Dick Advocaat keek bij de persconferentie voor de wedstrijd tegen Achilles ’29 niet alleen naar de wedstrijd, maar ging ook in op de rol die hij in samenspraak met het bestuur gaat invullen de komende maanden. De oefenmeester wil de club helpen doorselecteren zodat er weer een AZ komt te staan dat de top kan uitdagen.
Kansen
Doorselecteren kan alleen als je jonge spelers de kans geeft om zich te bewijzen en dat is precies wat Advocaat morgen wil doen tegen de semi-amateurs uit Groesbeek:“We gaan het elftal op een paar posities wijzigen”, verklapte Advocaat. “Ik wil andere jongens aan het werk zien. Ik heb ze gezegd: ‘Laat maar zien dat jullie het AZ-niveau aankunnen’, aldus de oefenmeester op AZ.nl.
Advocaat gaf verder aan dat hij er niet is om vriendjes te worden met de spelersgroep. De beste elf moeten volgens de grote vroeger kale leider spelen en niemand is zeker van een basisplaats.
Slordigheden moeten eruit
Advocaat sneed ook nog een interessant onderwerp aan toen het op de speelwijze van AZ aankwam: “Bij vlagen spelen we al heel aardig voetbal”, sloot hij af. “Toch zijn we regelmatig nog vrij slordig in balbezit. Als er geen mogelijkheid is om een doelpunt te maken, moet je minimaal de bal in bezit houden. Nu verspelen we nog te vaak de bal, vooral door onrust. We moeten die situaties leren herkennen. Geduld loont. Er komt altijd een kans.”
Staande Ben-Side
De aftrap van het thuisduel tegen Achilles ’29 is morgen om 19:00 uur en je kunt er nog makkelijk bij. Met een (S)CC betaal je €2,50 en zonder ben je maar €5 kwijt. Uiteraard is er morgen alle ruimte voor een staande Ben-Side en het is tijd om weer eens duidelijk te laten zien dat dit de toekomst is. Komt dus allen en schreeuw AZ ook tegen Achilles ’29 naar de overwinning!







