Ga naar inhoud
Voorbeschouwing PSV-AZ: AZ nagenoeg compleet, Cocu heeft nodige kopzorgen
Wedstrijden

Voorbeschouwing PSV-AZ: AZ nagenoeg compleet, Cocu heeft nodige kopzorgen

Marius Wiegman 17 oktober 2014

Vanmiddag blikte John van den Brom tijdens het wekelijkse persmoment alvast vooruit op het treffen van morgenavond in Eindhoven tegen PSV. Tijdens het onderhoud gaf de oefenmeester aan weinig kopzorgen te hebben. Ondanks dat de ploeg een aantal internationals zag uitvliegen de afgelopen week is iedereen fit teruggekomen. Alleen Aron Jóhannsson zal morgenavond zeker niet van de partij zijn. De Amerikaan traint pas sinds anderhalve week weer volop mee met de groep en zal komende maandag zijn rentree maken bij de beloften. Hij maakt op Van den Brom in ieder geval een fitte indruk. Of Esteban morgenavond mee kan doen werd nog niet helemaal duidelijk. De doelman heeft afgelopen week de halve wereld rondgevlogen met Costa Rica, dus in principe zou hij fit genoeg moeten zijn om op zijn minst op de bank plaats te nemen.

Vol voor de winst

Van den Brom gaf aan in Eindhoven vol voor de winst te willen gaan. “We gaan zaterdag naar Eindhoven om te winnen, zo benader ik élk duel. Ik heb daar als trainer wel vaker gewonnen. Win je deze uitwedstrijd, dan is dat een belangrijke barrière. Het kan je houvast geven.” Dat de Eindhovenaren in de thuiswedstrijden tot noch toe slechts één tegentreffer moesten slikken zegt de coach niks. Om tot een overwinning te komen zal AZ wel uit een ander vaatje moeten tappen dan de laatste jaren. De laatste overwinning in Eindhoven dateert namelijk alweer van 8 jaar geleden. Onze trots was toen met 2-3 te sterk, onder andere door een fantastische goal van Danny Koevermans. In de zeven ontmoetingen die daarop volgde wist AZ twee keer gelijk te spelen en werd er de laatste 5 jaar zelfs verloren.

Kopzorgen Cocu

Wat wellicht in het voordeel spreekt van AZ is dat PSV een groot aantal spelers moet missen. Zo mist het de eerste 4 aanvoerders in de pikorde, zowel Schaars, Wijnaldum, Hiljemark en Bruma zijn allen niet inzetbaar. De eerste drie zijn nog niet fit genoeg om te spelen, terwijl Bruma geschorst is. Ook Joshua Brenet zit morgenavond een schorsing uit en zal dus ook niet binnen de lijnen komen. Grootste meevaller voor AZ is wellicht de afwezigheid van Memphis Depay. De tienerster was lang een vraagteken maar vrijdag zette Cocu definitief een streep door de naam van het talent. Spits Luuk de Jong is wel weer inzetbaar, wat inhoud dat Jurgen Locadia weer op de bank plaats zal nemen. De Fransman Isimat-Mirin zal vermoedelijk zijn debuut gaan maken als vervanger van Bruma. De van AS Monaco gehuurde verdediger zal zodoende zijn competitie debuut gaan maken in Eindhovense dienst.

Vermoedelijke opstelling AZ: Rochet; Luckassen, Gouweleeuw, Hoedt, Poulsen; Gudelj, Ortiz, Elm, Haye; Hupperts, Mühren

Vermoedelijke opstelling PSV: Zoet; Arias, Isimat-Mirin, Rekik, Willems; Maher, Hendrix, Guardado; Narsingh, De Jong, Jozefzoon

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(10)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

mrpapercut
mrpapercutmeer dan 11 jaar geleden

Cocu is trouwens ook geschorst dus die zit tussen het publiek. En Estaban doet zeker niet mee vanwege de vele vliegreizen met Costa Rica

Mike
Mikemeer dan 11 jaar geleden

Speelt Esteban weer voor Costa RicA?? Dat is ook nieuws dan..

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Was geselecteerd iig.

AZ-072
AZ-072meer dan 11 jaar geleden

Ik had Tankovic op de plek van Elm gezet maar voor de rest ziet het er goed uit met een 4-4-2 systeem zie ik veel mogelijk heden zo kan je Willems en Arias opvangen als opkomende backs en dan heb je met Hupperts een snelle omschakeling en Hupperts speelt altijd heel goed tegen Pisvee. we gaan morgen met 0-2 winnen 2x Hupperts

azazaz
azazazmeer dan 11 jaar geleden

volledig mee eens

cheeseonion
cheeseonionmeer dan 11 jaar geleden

Als het maar goed georganiseerd staat, kunnen wij punten pakken.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Kan iemand mij uitleggen dat Ortiz er wel op tijd kan zijn en Esteban niet? Speelde beide in Azie? Just asking..No offence tegen onze kickbokser!

Maar wij hebben ook 4/5 blessures altijd, dus die kan je tegen over elkaar afstrepen ik denk 0-0 of 1-1 goal Muhren!en heel spannend! Niet slecht maar ook niet best! We schieten er niet veel mee op, maar zakken nog niet door het ijs!

Marius, er staat al op az.nl dat Esteban rust krijgt, slechte reis gehad en moe haha. Van zitten. Olij zal op de bank zitten, eigen jeugd en de winter voelde zich te goed voor de bank wat hem zijn plek in AZ 1 kostte. Waarom we de Winter niet gratis wegdeden is mij een raadsel niemand gaat daar 900.000 euro voor betalen…Kost nu tonnen aan salaris voor Jan Doeldel. Met 3 keepers speel je die paar knvb wedstrijdjes ook wel!

Lang verhaal kort, geen angst en ontzag voor de subsidie trekkers aub! Come on!

schipper
schippermeer dan 11 jaar geleden

Cocu heeft nodige kopzorgen, gelukkig na vanavond nog meer.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Ik hoop het echt zo erg! Ben er speciaal voor thuisgebleven ondanks het mooie weer!

sharkie
sharkiemeer dan 11 jaar geleden

Vind dit belachelijk voorbarige reactie van v d brom.