Ga naar inhoud
AZ geeft zege uit handen in Enschede
Wedstrijden

AZ geeft zege uit handen in Enschede

Brian Wijker 20 maart 2016

AZ heeft op bezoek bij FC Twente in blessuretijd zuur puntenverlies geleden. De gelijkmaker van de gastheer viel pas in blessuretijd.

Het duel begon niet goed voor AZ. Stijn Wuytens, die deze week vader werd van een dochter, kreeg al na twee minuten geel voor niets meer dan een botsing. Scheidsrechter Pol van Boekel, die in actie kwam omdat de in eerste instantie aangestelde Richard Liesveld zich wegens ‘privéomstandigheden’ had afgemeld, wilde meteen laten merken dat hij van de partij was. Dat deed de thuisploeg ook. De Tukkers raakten de paal en Haps kon de rebound van Jerson Cabral maar ternauwernood voor de lijn weg koppen. AZ kwam er zo nu en dan ook dreigend uit en had een strafschop verdiend na een charge op Derrick Luckassen.

AZ kreeg in het eerste halfuur geen grip op de wedstrijd en speelde veelvuldig de lange bal, omdat de thuisploeg er op het middenveld steeds als de kippen bij was. Bijna kwam FC Twente op voorsprong toen de van Ajax gehuurde Zakaria El Azzouzi alleen voor Sergio Rochet kwam. Ron Vlaar wist de bal echter bij de tweede paal onschadelijk te maken.

AZ leek zeven minuten voor rust de score te openen toen Levi Garcia, die Dabney dos Santos uit de basis lijkt te hebben verdreven, in zijn eentje het vijandelijke strafschopgebied binnenwandelde. Zijn inzet spatte uiteen op de lat en liet de Tukkers met de schrik vrijkomen. Toen FC Twente-captain Ziyech in de tegenaanval van dichtbij mistte, moesten de toeschouwers een moment naar adem snakken.

Sterk uit de startblokken

AZ kwam als een speer uit de kleedkamer en produceerde na ruim zes minuten de eerste treffer van de middag. Vincent Janssen klopte Marsman, na keurig werk van Jahanbakhsh en Joris van Overeem, in de lange hoek. Alweer de twintigste treffer van het seizoen voor de spits die afgelopen zomer overkwam van Almere City.

Het beeld kleurde niet veel later nog zonniger voor de ploeg van trainer John van den Brom, toen El Azzouzi het veld moest verlaten na een elleboogstoot richting Haps. Een domme actie en dus terechte rode kaart. Maar lang konden de Alkmaarders hier niet van genieten. Wuytens pakte zijn tweede gele kaart en dus moest ook AZ met tien man verder. Een domme overtreding van de Belg.

FC Twente - AZ

Het leed werd groter voor AZ. Jahanbakhsh kreeg geel en mist hierdoor, net als Wuytens, het thuisduel tegen PSV, en Ron Vlaar moest zich wegens een blessure laten wisselen. De vrije trap die volgde na de spelhervatting betekende ook nog eens de gelijkmaker. Invaller Thesker kopte binnen.

AZ reageerde op fenomenale wijze, toen Thom Haye de bal van mijlenver in de kruising schoot. Een doelpunt dat niemand zag aankomen in Overijssel. Zijn eerste treffer in het shirt van AZ is er een om in te lijsten.

Om de voorsprong niet opnieuw uit handen te geven bracht Van den Brom Celso Ortiz binnen de lijnen. De Paraguayaan verving de vlugge Garcia. Dos Santos kwam in de ploeg voor de moegestreden Jahanbakhsh.

De slotfase was een knotsgekke. Dos Santos en Janssen konden gezamenlijk de partij beslissen maar vonden Marsman op hun pad en Ziyech verraste Rochet bijna met een snel genomen vrije trap. De lat bracht redding. De lat bracht geen redding op een tweede kopbal van Thesker en bepaalde de eindstand op 2-2. Een zuur resultaat voor AZ.

Scoreverloop: 50. Janssen 0-1, 75. Thesker 1-1, 77. Haye 1-2, 90. Thesker 2-2.

Opstellingen:

FC Twente: Marsman; Ter Avest, Andersen, Uvini, Schilder (69 Thesker); Ziyech, Van der Heyden (35. Hölscher), Gutiérrez; Ede (80. Zawada), El Azzouzi, Cabral.

AZ: Rochet; Luckassen, Vlaar (73. Hatzidiakos), Wuytens, Haps; Van Overeem, Haye, Rienstra; Jahanbakhsh (86. Dos Santos), Janssen, Garcia.

Geel: Schilder (FC Twente), Jahanbakhsh, Dos Santos (AZ).

Rood: El Azzouzi (FC Twente), Wuytens (2xg, AZ)

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(38)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Pyramiden
Pyramidenbijna 10 jaar geleden

Bedankt meneer Van Boekel.

Joris Bolhuis
Joris Bolhuisbijna 10 jaar geleden

Zo zonde. Stom van Wuytens en op sommige momenten ook raar gefloten van Van Boekel. Die vrije trap bij de 2-2 ging nergens over. De lichtpuntjes waren vandaag Van Overeem en Janssen. Wat hebben die een klasse.

1AZ1
1AZ1bijna 10 jaar geleden

met 4 minuten op de klok ga je toch niet volop aanvallen. Zo’n wedstrijd moet je opslot gooien en linies klein houden.

aztje
aztjebijna 10 jaar geleden

Jammer..
Idd stom van wuytens,maar waarom wissel je bij een voorsprong en met een man meer hem dan niet?? Had al geel ..niet slim van vd brom.
Nu even rustig aan doen om de rest van het seizoen te gaan knallen om toch als het even kan 3de worden. ..

AZtekettet
AZtekettetbijna 10 jaar geleden

Niet stom van vd brom maar wuytens zelf. Overtreding op het middenveld. Had hem gewoon laten lopen. Zelfs als er wel werd gescoord had je met een man meer veel betere kansen. Maar goed.. Is gedaan.

aztje
aztjebijna 10 jaar geleden

Dat is ook zo!!
Maar een coach moet zoiets zien..

Joris Bolhuis
Joris Bolhuisbijna 10 jaar geleden

Klopt helemaal. Wuytens had beter achter kunnen blijven in de kleedkamer, want hij oogde niet scherp en dat is met geel op zak vragen om problemen.

AZ United**
AZ United**bijna 10 jaar geleden

Dit gelijkspel is wel terecht en een goede reclame voor het voetbal…in deze wedstrijd zat echt alles wat voetbal aantrekkelijk maakt! De tweede treffer van Twente was te wijten aan het ontbreken van Vlaar en Wuytens maar wel heel zuur! Al met al een goede wedstrijd van AZ!

AZtekettet
AZtekettetbijna 10 jaar geleden

Jammer.. FC Duitsland supporters echt walgelijk. Ook het zeuren en zeiken van o.a. Cabral erg jammer. Voor de rest een mooie wedstrijd, jammer van de uitslag maar wat een spanning. Hoop dat vlaar er volgende week gewoon weer bij is. Evenals mattias en henrikssen.

AZaanstreek
AZaanstreekbijna 10 jaar geleden

Als Dos Santos i.p.v. ouwehoeren tegen de scheids gelijk die Cabral had gedekt…

AZtekettet
AZtekettetbijna 10 jaar geleden

Klopt.. Helemaal mee eens. Cabral kreeg rustig de kans om zn mannetje uit te zoeken en een scherpe voorzet te geven. Die scherpte ontbreekt constant bij az als ze een vrije trap of corner tegen hebben. Gelijkspel had niet gehoeven..

AZaanstreek
AZaanstreekbijna 10 jaar geleden

Ik begrijp best dat VDB Levi Garcia op zijn plek zet. Dos Santos is een goede voetballer, maar dat vind hij zelf ook heb ik soms de indruk. Als hij met beide benen op de grond had gestaan was hij meteen met die Cabral meegesprint. Geen voorzet, geen doelpunt, drie punten mee.

Bex
Bexbijna 10 jaar geleden

Schijt twente hoop vurig dat ze hun licentie kwijt raken. En dos Santos lekker ouwehoeren met de scheids ipv je mannetje het voetbal onmogelijk maken. Voortaan garcia daar leert dos Santos van. Vond Garcia wederom aardig spelen. Op naar psv maar weer hopelijk dan weer 3 puntjes

Sharkie
Sharkiebijna 10 jaar geleden

Cabral had allang een rode moeten hebben. Wat een klootzak is dat

Sharkie
Sharkiebijna 10 jaar geleden

Wuytens wat een zak met zo’n domme kaart, net als Luckassen eerder verneukt het team. Jahanbaks was slecht , slechte passes en slechte voorzetten. Maar wat een pracht goal van Haye. Zo zien we, als Ron Vlaar uitvalt is deze verdediging flink lek met kopballen verslagen. v. Boekel slecht gefloten althans de eerste helft. Ik denk AZ kan de 3de plaats wel vergeten met zulk slordig en teveel balverlies. Erg dom gespeeld.

Sharkie
Sharkiebijna 10 jaar geleden

El Azzouzi, die k marokkaan is al net zo erg als die marokkanen in NL , agressief en vechtlustig. terechte rode kaart.

Sharkie
Sharkiebijna 10 jaar geleden

ik heb geen slecht woord geschreven. Je bent zeker geen Wilders aanhanger, jammer.Kinderachtig .

Kermit
Kermitbijna 10 jaar geleden

Kennen jullie dat gevoel van of je nou tevreden moet zijn met de uitslag of niet?
FC Twente had het beste spel. AZ kon de overwinning niet over de streep trekken. Tja..

Sharkie
Sharkiebijna 10 jaar geleden

Links zijn is nog veel erger in NL .

AZ United**
AZ United**bijna 10 jaar geleden

Opvallend is dat zowel Tilburg als Enschede bij achterstand AZ gaan provoceren en AZ gaat daarin mee en laat zich uit het spel halen. Volgende keer niet op ingaan…slimmigheid of gogme heb je nodig om dit soort wedstrijden te winnen!!