Mental coach John Troost hielp AZ in het seizoen 2012/13 uit de degradatiezorgen en was mede verantwoordelijk voor het veroveren van de KNVB-Beker. De Alkmaarders zagen het niet meer zitten en dus besloot trainer Gertjan Verbeek in te zetten op de spirituele gaven van de Nijmegenaar. Dat claimt Troost tegenover AZFanpage.
De energierijke Gelderlander dook enkele jaren geleden op bij het Belgische RSC Anderlecht, waar huidig AZ-trainer John van den Brom werkzaam was. Anderlecht boekte slechte resultaten en maakte volgens velen geen schijn van kans meer op een landskampioenschap. Troost voerde meerdere malen enkele mentale opdrachten uit met de spelers van paars-wit en dit resulteerde uiteindelijk in een enorme omslag. Anderlecht werd landskampioen en dat was volgens de mental coach mede zijn eigen verdienste. Van den Brom is inmiddels werkzaam als hoofdtrainer in Alkmaar, maar Troost is nog niet in het Victorie Stadion gesignaleerd.
‘Bij AZ weet men dat het werkt’
”Ik heb eerder met Gertjan Verbeek en Dennis Haar gewerkt toen jullie in degradatienood verkeerden. AZ wilde dat ik de geestelijke kracht van de spelers ging activeren. Ik ben toen eenmalig op de club geweest en heb meerdere oefeningen met de selectie uitgevoerd. Mede door de uitwerking van mijn visualisering op papier kregen jullie de stijgende lijn weer te pakken”, stelt de Nijmegenaar. AZ herpakte zich na een 2-1 nederlaag bij RKC in Waalwijk en klom uit het dal, wat uiteindelijk resulteerde in het winnen van de KNVB-Beker. ”Jullie wonnen, op twee wedstrijden na, alles. En uiteindelijk gingen jullie ook met de beker aan de haal. Het was exact zoals ik het had voorspeld. Bij AZ weet men dat mijn strategie werkt.”
Hereniging met Van den Brom
Mocht AZ dit jaar in de problemen komen weet het dus bij wie het moet zijn. Maar volgens Troost is daar vooralsnog geen sprake van. ”Ik heb me nog niet aangeboden bij AZ, maar misschien moet ik dat wel doen”, besluit hij. ”Ik ben niet echt een mental coach, mijn taak is om de spirituele kracht in de mens te activeren. En dan met name op het gebied van topsport.”
Oranje
Niet alleen AZ heeft profijt gehad van de kennis en spirituele gaven van Troost. ”Ik had voorspeld dat Oranje met 6-0 zou gaan winnen van Letland, en dat Klaas-Jan Huntelaar twee keer zou gaan scoren. Dat wat ik doe is onzichtbaar, en daarom is het wel eens frustrerend als men niet in mijn krachten gelooft.”
[youtube id=”uZt5r3otpSY” width=”620″ height=”360″]







