekte zijn zesde overwinning op rij. Lees hieronder een korte samenvatting van drie van de gespeelde jeugdwedstrijden.
Gelijkspel Onder 19
Na de ongelukkige thuisnederlaag van Onder 19 vorige week tegen Ajax (0-1) speelde het team zaterdag een uitwedstrijd in Heerenveen. Het werd al vroeg in de wedstrijd duidelijk dat het geen gemakkelijke middag voor onze A-junioren ging worden. De Friezen zetten goed druk en AZ kwam daardoor niet in de wedstrijd. De eerste grote kans van de wedstrijd was dan ook voor de thuisploeg. Na een redding van keeper Joey Roggeveen wist Vincent Regeling ook de rebound uit het doel te houden. Robin Schouten kreeg namens AZ vervolgens twee kansen op de openingstreffer maar het was toch Heerenveen dat op voorsprong kwam. De bal belandde via de kluts na een corner gelukkig in het doel. Direct na de 1-0 werden Teun Bijleveld en Mees Hoedemakers gewisseld met als doel de alertheid bij het team terug te brengen.
AZ kwam in de tweede helft als een ander team de kleedkamer uit. De Alkmaarders hadden veel balbezit en creëerden verschillende kansen. Waar Hoedemakers en Zia Sakirovski er niet in slaagden de gelijkmaker te maken was het uiteindelijk Mees Kaandorp die dat wel lukte. De invaller was in de slotfase trefzeker na voorbereidend werk van Sakirovski, eindstand 1-1. Door het gelijkspel zakt AZ naar de vierde plaats in de competitie.
Opstelling AZ Onder 19: Joey Roggeveen; Danny Mühl, Justin Bakker (77. Julian Nak), Vincent Regeling, Joerie Church; Teun Bijleveld (35. Teun Koopmeiners), Guus Til, Daan Boerlage (35. Mees Hoedemakers); Zia Sakirovski, Jan-Willem Tesselaar (59. Calvin Stengs), Robin Schouten (71. Mees Kaandorp).
Doelpunten: 34. Gartenmann 1-0, 80. Kaandorp 1-1.
Onder 17 op dreef
Onder 17 is bezig met een sterke reeks. Het team won voor dit weekend vijf wedstrijden op rij met minstens twee doelpunten verschil. De tegenstander van zaterdag, FC Utrecht, doet het nu toe niet goed in de competitie. AZ kwam al na twee minuten op voorsprong dankzij een heerlijk stiftje van Sem Aarts. Na de 1-0 kreeg AZ verschillende kansen om op voorsprong te komen. Ook Utrecht was via een corner heel dichtbij een doelpunt. Na ongeveer een half uur spelen leek het tegen de verhoudingen in toch mis te lopen voor onze B-junioren. Verdedigers moest noodgedwongen aan de rem trekken en verliet met rood het veld.
Waar werd gevreesd voor een comeback van Utrecht gebeurde het tegengestelde. In een tijdsbestek van een krap kwartier beslisten de Alkmaarders de wedstrijd. Des Kunst, die eerder deze maand werd verkozen tot AZ-jeugdspeler van de maand, scoorde op een fraaie wijze de 1-0 en de 2-0. De bezoekers deden kort daarna nog iets terug maar toen Jelle Duin de 4-1 maakte via een strafschop was alle Utrechtse hoop vervlogen. Door de overwinning behoudt het team van Caspar Dekker de gedeelde koppositie met Feyenoord. De komende vier wedstrijden kan het team echt laten zien hoe goed het is. Zowel wedstrijden tegen Ajax, PSV als Feyenoord staan voor de winterstop nog op het programma.
Bekijk de doelpunten van de wedstrijd hier.
Opstelling AZ Onder 17: Jasper Schendelaar, Emmanuel Boateng, Joey Jacobs, Rens van de Wacht, Owen Wijndal, Sam Aarts, Jonatan Ingi Jonsson (22. Joel Entsie), Niels Butter (75. Kick de Goede), Jelle Duin, Ogulcan Sadiroglu (64. Robin Lathouwers), Des Kunst (74. Myron Boadu).
Doelpunten: 2. Aarts 1-0, 59. Kunst 2-0, 62. Kunst 3-0, 69. Venema 3-1, 73. Duin 4-1 (pen.)
Onnodige nederlaag Onder 16
Koploper AZ Onder 16 ging zaterdag op bezoek bij ADO Den Haag. AZ begon in tegenstelling tot vorige week niet sterk aan de wedstrijd. Vooral de opbouw verliep te slordig. Ondanks het mindere spel kreeg Myron Boadu twee kansen. De spits, die later op de middag inviel bij Onder 17, was echter niet succesvol in de afronding. Vlak voor rust kwam de thuisploeg uit het niets op voorsprong. Via een corner rolde de 1-0 binnen. Na de rust was het spel van de Alkmaarders stukken beter. De ploeg van Leeroy Echteld creëerde verschillende kansen maar slaagde er niet in de gelijkmaker te maken. Ondanks het verlies blijft de ploeg koploper in de competitie, concurrent Ajax verloor namelijk ook.
Alle uitslagen
SC Heerenveen Onder 19 – AZ Onder 19 1-1
AZ Onder 17 – FC Utrecht B1 4-1
ADO Den Haag Onder 16 – AZ Onder 16
SC Heerenveen Onder 15 – AZ Onder 15 0-0
AZ Onder 14 -Almere City Onder 14 7-0 (Doelpunten)
AZ Onder 13 – SC Heerenveen D1 2-1
AZ Onder 12 – Ajax Onder 12 3-2 (Doelpunten)







