Een jong AZ heeft aan de hand van Steven Berghuis vanavond overtuigend weten te winnen van Dordrecht. In de uitwedstrijd aan de Krommedijk waren de Alkmaarders met 1-3 te sterk. Berghuis was met 2 assists en één goal doorslaggevend voor de uitploeg. AZ begon de wedstrijd met Luckassen, Haye en Rochet voor Johansson, Henriksen en Esteban. De laatste twee waren geblesseerd, die eerste gepasseerd. Met Alex Pastoor op de bank kwam AZ goed uit de startblokken en nam het een vroege voorsprong. Na 6 minuten ontsnapte Guus Hupperts op rechts aan zijn directe bewaker en vond met zijn schot in de korte hoek in eerste instantie Kurto op zijn weg. De vleugelspits kreeg de bal in de rebound echter wat gelukkig tegen zich aan en zag de bal pardoes het doel in rollen. Een betere start kon de ploeg uit Alkmaar zich dus niet wensen.
Effectief AZ
De wedstrijd ging hierna op en neer met kansjes voor beide doelen. Daar waar Dordrecht over schoot was het AZ dat wel raad wist met de volgende kans. Halverwege de tweede helft veroverde Gouweleeuw de bal op het middenveld, speelde Berghuis aan en de spelmaker vond met een prachtige steekbal Muamer Tankovic. De Zweed stiftte de bal via een verdediger over de kansloze Kurto heen; 2-0. Even leek Steven Berghuis de wedstrijd vlak voor rust te beslissen. Alleen voor de keeper stifte hij de bal over de goalie van de thuisploeg, alleen werd de bal met een uiterste krachtsinspanning van de doellijn gehaald door een verdediger.
Prachtige aanval
Na rust ging Dordrecht opzoek naar de aansluitingstreffer, welke ook vrij snel zou vallen. In de 53ste minuut pastte de scheidsrechter de voordeelregel toe na een overtreding van Gudelj, door deze beslissing van de scheidsrechter kreeg Mats Lieder vrije doorgang richting Rochet. De Dordtse spits bleef alleen voor de Alkmaarse goalie kalm en schoot de 1-2 binnen. Het antwoord van AZ liet echter niet lang op zich wachten. Vijf minuten later lanceerde Haye met buitenkantje voet Tankovic, de Zweed brak door aan de linkerkant en bediende Steven Berghuis op maat. De aanvaller hoefde vlak voor Kurto alleen zijn voet tegen het leer te zetten om de marge weer op twee te brengen. Wederom een prachtige aanval waarmee AZ de wedstrijd uiteindelijk in het slot gooide.
Prima prestatie
Zo kan AZ dus terugkijken op een prima wedstrijd. Haye en Berghuis strooiden met een aantal mooie passjes, debutant Derrick Luckassen bleef redelijk eenvoudig overeind en Rochet oogde vrij zeker in de Alkmaarse goal. Een goed resultaat dus waarbij een aantal jonge spelers zich prima hebben gemanifesteerd.
Karakteristieken
Opstelling FC Dordrecht: Kurto; Fortes, Haddad, Troost-Ekong, Peersman; Van Overeem, Van Haaren (’46 Van Deelen), Gosens; Pisas, Lieder, Korte
Opstelling AZ: Rochet; Luckassen (’85 Elm), Gouweleeuw, Wuytens, Poulsen; Gudelj, Haye, Ortiz; Hupperts, Tankovic (’64 Haps), Berghuis (’71 Muhren)
Gele Kaarten: Gosens, Haddad (FC Dordrecht)
(foto met dank aan Tristan)








