Ga naar inhoud
'Newcastle hoeft Krul niet meer terug'
Elftal en Technische staf

'Newcastle hoeft Krul niet meer terug'

Brian Wijker 6 mei 2017

Newcastle United degradeerde vorig seizoen voor de tweede keer in zeven jaar tijd uit de Premier League. De nummer twee van het Championship verzekerde zich vorige week echter van een razendsnelle terugkeer op het hoogste Engelse niveau. Een avontuur dat de Magpies hoogstwaarschijnlijk niet met de aan AZ verhuurde doelman Tim Krul aangaan.

De 29-jarige sluitpost mag Newcastle na dertien jaar verlaten, zo heeft AZ Fanpage uit betrouwbare bronnen rond die club vernomen. Trainer Rafa Benitez, die sinds maart 2016 met de scepter zwaait op St James’ Park, geeft de voorkeur aan een nieuwe doelman van buitenaf. Een rol als reservegoalie lijkt ook uitgesloten, daar Newcastle met Karl Darlow en Rob Elliot al twee zeer gerespecteerde keepers in huis heeft. Tevens betaalde het afgelopen zomer een slordige zes miljoen euro aan KAA Gent voor de Belg Matz Sels.

Voor Krul, wiens contract in 2018 afloopt, is dus simpelweg geen plaats meer bij de club die in 2007 nog door AZ uit de UEFA Cup werd gekegeld. De Nederlander kwam tot dusver tot 185 officiële optredens in de hoofdmacht van Newcastle.

Het meest opvallende AZ-moment van Tim Krul: de sluitpost keert een strafschop van Cambuur-speler Martijn Barto, waardoor de Alkmaarders de bekerfinale spelen.

AZ

De kans dat Krul ook na zijn verhuurperiode in Alkmaar zal zijn te bewonderen, lijkt nihil. De Hagenees is in Engeland grootverdiener en er zouden voor hem financieel aantrekkelijkere opties in het verschiet liggen. Daarbij kan de nummer vijf van de Eredivisie vermoedelijk niet voldoen aan het prijskaartje dat om Kruls nek hangt.

En dan is het ook nog maar de vraag of AZ zelf wel toekomstmuziek ziet in de achtvoudig Oranje-international. Op een goede wedstrijd tegen Cambuur in het bekertoernooi na, heeft Krul amper kunnen imponeren in de kaasstad. In de zestien duels die de doelman tot dusver voor AZ speelde, kreeg hij maar liefst 34 tegentreffers te verwerken.

[poll id=”234″]

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(10)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

NHN
NHNbijna 9 jaar geleden

Newcastle heeft Krul niet meer nodig. Wel, wij ook niet !
Op zoek naar een nieuwe keeper, nog belangrijker: een keeperstrainer van niveau!!!
Niet doorgaan met de huidige meelifter. Dan heeft het aantrekken van een nieuwe keeper geen zin.
v. Aart helpt alle vakkennis om zeep.

AZ support
AZ supportbijna 9 jaar geleden

Las laatst iets over een Jupiler leauge linksbuiten van Almere City beetje moeilijke naam Soufyan Ahannach 18 goals 15 assist. Prima versterking voor de linkerflank heeft Dos Santos/Garcia beetje concurrentie.

Krul zou ik gewoon houden als AZ zijnde mits normale salariseisen die bij AZ normaal worden gegeven. Hij heeft niet echt uitstekend gekeept maar denk dat hij nog wel meer gaat groeien als hij langere tijd de kans krijgt.

gerard
gerardbijna 9 jaar geleden

Dos Santos liever even niet meer in Alkmaar. Maar een seizoen verhuren want dat geklooi ben ik behoorlijk beu.

Jaran Nicolai
Jaran Nicolaibijna 9 jaar geleden

Word het niet eens tijd om de jeugd de kans te geven? Hoe gaat het bijvoorbeeld met Nick Olij? Ik vond Coutinho overigens ook altijd een prima keeper. Krul en Rochet hebben wat mij betreft voorlopig genoeg kansen gehad. Het is iedere wedstrijd weer veel te onzeker hoe onze keeper gaat presteren en daar heb ik wel een beetje genoeg van. Het heeft al te veel punten gekost.

Pierre61
Pierre61bijna 9 jaar geleden

Sorry. Ik heb Nick Olij een paar keer aan het werk gezien maar hij komt nog echt te kort op dit moment. Eerst een jaartje Jupiler

Bob
Bobbijna 9 jaar geleden

En wij svp ook niet!!!!
Huiberts kennende krijgt hij een contract voor drie jaar

Bob
Bobbijna 9 jaar geleden

Weg met deze derde rangs keeper, Rochet was zelfs tien
keer beter……

Iris
Irisbijna 9 jaar geleden

Helemaal mee eens, is ten onrechte afgeserveerd. Heeft geweldige reflexen maar ook min punten. Daar kan je aan werken. Alles heeft te maken met vertrouwen.

SmithAZ
SmithAZbijna 9 jaar geleden

Exit, net als Rochet btw. Allebei niet het niveau wat AZ moet nastreven.
Bel Warner Hahn eens zou ik zeggen…

Jeroen Eeken
Jeroen Eekenbijna 9 jaar geleden

Waarom heeft niemand het over Jurjus vorig jaar prima gedaan bij de Graafschap nog jong en PSV zal niet de hoofdprijs vragen. Gewoon een prima keeper.