Ga naar inhoud
Jong AZ start jacht op tweede divisie met zege
AZ Jeugd

Jong AZ start jacht op tweede divisie met zege

NAKZ 17 augustus 2015

Jong AZ is de jacht op een plaats in de tweede divisie van de nieuwe voetbalpiramide goed begonnen. De ploeg van de nieuwe trainer Martin Haar won de eerste competitiewedstrijd maandag thuis met 3-0 van Brabant United, de gecombineerde opleidingsploeg van RKC en FC Den Bosch. AZ moet dit seizoen in de elf clubs tellende competitie bij de eerste vier eindigen om in 2016-2017 in de tweede divisie te spelen. De overige zeven ploegen die zich hebben ingeschreven voor de nieuwe voetbalpiramide stromen in de topklasse in.

AZ kwam op sportcomplex ’t Lood al in de tweede minuut op voorsprong via Stijn Spierings, die raak stiftte na diep te zijn gestuurd door Muamer Tankovic. AZ domineerde en besliste het duel vlak na rust met twee goals kort achter elkaar. Uit een hoekschop van Thomas Ouwejan kopte Jan Wuytens 2-0 binnen, een paar minuten later tikte Jeremy Helmer 3-0 binnen op aangeven van wederom Tankovic.

Omdat de competitie uit een oneven aantal teams bestaat was AZ vorige week tijdens de eerste speelronde vrij. De tweede elftallen van Ajax en PSV starten ook in 2016-2017 in de eerste divisie.

Karakteristieken

Opstelling AZ: Gino Coutinho; Fernando Lewis, Pantelis Hatzidiakos, Jan Wuytens (80. Joris Kramer), Jelle Hopman; Stijn Spierings, Jeremy Helmer; Achille Vaarnold (84. Viktor Einarsson), Thomas Ouwejan, Muamer Tankovic (68. James Ermorfidis); Joel Donald.

2. 1-0 Spierings, 51. 2-0 Wuytens, 55. 3-0 Helmer.

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(2)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Balletje breed
Balletje breedmeer dan 10 jaar geleden

Cotinho staat in de wacht!

Forza AZ
Forza AZmeer dan 10 jaar geleden

Er is zelfs een jacht op één plek in de Eerste Divisie. 4 anderen plaatsen zich voor de 2e divisie, en de 6 overigen voor de Topklassen.