Zo, was dat spannend of was dat spannend?! Na een 90 bloedstollende minuten juicht Alkmaar en huilt Eindhoven! Dankzij doelpunten van Adam Maher en Jozy Altidore en een ijzersterke teamprestatie won AZ met 2-1 in De Kuip!
Counteren
In de eerste tien minuten van de wedstrijd zag het er naar uit dat we een moeilijk middag tegemoet zouden gaan. PSV begon erg fel en AZ moest noodgedwongen achteruit. Dit resulteerde niet in echte kansen, al moeten we eerlijk bekennen dat de bal op de stip had gekund na een handsbal van Nick Viergever in de zestien meter. Op het moment dat de PSV-goal in de lucht hing gebeurde het aan de andere kant van het veld. Adam Maher bekroonde in de counter een mooie solo met een bekeken schot en liet De Kuip schudden op haar grondvesten. Of dat nog niet genoeg was volgde twee minuten later de 2-0 al. Jozy Altidore kopieerde de eerdere actie van Maher en schoot raak via de handpalm van Boy Waterman.
Achterover leunen en genieten was er evenwel niet bij met de ruime voorsprong. AZ moest logischerwijs terug bij een aandringend PSV en het doelpunt (2-1) van Locadia in de 32e minuut was een logisch gevolg van het spelbeeld.
Controle
Waar we collectief kapot gingen van de spanning en bang waren dat het allemaal alsnog mis zou gaan liet de tweede helft een wat gunstiger spelbeeld zien. AZ zakte bewust in en controleerde het duel op verrassend makkelijke wijze. Op een kans van Dries Mertens na had PSV lange tijd niets in te brengen. In de 78e minuut werd het nog wel even gevaarlijk voor het AZ doel, Jurgen Locadia kon vrij binnenschieten bij de tweede paal, maar treuzelde net iets te lang waardoor zijn schot nog verdedigd kon worden. AZ kreeg in de omschakeling nog mogelijkheden om het duel te beslissen, maar omdat de aanvallers hier niet zorgvuldig mee omsprongen bleef het tot het einde enorm spannend. De beste kans van PSV volgde in de 88e minuut toen oud AZ’er Jeremain Lens snoeihard op de baal schoot. Na dit laatste wapenfeit was het wachten op het laatste fluitsignaal en die minuten voelden aan als uren. Nadat Björn Kuipers het na 94 minuten genoeg vond was de vierde bekerwinst in de geschiedenis een feit!
Euforie
Na het laatste fluitsignaal ging het helemaal los. De opluchting en vreugde bij de spelers die op Viktor Elm en Roy Beerens na nog nooit iets hadden gewonnen was prachtig en net zo mooi als de ontlading op de tribunes. We hadden het even nodig na een moeilijk seizoen en dat was duidelijk voelbaar. Het feest in Rotterdam werd later verder gevierd bij het stadion in Alkmaar. Een moeilijk seizoen werd dus ineens een mooi seizoen en wij hopen van harte dat we het gevoel dat we nu hebben vast kunnen houden met z’n allen!
AZ – PSV 2-1 (2-1)
Opstelling AZ: Esteban; Dirk Marcellis (67. Mattias Johansson), Etiënne Reijnen, Nick Viergever, Giliano Wijnaldum; Adam Maher, Markus Henriksen, Viktor Elm; Roy Beerens, Jozy Altidore (88. Aron Jóhannsson), Johann Berg Gudmundsson (74. Steven Berghuis).
Opstelling PSV: Boy Waterman; Atiba Hutchinson, Marcelo, Wilfred Bouma (80. Tim Matavz), Jetro Willems; Mark van Bommel, Ola Toivonen (68. Georginio Wijnaldum), Kevin Strootman; Jeremain Lens, Jürgen Locadia, Dries Mertens (85. Memphis Depay).
Scoreverloop: 12. Maher 1-0, 14. Altidore 2-0, 32. Locadia 2-1.
Gele kaarten: 55. Wijnaldum, 60. Altidore (AZ).
Scheidsrechter: Björn Kuipers
Toeschouwers: 50.123







