Toen AZ-trainer John van den Brom de opstelling van zijn ploeg voor het thuisduel tegen Excelsior (2-0) bekendmaakte, zal Thom Haye met enige verbazing hebben opgekeken. De middenvelder kreeg zondag tijdens het bezoek van de Kralingers namelijk de voorkeur boven zijn maatje Joris van Overeem, normaliter een zekerheidje in de basisformatie.
”Het was inderdaad een tijdje geleden dat ik mocht starten”, glimlacht de geboren Amsterdammer tevreden in gesprek met AZFanpage. ”We wisten dat Excelsior een ploeg is die zich ver laat inzakken. De trainer wilde daarom een middenvelder die veel aan de bal komt en het spel naar voren kan verzorgen. Ik denk dat ik heb laten zien dat ik daar de aangewezen speler voor ben.”
Ik heb het er best moeilijk mee gehad, zeker omdat ik van mening ben dat ik goed genoeg ben om te starten.
Haye in actie tijdens AZ – Excelsior (2-0). Rechts: trainer John van den Brom kijkt toe.
Toekomst
Toch beseft Haye goed dat één basisplaats geen enkele garantie biedt op meer speelminuten in het eerste elftal. Hij blijft echter hoopvol en wil van een eventueel vertrek uit Alkmaar (nog) niets weten. ”Ik heb het er best wel moeilijk mee gehad, zeker omdat ik vind dat ik goed genoeg ben om te starten. Maar uiteindelijk moet ik door en voorkomen dat ik stil sta in mijn ontwikkeling. Op dit moment ben ik speler van AZ en hoef ik nog niet over andere dingen na te denken.”
AZ had zondag overigens weinig te vrezen van de Rotterdamse degradatiekandidaat. De bevrijdende eerste treffer van Derrick Luckassen bleef echter lang uit. ”We hebben de gehele eerste helft druk uitgeoefend op Excelsior en veel kansen gecreëerd. Die wisten we echter niet te benutten waardoor we geduldig moesten zijn. Dan zie je dat ‘ie uiteindelijk toch valt”, concludeert Haye.
Deel dit artikel
Vond je dit interessant? Deel het met anderen
Reacties(12)
Log in of maak een account aan om te reageren.
We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.
Bram**bijna 10 jaar geleden
Haye komt niet uit de verf aan de flanken en moet echt op het middenveld staan. Maar op die positie moet hij zichzelf blijven door ontwikkelen en om daarin stappen te maken moet hij continu aan spelen komen. En juist dit is bij AZ niet (altijd) mogelijk. Mede daarom denk ik dat hij een soort zelfde weg moet bewandelen als Van Overeem in het verleden heeft gedaan. Haye heeft verder zeker potentie, maar of hij goed genoeg is voor AZ moet nog blijken.
Sharkiebijna 10 jaar geleden
Nee, heeft ie niet. Erg kinderlijk.
Voetbal deskundigebijna 10 jaar geleden
Van kritiek wordt je beter…deze speler speelt teveel in een tempo dus te weinig versnelling in zijn spel…geen powerrrrr!
aztjebijna 10 jaar geleden
Speelde gisteren een verdienstelijke wedstrijd. Zie hem liever op de plek van Rienstra. (.wat een drama speler).
Haye komt er wel….
Irisbijna 10 jaar geleden
Helemaal mee eens. Voor v.d. Brom is Rienstra een zekerheid, nou ben ik het daar totaal niet mee eens, van Overeem zou een zekerheid moeten zijn. Maar ja die verlengt zijn contract niet…… dus
krijg je dit.
aztjebijna 10 jaar geleden
Die tekend wel.
Kreeg meer rust .
trouwe fanbijna 10 jaar geleden
Voorlopig hogerop op de tribune…en hij zal wel moe zijn
Sharkiebijna 10 jaar geleden
Overeem is het nu al in zijn kop geschoten. Over het bekende paard, door publiek en pers. En helemaal niet constant.
Sharkiebijna 10 jaar geleden
Ik denk Haye komt er nier. Geen vechtlust. Veel te afwachtend als hij de bal niet heeft.
skipperbijna 10 jaar geleden
Laat dan maar eens zien.
AZ Unitedbijna 10 jaar geleden
Deze jongen overschat zichzelf….zie ik hem spelen dan krijg ik spontaan een slaap aanval want hij doet mee en hij loopt mee en meer niet dus mee verdedigen en dat soort dingen niet veel zin in dat gebeuren…op dit moment niet opstellen en verhuren aan Telstar!
schaafstrabijna 10 jaar geleden
Haye zal best een goede speler zijn, maar dat weet ie dan wel verdomd goed verborgen te houden. Hij moet eerst maar eens een kerel worden. Triest zoals die knul een duel aangaat. Nee, ik geloof er niet meer in.