Ga naar inhoud
'AZ moet verhuizing richting Zaanstreek mogelijk uitstellen'
AZ Jeugd

'AZ moet verhuizing richting Zaanstreek mogelijk uitstellen'

Brian Wijker 1 oktober 2014 39 reacties

Zoals inmiddels bekend, wil AZ haar jeugdteams met ingang van komend voetbalseizoen laten trainen en spelen op Sportcomplex Kalverhoek in Wijdewormer. Gisteren belegde amateurclub ZCFC, dat speelt op hetzelfde sportpark, een ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst kwam ook het nieuwe AZ-complex ter sprake. Volgens nog onduidelijke bronnen overweegt AZ de verhuizing een jaar uit te stellen.

Tijdelijke oplossing

Directeur voetbalzaken Earnest Stewart van AZ spreekt tegen het Noordhollands Dagblad uit dat hij er gewoon van uit gaat dat de verhuizing komende zomer zal plaatsvinden. Wel stelt de Amerikaan dat er mogelijk voor een tijdelijke oplossing moet worden gekozen. Dit komt volgens Stewart mede door de vertraging die het project heeft opgelopen door onder meer het kort geding dat door de gemeente Alkmaar werd aangespannen tegen de verhuizing. De gemeente werd overigens niet in het gelijk gesteld door de rechtbank en AZ kon de verhuizing richting de Zaanstreek doorzetten. Door deze problemen zijn de werken aan het hoofdgebouw van het Zaanse complex aankomende zomer nog niet voltooid. AZ heeft ZCFC gevraagd om tot die tijd haar kleedkamers ter beschikking te stellen aan de Alkmaarse talenten. Stewart sluit ook niet uit dat de club nog naar alternatieve oplossingen zal zoeken, zoals tijdelijke noodgebouwen.

Het eerste elftal zou in de zomer van 2016, een jaar na de jeugd, moeten verhuizen naar Kalverhoek. De kans lijkt groot dat die verhuizing wordt uitgesteld als niet alle faciliteiten op dat moment klaar zijn. De mannen van trainer John van den Brom blijven tot die tijd gewoon trainen op het trainingsveld naast het Victorie Stadion.

 

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(39)

Jouw mening telt — discussieer mee!

Maak een gratis account aan en deel je kijk op AZ. Kost 30 seconden — geen spam, beloofd.

meer dan 11 jaar geleden

Wat ik heb gehoord is dat ze binnenkort met de plannen komen. Vandaag is AZ pas officieel eigenaar geworden van het sportcomplex.

meer dan 11 jaar geleden

Weet je ook wat het complex kost?

meer dan 11 jaar geleden

Volgens de berichten krijgt AZ 10,75 miljoen euro van Zaanstad. Of dat de volledige kosten dekt weet ik niet. Je kan er vanuit gaan dat er nog eens 10 bij komen..

meer dan 11 jaar geleden

Zou prachtig wezen, mooi complex lekker ruim ook. Enige nadeel dat het niet in Alkmaar zit, maarja daar zitten ook weer voordelen aan.

meer dan 11 jaar geleden

Voor mij zitten er alleen maar voordelen aan haha.

meer dan 11 jaar geleden

Mijn grootste voordeel is Piet Bashen! Die taaie hufter!

meer dan 11 jaar geleden

Wow zoveel? Waarom kost zoiets 22 miljoen? Alles staat al klaar zeiden ze. In Alkmaar zou het dan 40. miljoen kosten? Zouden we Piet failliet gaan als nog! 😮 Haal jij dit uit het locale blaadje?

meer dan 11 jaar geleden

Schuld van de gemeente, schuld van Pastoor. Het is wel fijn dat het in ieder geval nooit aan AZ ligt..

meer dan 11 jaar geleden

het is gewoon dood zonde dat ze uit alkmaar verdwijnen, het Altijd Zichzelf gevoel is gewoon Zichzelf geworden.

meer dan 11 jaar geleden

En de hoer van Bruinooghe en consorten zijn zeker! Mag je NOG minder!

meer dan 11 jaar geleden

Zou bezopen zijn! in Augustus 2015 kan je niet meer op die modderpoel van t lood spelen hoor!

meer dan 11 jaar geleden

Echt beschamend complex vergeleken met onze tegenstanders.. hebben niet eens een fatsoenlijke tribune.

meer dan 11 jaar geleden

Kansloos, je kan er geen eens van afkomen, zit je klem met stoelenbank en bejaarden en kinderen die niet op zij willen of kunnen gaan…

Je ziet geen ene fuck! Tis er tieves koud altijd! Standaard windkracht 6 kan je amper op spelen man. Ik ben zo blij dat ik op mooie velden heb moge spelen.

Dit is amateur niveau 5e klasse, en zelfs die hebben de zaken veel beter op de rit.

Kijk naar Vitesse, wow wat was dat daar luxe!!!

meer dan 11 jaar geleden

Het is überhaupt een belachelijke zaak dat het 1ste team ook voor de trainingen daar naar toe verhuist. Zo wordt het contact met de supporters zeer nihil, want welke fan gaat special naar de Zaan om daar de trainingen te volgen of andere zaken die met supporting te maken hebben. Het is echt bezopen wat AZ doet.

meer dan 11 jaar geleden

Dat is een belachelijke opmerking. Ik reis vanuit de Zaan naar AZ dus waarom jij niet vanuit Alkmaar naar de Zaan?

meer dan 11 jaar geleden

Niet zo belachelijk als jij denkt man. Reis jij ook voor de trainingsbezoeken naar Alkmaar, he? AZ hoort in Alkmaar te blijven, althans het eerste. Die achterban is vele malen groter dan de zaan. Kop noord holland. Ooit van gehoord?

meer dan 11 jaar geleden

Wauw, gefrustreerd? Ben wel eens op een training geweest ja en ook vaak bij de jeugd. Ben er maandag weer.

Dat komt deels omdat AZ de Z al die tijd genegeerd heeft. Nu is er eindelijk weer erkenning naar de Zaan toe en dat zal zijn vruchten plukken.

meer dan 11 jaar geleden

Uit protest zou er bij een thuiswedstrijd geen publiek vrijwillig moeten zijn. Gewoon wegblijven. Dat noemt men solidariteit.

meer dan 11 jaar geleden

Waar is er een knap stadion in de Zaan. De spelers hebben hier fantastische accommodatie, maar in de Zaan zitten ze op kleigrond zonder een knappe accommodatie.

meer dan 11 jaar geleden

Waarom moest AZ dan een nieuw complex bouwen?