Ga naar inhoud
AZ weer helemaal op eigen benen
Overig nieuws

AZ weer helemaal op eigen benen

Martijn Benjamin 18 september 2012

Na twee jaar financiële hulp vanuit een groep van tientallen Noord-Hollandse ondernemers weet AZ vandaag te melden dat het weer op eigen kracht verder kan.

De ondernemers, die zich verenigd hadden in de ARK-AZ BV hebben er de afgelopen twee jaar voor gezorgd dat de club via een lening en kredietfaciliteit de financiële huishouding rond kon krijgen. De club geeft op de officiële site aan dat de ondernemers deze maand hun complete inleg weer terug krijgen en daarmee noteren Gerbrands en consorten wederom een mijlpaal.  Net als in het geval van de curatoren lost AZ deze schulden ook een jaar sneller af dan gepland en stevent het voor het eerst sinds het faillissement van DSB weer af op een positieve jaarrekening.

Reactie Toon Gerbrands

Toon Gerbrands reageerde op AZ.nl op de gang van zaken: ““Het is geweldig dat een grote groep ondernemers is opgestaan om AZ in een moeilijke fase te helpen. De betrokkenheid kwam volledig voort uit het AZ-hart van deze ondernemers. Dat was geweldig om te ervaren. Het is ook geweldig dat wij als club een jaar eerder dan gedacht de volledige inleg hebben kunnen teruggeven. AZ kan financieel volledig op eigen kracht verder. Een mijlpaal in de geschiedenis van de club, als ultiem sluitstuk van een onzekere periode, met als uitkomst dat wij dit seizoen zwarte cijfers kunnen schrijven. Hierna kunnen we als club stapsgewijs gaan werken aan het opbouwen van een eigen vermogen en een stabiel financieel fundament.”

In tijden waarin het betaalde voetbal het moeilijk heeft en gemeenten worden ingeschakeld om de helpende hand te bieden heeft AZ dit gewoon op eigen kracht opgelost en dat is een flink compliment waard! Als de jaarcijfers nu heel erg meevallen kan men bij de directie misschien de prijsstijgingen in de horeca weer ongedaan maken…

Bron: AZ.nl

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(8)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nilsson
Nilssonmeer dan 13 jaar geleden

Zeer knap werk. Ben trots op az!!

Vizza
Vizzameer dan 13 jaar geleden

Zeer trost op de ondernemers die az hebben gesteunt en zeer trots op az dat ze zo snel uit deze situatie is gekomen!!! Forza az for life

Metalingus
Metalingusmeer dan 13 jaar geleden

Wat een domme regel tekst over gekochte kampioenschappen, hallo gebroeders Molenaar, hallo Dirk Scheringa.

AZFanpage
AZFanpagemeer dan 13 jaar geleden

Je hebt gelijk Metalingus, in de euforie vergaten we even waar we vandaan kwamen. Tekst is een beetje aangepast.

Gast
Gastmeer dan 13 jaar geleden

Terechte opmerking van Metalingus!

Jnmschipper
Jnmschippermeer dan 13 jaar geleden

Knap werk,maar komt toch vooral door het grote aantal verkopen van spelers, die we toch aan Dirk te danken hadden. Nu eens denken aan uitbreiding v/h stadion. Wil je echt doorgroeien, is dit zeker nodig. Anders zullen diverse andere clubs ons voorbij streven. ( zie b.v. Vitesse.)

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 13 jaar geleden

Vitesse haal je kwa budget toch niet meer in!
Maar uiteindelijk kappen ze met hun speeltje als ze merken dat ze hun doelen niet halen volgend jaar en dan motten ze net als Portsmouth,Utreg en Malaga hun hele inboedel verpatsen en staan ze weer waar ze moeten staan de one day fly’s!

gerritvooijs
gerritvooijsmeer dan 13 jaar geleden

Dit is gewoon prachtig nieuws voor AZ, voor de supporters, maar ook voor de ondernemers die AZ steunden in moeilijke tijden. Nu de ondernemers misschien ook last hebben van de wankele economie betaalt AZ hun vervroegd terug.

Dat schept een band van vertrouwen mocht AZ toekomstig nog eens een beroep op hun willen doen……….