Ga naar inhoud
Jong AZ en Almere delen punten na uiterst vermakelijk duel
Wedstrijden

Jong AZ en Almere delen punten na uiterst vermakelijk duel

Marius Wiegman 27 januari 2020

Jong AZ heeft vanavond niet weten te winnen van Almere City. De Alkmaarders speelden bij vlagen zeer goed en kwamen na een kwartier op voorsprong via Aboukhlal. De aanvaller kwam na goed doorzetten van Peer Koopmeiners alleen voor Smits te staan en rondde knap af. De ploeg van Stam en Vonk combineerde er onder aanvoering van dirigent Evjen lustig op los en had via Aboukhlal en Druijf de score moeten verdubbelen. De riante mogelijkheden werden echter gemist, waarna Verheijdt op slag van rust de gelijkmaker tegen de touwen kopte.

Spektakel

Na de pauze bleef het een spektakelstuk, met legio kansen voor beide doelen. Nick Venema was na rust de eerste die kon juichen, de van FC Utrecht gehuurde spits benutte namelijk een strafschop. Direct vanaf de aftrap maakte Jong AZ echter weer gelijk. Smits had nog antwoord op een inzet van Taabouni, maar moest in de rebound zijn meerdere erkennen in Druijf. De goaltjesdief kon van dichtbij binnentikken. Hier zou het echter niet bij blijven want oud-AZ’er James Efmorfidis liet met een droge knal Rody de Boer kansloos en zette de gasten een kwartier voor tijd wederom op voorsprong.

Aboukhlal

Lang kon de ploeg uit Flevoland niet genieten van die treffer want twee minuten later was de stand opnieuw in evenwicht. Mauro Savastano was de aangever, Zakaria Aboukhlal de afmaker. De aanvaller maakte zijn tweede treffer van de avond en had zich niet veel later helemaal onsterfelijk kunnen maken. Na een goede actie schoot de vleugelspeler van dichtbij echter over. In de slotfase weigerde arbiter Gerrets de bal op de stip te leggen na een handsbal van Almere, waardoor de wedstrijd in 3-3 eindigde.

Karakteristieken

Doelpunten: 16′ Aboukhlal 1-0, 45′ Verheijdt 1-1, 52′ Venema (strafschop) 1-2, 53′ Druijf 2-2, 75′ Efmorfidis 2-3, 78′ Aboukhlal 3-3

Gele kaarten: Koopmeiners, Taabouni (Jong AZ) Verheijdt (Almere City)

Opstelling Jong AZ: De Boer; Sugawara, Jacobs, Gullit, Savastano; Koopmeiners (c), Taabouni, Goudmijn; Evjen, Druijf, Aboukhlal

Opstelling Almere City: Smits; Hammouti, Mirani (c), Balker, Absalem; Bensabouh, Kip (84’ Vossebelt), Loen; Efmorfidis (80’ Kaandorp) Verheijdt (88’ Boymans), Venema

Foto: Pro Shots | Ron Baltus

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!