Morgenochtend (want zo beschouwen we half 1 op zondagmiddag wel) komt RKC Waalwijk op bezoek in Alkmaar en dat betekent dat we vanavond allemaal een biertje minder moeten nemen om ook maar enigszins fris op de tribune plaats te kunnen nemen.
AZ
AZ heeft een beetje last van het jojo-effect en dat maakt het bijna onmogelijk om er een goede voorbeschouwing op los te laten. Het is al weken alles of niets en op basis van de wedstrijd tegen SC Veendam (wat waren die slecht!) durven we maar weinig te zeggen over de vorm van onze grote liefde.
Een conclusie die we eigenlijk wel al durven te trekken is dat de entree van Markus Henriksen in het basiselftal een goede zet lijkt van Gertjan Verbeek. De dynamische middenvelder liet afgelopen donderdag zien dat hij een absolute versterking is en we zijn dan ook benieuwd hoe hij, maar ook zijn collega’s Maher en Elm het middenveld dit keer gaan invullen.
Bij AZ ontbreekt alleen Fernando Lewis door een blessure en Celso Ortiz en Ali Messaoud zitten na hun lange blessures nog niet bij de selectie omdat ze nog ritme op moeten doen bij Jong AZ. Roy Beerens is weer terug na zijn darmproblemen en dat betekent dat Mikhail Rosheuvel morgen weer op de bank zit.
RKC Waalwijk
Op basis van de ranglijst is RKC morgen de favoriet in Alkmaar, de ploeg is terug te vinden op plaats acht terwijl AZ met 1 punt minder op de negende plaats staat. Desondanks zal het elftal zich in Alkmaar zoals zovelen ingraven in de hoop dat een counter genoeg is om de wedstrijd te beslissen. Aangezien het niet slim lijkt om voetballend het duel aan te gaan is het zo nog niet eens kwalijk te nemen ook.
Historie
AZ en RKC Waalwijk speelden 13 keer tegen elkaar in Alkmaar en van die 13 ontmoetingen won AZ 10 keer, speelde het er 1 gelijk en werden er 2 verloren. Het doelsaldo is duidelijk in Alkmaars voordeel met 33 doelpunten voor en slechts 8 tegen. Vorig seizoen won AZ met 1-0 dankzij een doelpunt van Jóhann Berg Guðmundsson.







