Ga naar inhoud
AZ wint overtuigend bij Sparta
Wedstrijden

AZ wint overtuigend bij Sparta

Marius Wiegman 15 september 2017

Op bezoek bij Sparta heeft AZ zojuist de volle buit gepakt. Middels een dubbelslag van Weghorst wonnen de Alkmaarders met 0-2 op het Kasteel. De zege kwam de ploeg van Van den Brom meer dan toe. Zeker in de eerste helft waren de bezoekers heer en meester. Weghorst zorgde er na een half uur voor dat dat overwicht ook tot uiting kwam op het scoreboard. Na de pauze verdubbele de spits zijn moyenne en schonk zijn ploeg daarmee de overwinning.

AZ begon zoals gezegd zeer sterk aan de wedstrijd. Gesteund door een goed gevuld en fanatiek uitvak trokken de Alkmaarders ten strijde. Het leverde in de openingsfase met name via Jahanbakhsh een aantal goede mogelijkheden op. Scoren deed de Iraniër niet. Het wachten bleeft echter op meer gevaar van de bezoekers, en die aanvalsdrang leverde na ruim twintig minuten een strafschop op. Wout Weghorst ging achter de bal staan maar zag zijn inzet gekeerd worden door de doelman. Omdat het arbitrale trio iets onreglementairs zag mocht de spits echter opnieuw aanleggen vanaf elf meter. Ook deze tweede poging werd gestopt door Kortsmit.

Wraak

De vlam sloeg door deze gebeurtenissen in de pan op het Kasteel en er braken een aantal leuke minuten aan. AZ ging echter niet bij de pakken neer zitten en bleef op jacht gaan naar een treffer. Na ruim een half uur zou die ook vallen. Een laag genomen corner werd door iedereen gemist, behalve door Weghorst. De spits schoof de bal vervolgens beheerst achter Kortsmit en nam daarmee wraak op zichzelf en de Sparta-aanhang. In de slotfase kwam de thuisploeg ineens een aantal keer gevaarlijk door, maar de Spartanen vonden bij die spaarzame aanvallen steeds een attente Bizot op hun weg.

Tweede treffer

Na rust waren de supporters getuige van een heerlijk open wedstrijd. Het eerste gevaar kwam in het tweede bedrijf van de Spartanen, een schot van de rechterkant ging echter voor het doel van Bizot langs. Na een uur spelen maakte Weghorst aan de andere kant zijn tweede. Na een buitenspelsituatie legde Jahanbakhsh de bal klaar voor de spits, die hem via de handen van Kortsmit binnenschoof. Na de treffer leek Sparta via Ache rap terug in de wedstrijd te komen, alleen ging de vlag nu wel omhoog en werd de goal terecht geannuleerd wegens buitenspel.

Goede start

In het vervolg van de tweede helft probeerde Sparta het wel, al leverde dat niet echt grote kansen op. De schoten die echter wel op het doel van Bizot werden afgevuurd werden resoluut gekeerd door de doelman. Aan de andere kant wist AZ ook niet echt optimaal gebruik te maken van de geboden ruimte. De gasten bleven echter de controle houden en trokken de drie punten relatief eenvoudig over de streep. Door de overwinning kennen de Alkmaarders een goede start in de eredivisie. Uit de eerste vijf wedstrijden werden liefst twaalf punten gesprokkeld. Alleen op bezoek bij PSV werd er verloren.

Samenvatting

Karakteristieken

Doelpunten: 34′ Weghorst 0-1, 61′ Weghorst 0-2

Gele kaarten: Kortsmit (Sparta Rotterdam)

Opstelling AZ: Bizot; Svensson, Vlaar (c), Wuytens, Ouwejan; Til, Vejinovic, Van Overeem; Jahanbakhsh, Weghorst, Seuntjens (88′ Midtsjø)

Opstelling Sparta Rotterdam: Kortsmit; Floranus, Chabot (76′ Sanusi), Vriends, Marfelt; Dougall, Mühren, Dobson (79′ Duarte); Brogno (65′ Spierings), Ache, Goodwin

Foto’s: Pro Shots | Ed van de Pol

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(19)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Kees laat je niet kisten
Kees laat je niet kistenmeer dan 8 jaar geleden

3 puntertje ! Schitterende baas die Weghorst! Eerst 2x missen en dan toch matchwinnaar worden. Respect!!

1AZ1
1AZ1meer dan 8 jaar geleden

Yes,Forza AZ mooie pot gezien!

HenkAZ
HenkAZmeer dan 8 jaar geleden

Wout….Stoer, trekken, sleuren, rellen, scoren, karakter!
Symbool van nieuw AZ!
Overtuigende pot? Lekker gespeeld allemaal!

AZaanstreek
AZaanstreekmeer dan 8 jaar geleden

Koning Wout. I love ‘m.

Hulde aan supporters, spel en spelers.

High-T
High-Tmeer dan 8 jaar geleden

Bizot, Weghorst, Til…..allemaal goed!!!!!
Wat hebben we hier naar gehunkerd vorig jaar.
Arne bedankt!

Pollens
Pollensmeer dan 8 jaar geleden

Knappe overwinning! Maar ook de vorige 2 penalty’s van Weghorst uit de andere 2 wedstrijden absoluut niet overtuigend ingeschoten. Bij de penalty tegen Den Haag zat de keeper er ook al bij met z’n handen en had hem er ook bijna uit. En……vorige seizoen ook al gemiste penalty’s van Weghorst!. Dus advies Wout. Of….snoeihard inschieten of stoppen met de penalty’s. Het is allemaal wat te slapjes ingeschoten. Maar voor de rest speelde je een puike wedstrijd hoor. Niks mis mee!

Combi
Combimeer dan 8 jaar geleden

Hoewel het hele team een compliment verdiend waren Weghorst en Van Overeem echt de beste. Weghorst omdat hij ijzersterk terug komt van 2 gemiste penalty’s. En Van Overeem die strooide weer met passes en mooie steekballetjes. Naar mijn mening ook de beste en belangrijkste speler van AZ tot nu toe dit seizoen.

En hoewel ik er niet bij was en de wedstrijd op TV heb gezien moet ik de supporters die daar aanwezig waren ook een compliment geven. Van begin tot het eind een geweldige sfeer en goed te horen.

oldfan
oldfanmeer dan 8 jaar geleden

Fijne wedstrijd met alles er op en er aan. Ook de supporters droegen een geweldig steentje bij. Het zorgt er voor dat we de nare smaak van het vorig seizoen langzaam kunnen weg spoelen. Dan komen ook de afgehaakten terug in het stadion.

Pierre61
Pierre61meer dan 8 jaar geleden

We waren er bij en de sfeer in het weer eens volle uitvak was uitstekend. Nu deze sfeer meenemen naar ons eigen stadion want dat werd zo langzamerhand steeds een killere vesting. Daarnaast zie je dat de sfeer en aanmoedigingen aanslaan bij spelers. Met name hoe Weghorst en Ali reageren is hartverwarmend en hoopvol. Geen arrogant gedoe maar meejuichen met supporters. Als we de beelden van Weghorsts na de 1-2 bij Vitesse zien geeft dat aan de er heel veel moois in het vat zit. Beleving!!

AZ United**
AZ United**meer dan 8 jaar geleden

Doordrukken
Je ziet dat AZ in het laatste kwartier van de wedstrijd nog in moeilijkheden komt.
Dit zag je ook tegen Vitesse en NAC.
Wanneer je bij 2-0 voor van het gas gaat en op de handrem verder speel, blijft er een mogelijkheid voor de aansluitingstreffer.
Doordrukken en 3-0 bewerken is comfortabel maar niet 2-0!
AZ speelt mooi en soms snel combinatievoetbal maar moet leren een wedstrijd te killen met een surplus aan kwaliteit.
Een kampioenschap is goed mogelijk dit seizoen en vooral omdat PSV minder speelt en Feyenoord een overvol programma heeft.
Ron Vlaar speelde weer als vanouds als in zijn beste tijd…

AZ fan!
AZ fan!meer dan 8 jaar geleden

Zo simpel is dat niet, kijk naar Ajax en Vitesse dit weekend die in de laatste minuten toch gelijk komen terwijl zij hele wedstrijd domineren!

AZ United**
AZ United**meer dan 8 jaar geleden

Die moeten ook verbeteren.
Als je kampioen wil worden moet je gedecideerd optreden met passie en strijd maar de bal het werk laten doen.
Eén keer raken daar wordt het spel sneller van en je tegenstander laten lopen.
En misschien wel het meest belangrijke is niet twijfelen zoals Wout Weghorst want twijfel is een vrouwelijke eigenschap.
Het motto moet zijn; de klus snel klaren en spelen als kerels en niet klagen bij de scheidsrechter, dan wordt je misschien kampioen…

High-T
High-Tmeer dan 8 jaar geleden

Zo, slecht 10 reacties. En louter positief met hier en daar wat opbouwende kritiek. Ook wel eens lekker. Na een verloren wedstrijd meestal en stuk of 60 afzeikreacties. Wat zullen de AZijnzeikers het zwaar hebben deze dagen.
Forza AZ!!

Bob
Bobmeer dan 8 jaar geleden

Goed gedaan!!!
Dit zo voortzetten!
We staan weer met 11 man in het veld:
Een linksbuiten die meespeelt, een keeper die ballen pakt en een middenvelder die ze klaarlegt voor de spits. Nu maar hopen dat Weghorst er niet te veel gaat maken anders ben je die volgend jaar kwijt aan een Engelse degeradatiekanidaat.
Ga zo door boys!

jaap
jaapmeer dan 8 jaar geleden

ik vraag me af hoe een speler bejubeld kan worden als die twee keer een strafschop mist.
maar het zal wel aan mijn liggen.

High-T
High-Tmeer dan 8 jaar geleden

Een enorm vraagstuk met een juiste conclusie.

AZ4Altijd
AZ4Altijdmeer dan 8 jaar geleden

Stelletje negatievelingen. Ja 2 keer penalty missen is best bedroevend, maar ga er maar aan staan daarna nog knap te spelen. Hij scoort daarna wel 2 keer. Daar moet je mentaal zeer sterk voor zijn om dat nog te kunnen.

Als jullie zo lopen te zeiken, ga dan ook niet vooraan staan om te juichen als hij er 25 intrapt dit seizoen en ons wellicht een top 3 plaats bezorgd of de beker.

High-T
High-Tmeer dan 8 jaar geleden

Ha ha.

Harald
Haraldmeer dan 8 jaar geleden

Zoals Wout zelf als zei, zou hij vorig jaar zijn kop zijn verloren. Nu gaat hij door en scoort twee maal. Je maakt mij echt niet wijs dat jij ook niet zat te juichen toen hij beide goals maakte.
Het kenmerkt de opwaartse lijn die AZ op dit moment ingezet heeft. Gewoon klasse Wout.
Jaap die zou al na het missen van de eerste huilend van het veld lopen denk ik.

AZ wint overtuigend bij Sparta | AZFanpage.nl