Ga naar inhoud
Duel AZ-NEC op gitzwarte avond gestaakt
Wedstrijden

Duel AZ-NEC op gitzwarte avond gestaakt

Marius Wiegman 29 oktober 2023

De wedstrijd tussen AZ en NEC is vanavond gestaakt. In Alkmaar stond de ploeg in blessuretijd met 1-2 achter toen het noodlot toesloeg. Bas Dost ging in de blessuretijd naar het gras, met op het oog hartproblemen. Wij wensen de spits, zijn familie en NEC alle sterkte toe. 

AZ had voetballend gezien het overwicht in de eerste helft, maar keek bij de rust toch tegen een 0-2 achterstand aan. Bas Dost opende de score door vanuit een moeilijke hoek via het been van Penetra raak te schieten.

De Portugees had ook een hoofdrol bij de tweede treffer van de Nijmegenaren. De verdediger wilde de bal wegwerken, maar schoot de bal daarbij tegen de rug van Clasie aan. Het speeltuig kwam daarna voor de voeten van Dost, die Mattsson een niet te missen kans bood. Tussen de twee treffers door was Pavlidis nog dichtbij de gelijkmaker, maar de Griek raakte de lat.

In de rust greep Jansen in een bracht drie verse krachten. Dat resulteerde in de snelle aansluitingstreffer van Pavlidis. Het leek hierna wachten op de gelijkmaker, maar ondanks de vele kansen viel de treffer niet. In de blessuretijd gebeurde er vervolgens iets verschrikkelijk toen Bas Dost uit het niets naar het gras ging. De spits werd na een minuut of tien naar de kleedkamer vervoerd, maar over zijn toestand is tot op heden niets bekend. Wel leek de spits bij bewustzijn op de brancard.

Karakteristieken

Doelpunten: 11′ Dost 0-1, 31′ Mattsson 0-2, 57′ Pavlidis 1-2

Gele kaarten: Vna Wermerskerken (NEC)

Opstelling AZ: Ryan; Sugawara (73′ Kasius), Bazoer, Penetra (46′ Martins Indi), Wolfe; Clasie (c), D. de Wit, Mijnans (46′ Goudmijn); Lahdo (73′ Odgaard), Pavlidis, Van Brederode (46′ Van Bommel)

Opstelling NEC: Cillessen; Wermerskerken (87′ Arts), Ross, Verdonk, Baas; Hoedemakers, Mattsson, Proper; Hansen (63′ Tavsan), Dost, Larsen (63′ Schöne)

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

Nog geen reacties. Wees de eerste!