Ridgeciano Haps behoort al maanden tot de beste spelers van AZ en de gehele eredivisie. Ook vanavond haalde hij weer zijn gebruikelijke niveau, al was de verdediger na afloop alles behalve vrolijk. Zeker door het puntverlies van PSV was dit wederom een kans om het gat naar de topploegen te verkleinen. ‘Het is nu al de derde keer dat als PSV punten verspeelt dat wij dat ook doen. Met alle respect voor Excelsior maar we hadden hier vandaag gewoon drie punten moeten pakken’, stelt de Haps tegenover AZ Fanpage.
Rendement
Waarom het vandaag wederom zo moeizaam ging tegen een ploeg uit de onderste regionen vond de publiekslieveling moeilijk te verklaren. ‘Ik heb daar geen verklaring voor als ik eerlijk ben. Ik vind dat we vandaag veel te slap begonnen en de goals ook veel te makkelijk weggaven. Je scoort dan wel drie keer, dat is positief. Al vind ik wel dat we veel meer rendement moeten halen uit de kansen die we krijgen. We kregen vandaag zeker vijf of zes grote mogelijkheden om te scoren, dus dat moet beter.’
Zenit
Donderdag wacht de volgende serieuze test tegen Zenit Sint Petersburg, een wedstrijd waarin AZ uit een ander vaatje zal moeten tappen dan in Rotterdam. ‘Het zal wel moeten’, zegt Haps resoluut. ‘We moeten winnen van Zenit dus we moeten van de eerste tot de laatste minuut moeten strijden.’
Voor Haps zelf lijkt het niet uit te maken tegen wie hij speelt. Of het nu tegen een topploeg is of tegen een degradatiekandidaat, de Utrechter verzaakt nooit. ‘Ik zit gewoon lekker in mijn vel, sinds vorig seizoen eigenlijk al en ik ga dat proberen vast te houden tot het einde van het seizoen’, stelt hij vol vertrouwen.
Niet bezig met een transfer
Zijn goede vorm zorgt ook voor bewonderaars. Niemand minder dan Johan Derksen is een groot fan van ‘Hapsie’ en hij gaf van de week dan ook aan dat hij graag de zaakwaarnemer wil worden van de back. ‘Nee hij heeft me nog niet gebeld nee haha’, geeft Haps aan met een knipoog. ‘Het zijn positieve berichten en het is mooi dat Johan Derksen zo over mij praat.’ Dat Haps een stap hogerop wil is geen geheim, al is hij daar op dit moment nog totaal niet mee bezig. ‘Ik ben daar op dit moment nog niet echt mee bezig. Het buitenland of binnenlandse topclub? Dat maakt niet uit’, besluit de vleugelflitser het gesprek.







