Ga naar inhoud
Oud-AZ'er Wolfgang Frank (62) overleden
Overig nieuws

Oud-AZ'er Wolfgang Frank (62) overleden

NAKZ 9 september 2013

Voormalig AZ-speler Wolfgang Frank is zaterdag in het ziekenhuis van Mainz overleden. De Duitse aanvaller speelde in het seizoen 1973-1974 26 wedstrijden voor AZ, waarin hij zes keer scoorde. Bij Frank, geboren in Reichenbach an der Fils, Baden-Württemberg, werd in mei een hersentumor geconstateerd. Hij werd 62 jaar.

Wolfgang Frank kwam in 1973 van VfB Stuttgart naar Alkmaar, maar vertrok een jaar later alweer naar Eintracht Braunschweig. Later zou hij onder meer voor 1. FC Nürnberg en Borussia Dortmund spelen. Na zijn loopbaan als speler werd hij trainer van maar liefst 16 clubs, waaronder FSV Mainz, Austria Wien en MSV Duisburg. Hoewel hij het bijna nergens langer dan een jaar volhield was hij een gerespecteerd trainer. Zijn laatste klus was het Belgische KAS Eupen in 2011-2012.

Vanwege zijn geringe lengte van 1,72 meter had Frank als speler de bijnaam ‘de Vlo’. Desalniettemin scoorde hij vaak met het hoofd. Als trainer was hij een inspiratiebron voor onder meer Jürgen Klopp, die bij Mainz onder hem speelde en momenteel succesvol trainer is van Borussia Dortmund.

Wolfgang Frank

Wolfgang Frank (nummer 19) in actie in de bekerwedstrijd Haarlem-AZ (1-2). Foto: AZhistorie.nl

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(3)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

peter1207
peter1207meer dan 12 jaar geleden

R.I P Wolfgang mooie voetballer was hij.

Gerben
Gerbenmeer dan 12 jaar geleden

Leuke voetballer toentertijd. Bezat een fraaie sportwagen waarmee hij op de training kwam in De Hout. Was een zeer verdienstelijke speler maar lag wel heel snel op de grond. Jammer dat hij na één jaar alweer vertrok, want hij had genoeg potentie om beter te worden in het 2e jaar bij AZ.
R.I.P. Wolfgang.

Pieter
Pietermeer dan 12 jaar geleden

Mooie voetballer en lepe spits. Helaas toen te kort van kunnen genieten en nu te vroeg overleden. R.I.P.